reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

labo75 ja też miałam podobną sytuację do Twojej..ja robiłam in vitro we Wrocławiu. Też w trzeciej dobie miałam super jakość i super się rozwijały, a na następne dni coraz gorzej i gorzej..zostały mi dwa takie sobie do transferu, a reszta nie przetrzymała do zamrożenia..lekarz mi tłumaczył że może się tak zdarzyć i to nie jest ich wina..ja to konsultowałam(taką sytuacje) i nie ma kogo zaskarżać..to zazwyczaj jest spowodowane połączeniem nasienia i komórki jajowej, także winnych tu nie ma, a tylko sobie taką skargą nagrabisz w klinikach i dopiero będziesz miała problem..ja powiem Ci że podobnie miałam takiej sobie jakości zarodki,ale po transferze dużo odpoczywałam i miło spędzałam czas:) dużo się śmiałam i wogóle jakoś sięstarałam i powtarzałam sobie że to dla dziecka.. i jak widzisz moją sygnaturkę-wszystko się udało i mój dzidziuś sobie rośnie w brzuszku:-) także nie trać wiary!!! trzymam kciuki!! daj znać co i jak. Szczerze odradzam testowania w 6 dniu po transferze(chyba że masz to narzucone) moja beta w 6 dniu była ujemna, więc szczerze odradzam bo to może tylko podłamać..a to wpłynie ujemnie na zagnieżdżenie..taka moja rada.
 
reklama
isia.mi chodzi bardziej o to , że nie powinni pochopnie mówić pacjentom , że jest ok kiedy na pewno nie było ok .Embriolog z którym rozmawiałam mówił , że taka wiadomość powinna oznaczać ,że wszystkie zarodki są w stadium moruli czy mają tak dużą liczbę komórek , że określa się je powyżej 8 a na wizycie przed transferem dowiedziałam się , że wcale tak nie jest bo pozostałę 4 zarodki mają tylko po 8 komórek więc w 4 dobie nie mogły rozwijać się prawidłowo a to jest brak kompetencji . mam wykształecenie medyczne więc wiem jak ważne jest kompetencja w podawaniu takich informacji.
 
Witam! trzymam mocno kciuki za wszystkie wasze dzieciaczki! Niech się wgryzają w brzuszki mamusi, a wy się tak nie stresujcie!
Ja niestety przeszłam hiperstymulacje i musiałam odłożyć transfer, teraz powoli dochodzę do siebie. Mam nadzieję, że to czekanie z wami szybko zleci.
Witam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia:-)

Hej dziewczyny! Dziękuję za kciukasy i dobre słowa! Wczorajsza punkcja była ok okazało się ze nachodowałam 14 jajeczka więc zdecydowała się oddać 2 .
Planowany transfer ŚRODA ;) Biorę teraz unidox, dhupaston, kwas.foliowy,dzis ostatni unidox . Widze ze wiekszośc z was brała zastrzyki przeciwzakrzepowe i luteine,akard. Czy zalecił wam to lekarz czy moge na własna reke kupic luteine i akard?

No widzisz jak dobrze Ci poszlo 14 to super wynik!!! Trzyma kciuki aby jak najwiecej komoreczek sie zaplodnilo!!!:-)

dziewczyny odebralam dzisiaj bete 10dpt 39 ale sie najadlam srachu bo jak wstalam rano to mialam cale zakrwawione majtki teraz plamie ale mniej lekarz powiedzial ze mam sie niemartwic ze takie plamienia moga wystepowac w ciazy zobaczymy za 2dni powtorka bety pozdrawiam

GRATULACJE
!!! To ladan beta nic sie nie martw tylko ciesz kobietko - JESTES W CIAZY:-) A i witam w gronie czerwcowych mamusiek!!!

dzięki dziewczyny za wsparcie . Ja na razie jestem na etapie złości i rozpaczy . Zła jestem na laboratorium bo w 4 dobie hodowli zadzwonili do mnie i powiedzieli , że 6 zarodków rozwija się prawidłowo a do transferu już było kiepsko więc coś mi tu nie gra tym bardziej , że w 3 dobie miałam 2 zarodki 8A i 4 zarodki 6B a potem taki zastój rozwojowy . Mam ochotę napisać skargę do kliniki bo nie można tak sobie mówić , że wszystko jest ok i robić wielkich nadziei skoro nie jest to prawdą .

Nie denerwuj sie !!! To bardzo czesto sie zdarza ze w trzeciej dobie zarodeczki sa piekne i najwyzszej jakosci a niestety wiekszosc z nich nie dozywa do doby 5tej. Chodowla do stadiun blastocyst jest bardzo trudna w warunkach laboratoryjnych dlatego tez wiele klinik robi transfery w 3ej dobie. Twoje zarodki sa bardzo dobre - nie martw sie bedzie dobrze.:-)
 
isia.mi chodzi bardziej o to , że nie powinni pochopnie mówić pacjentom , że jest ok kiedy na pewno nie było ok .Embriolog z którym rozmawiałam mówił , że taka wiadomość powinna oznaczać ,że wszystkie zarodki są w stadium moruli czy mają tak dużą liczbę komórek , że określa się je powyżej 8 a na wizycie przed transferem dowiedziałam się , że wcale tak nie jest bo pozostałę 4 zarodki mają tylko po 8 komórek więc w 4 dobie nie mogły rozwijać się prawidłowo a to jest brak kompetencji . mam wykształecenie medyczne więc wiem jak ważne jest kompetencja w podawaniu takich informacji.

Kobietko jestes juz po transferze NIEDENERWUJ SIE !!! Teraz jest czas na RELAX I SPOKOJ!!!
 
to fajnie juz z gorki , a dopiero WCZORAJ skonczylam anty brac i czekam na @ :) mam nadzeije ze niedlugo dostane i zaczynamy :) jakie wam szanse daja ?
joweg zaciskam kciukasy !! mowie ci jak juz skonczylas brac anty to poleci bardzo szybko !!
naparwde wtedy czas pędzi do 3 dnia po transferze :) a potem sie już dłuży !!
ale trzeba wierzyc ze sie uda!! ja juz zaciskam kciuki!!
musisz byc dobrej mysli !!


a ja ciekawa jestem, czy odzywiacie sie jakos szczegolnie?? w czasie in vitro? i po transferze?;>
 
labo75 i Isia25 - Przeklejam dla Was informację ze strony novum "25 godzin po inseminacji zygota dzieli się na 2 komórki potomne, czyli blastomery i staje się embrionem lub zarodkiem. 44 godziny po inseminacji czyli po ok. 2 dniach zarodek ma 4 blastomery a 68 godzin po, czyli w 3 dobie – 8 blastomerów. Rutynowo w 2 lub 3 dobie po punkcji wykonuje się transfer czyli podanie zarodków do jamy macicy. Zarodek osiąga zdolność do zagnieżdżenia w błonie śluzowej macicy ok. 5-6 doby. Wtedy właśnie osiąga stadium blastocysty- czyli embrionu, który ma już zróżnicowane funkcjonalnie komórki i jamkę wypełnioną płynem. Wówczas w otoczce przejrzystej pojawia się szczelina, przez którą blastocysta „wykluwa się” czyli wydostaje z otoczki i dopiero wtedy ma zdolność do zagnieżdżenia w śluzówce. W niektórych sytuacjach można przeprowadzić transfer w piątej dobie po punkcji, kiedy zarodek osiąga stadium blastocysty. Podanie zarodka w tym stadium może znacząco zwiększyć szansę na ciążę, dlatego często podaje się tylko jedną blastocystę. Przedłużoną hodowlę proponuje się pacjentkom, które mają dużo (powyżej 8-10) dobrze rokujących w drugiej/trzeciej dobie zarodków". Mi pobrano 15 komórek, z czego 8 zapłodniono klasyczną metodą in vitro, a 7 ICSI. Zapłodniły się wszystkie, tylko 1 zarodek z ICSI obumarł. Transfer miałam w 3 dobie, ale tylko dlatego, że punkcja była w sobotę - tak miałabym w 2 dobie. Także nawet przy tak dużej liczbie zarodków nie zdecydowali się, żeby przetrzymać je do bardziej zaawansowanego stadium. Labo75 trzymam kciuki, żeby się udało!
 
reklama
dzewczyny ile dni po odstawieniu anty dostalscie okres?;:)

Ja dostałam 5 dni po odstawieniu tabletek. Trzymam kciuki za stymulacje!


Ja miałam pobranych 25 komórek, z czego po oczyszczeniu zostało 22, ale zapłodniło się tylko 14. Do 3 doby wszystkie pięknie się dzieliły i w związku z tym, że było ich tak dużo hodowali je do 5 doby a nawet niektore do 6 doby. Dopiero po 3 dobie te słabsze przestały się dzielić i w sumie zostało mi 9 zarodków w stadium blastocysty. Ja byłam przygotowana, że dłuższe hodowanie zarodków powoduje, ze te słabsze obumierają. Takie zycie... lepiej żeby to się odbyło w laboratorium, niż by miały po transferze w brzuszku przestać się rozwijać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry