reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny, któraś z Was, kiedyś pisała o kremie na rozstępy....o bardzo dobrym, drogawym, ale tubka wystarczy na 1 trymestr ponoć. Możecie powiedzieć co to, albo co polecacie??
Ja miałam elancyl dla kobiet w ciazy rozstępów brak.
Prawda taks ze krem to na glowe :D bo jsk maja wyjsc to wyjdą - raczej predyspozycje - niestety.
Ja tez zwykłym balsamem sie smarowałam waze zeby nawilżać mega.
 
reklama
Hej Dziewczyny.
Tak czytam i czytam i coraz bardziej sie boje co bedzie.
Jestem narazie na stymulacji, wczoraj moje pecherzyki przy 8 dniu cyklu mialy 15 i 14,5 mm. Jutro kokejne usg i mam nadzieje ze beda one na tyle duze ze pozwoli to na punkcje ktorej sie boje jak diabli :biggrin2: ale mam cicha nadzieje ze cos tam sie wyhoduje. Lekarz pow ze transfer bedzie w lutym bo mam niestety PCO i od zarombania jak sam powiedzial pecherzy
 
Hess, też jestem tego zdania co dziewczyny. Jak mają wyjść rozstępy to i tak wyjdą, nieważne co używasz. Pytałaś o krem, podałam nazwę , ale ja go nie używałam. Olaszy z kolei zadowolona była. Ja przecież też już 31 t. c. I od czasu do czasu tylko oliwka. A brzuch przy blizniakach to już od dawna mam, jak w 9 msc i nie ma żadnych rozstępów. Wcześniej w ciazach też nie miałam. Więc najwidoczniej to sprawy genów :p
 
Hess ja sie niczym nie smarowałam i rozstępów nie mam. Z tego co teraz mówią położne to oliwka wysusza :-p zatem nie polecam. Moim zdaniem to zależy ile przytyjesz w ciąży, a raczej jak szybko. W drugim trymestrze tyje sie dosc szybko, ponoć taka jest tendencja. Ja ogólnie przytyłam maks. 8kg gdzie po porodzie brzuch prawie się wciągnął rozstępów nie było, ale ja pare dni po już wróciłam do wagi sprzed ciąży.Rozstępy pojawiają się jak przytyjesz powyżej tych 15kg przy ciazy pojedynczej. Albo zbyt szybko przytyjesz w 8 czy 9m-cu np. 1kg /tydz bo i tak sie zdarza bo hormony wtedy dają o sobie znać:-) wtedy to chce sie jesc:-) ponoc sie magazynuje energie na poród i połóg. Bo jak bedziesz kp, albo po prostu nie spac w nocy no i nosic te minimum 3,5kg a z czasem jak u mnie 5,5kg to bedziesz chudnac dlatego rezerwy jakies tez trzeba miec:-;p
 
Hess ja sie niczym nie smarowałam i rozstępów nie mam. Z tego co teraz mówią położne to oliwka wysusza :-p zatem nie polecam. Moim zdaniem to zależy ile przytyjesz w ciąży, a raczej jak szybko. W drugim trymestrze tyje sie dosc szybko, ponoć taka jest tendencja. Ja ogólnie przytyłam maks. 8kg gdzie po porodzie brzuch prawie się wciągnął rozstępów nie było, ale ja pare dni po już wróciłam do wagi sprzed ciąży.Rozstępy pojawiają się jak przytyjesz powyżej tych 15kg przy ciazy pojedynczej. Albo zbyt szybko przytyjesz w 8 czy 9m-cu np. 1kg /tydz bo i tak sie zdarza bo hormony wtedy dają o sobie znać:-) wtedy to chce sie jesc:-) ponoc sie magazynuje energie na poród i połóg. Bo jak bedziesz kp, albo po prostu nie spac w nocy no i nosic te minimum 3,5kg a z czasem jak u mnie 5,5kg to bedziesz chudnac dlatego rezerwy jakies tez trzeba miec:-;p
No i kazda skóra ma swoje możliwości :D
Ja jak pamietasz startowałam z wagi kurzęciej czyli 54kg przy 174, nabieram cała ciąże jak pamietasz i szporo w pierwszym trymestrze.
Moj brzuch przez pępek pod koniec był 107 cm, waga prawie 69kg, myslalm ze pęknę, miałam tak skore naciągnięta na macice ze polozna sie śmiała ze usg nie trzeba robic wystarczy dotknąć :D
Zdjecie po lewej zrobione po pozytywnym teście ciążowym 54kg 72 pas przez pępek, srodek kilka godzin przez porodem, prawie 69kg 107 przez pępek, po prawej tydzien po środkowym zdjeciu( 6 dni po porodzie) 61kg i 83 cm przez pępek.
Waga mi spada cały czas mam teraz z 59.5 niedługo stsnie i zostanie kilka kg samej do zrzucenia.
Brzuch mieciutki ale juz zaczelam ćwiczenia lekkie, mam pas poporodowy oraz smaruje elancylem na ujędrnianie - chociaz jak pisałam w kremy nie wierze do konca.
Bo przez 5 tygodni w 8 miesiacu smarowałam zwykła nivea i nic złego sie nie stało.
Licze ze do konca połogu to sie cały wchłonie a i tak nastawiłam sie na gorsze ze bedzie taki 5 miesiac :D s tu nie ma tragedii.
Widac jesCze u mnie postawę ciazowa kręgosłup dalej nie wrocil na miejsce heheeh jak wroci bede mogła sie lepiej wyprostować i przyjac pozycje jak ns piereszym zdjeciu poki co nie da rady[emoji23]
ImageUploadedByForum BabyBoom1453688058.913325.jpg


Tak w ciuchach było 6 dni po porodzie
ImageUploadedByForum BabyBoom1453688089.654942.jpg


Ja w ciazy 15 kg przytyłam ( magiczna granica co nie kate :D)

U mnie na styczniowkach popękały niektóre dziewczyny ostro i niektóre sie smarowaly 5 razy dziennie a takie co nic nie maja ani jednego - stad wniosek ze to nie ma większego znaczenia oprcz na psychikę " zrobiłam wszystko by nie miec "
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1453688058.913325.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1453688058.913325.jpg
    120,4 KB · Wyświetleń: 511
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1453688089.654942.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1453688089.654942.jpg
    154 KB · Wyświetleń: 546
Dzień dobry :)

STYCZEŃ:

25: zanetaanna- wizyta kontrolna przed crio
25: chira- udany transfer Kropka :-)

26: Edenlayn - kontrola szyjki
29: Hess - usg Kropka :-)
29: Edenlayn - usg prenatalne
30: martka83 - podglądanie pęcherzyków

LUTY:

01: Ewa651 - usg Kropka :-)
08: Edenlayn - kontrola u położnej

12: Hess - wizyta u ginki prowadzącej ciążę
19: Edenlayn - usg kontrolne
24: annemarie - wizyta w nowej klinice :-)

yplocka1 - początek stymulacji
inka26 - początek stymulacji


MARZEC:

moniusia_ - początek stymulacji


____________________

Emi, świetnie wyglądasz, nic tylko rodzić! :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry