reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ten wasz encorton ,to jest moj Prednisolon;-) ;);-) ;)- ja to musze brac bo wyszly u mnie NK komorki ktore tak jak mowisz traktuja zarodki jako intruza i je zabijaja,Biore to co najmniej miesiac przed rozpoczeciem calej procedury ,bo tydzien przed to troche za pozno.Dziwie sie tylko ,ze lekarze przepisuja to tak bez badan,bo to w koncu steryd.
ale co kraj to obyczaj:biggrin2:
W innej klinice nam powiedzieli ,ze killer zellen (NK) sa potrzebne do rozwoju zarodka i jesli jest ich tylko troche ,to nie powinno sie nic przeciwko temu robic:oo:
Ja mam je tylko we krwi ,na szczescie nie w macicy.No ale wszystkiego miec tez nie moge;-) ;)
 
reklama
Ostatnio brałam Encorton przed crio od 1dc. A poprzednio chyba od dnia w ktorym brałam luteine(cykl sztuczny).
Tym razem kombinacja Intralipidu z encortonem bedzie.
Dzis immunolog powiedział że skuteczne dawki encortonu zaczynają sięod 20mg. 5 lub 10mg to słabo jest, ale większość lekarzy tak zleca.

Ja musze brac 15 mg,przed a w trakcie ciazy 30 mg.
 
No to znalazlam,

na tym badaniu z labo mam widelki (3.00-12.00%)wielkosci graniczne sa od (12-15%) a ja mam 14,8% takze podchodze mocno pod gorna granice.
Mam tylko tabletki,bez wlewow.

Czytam ciekawy artykul prof.z kliniki w Wiedniu o powracajacych poronieniach i wlasnie tez pisze o kombinacji tego encortonu z paroma innymi i o tym ze w grupie kobiet z nawracajacymi poronieniami 77% urodzilo zdrowe dziecko,a taka sama grupa nie bioraca tej kombinacji lekow 35% ,roznica duza:happy:
 
Ja przy nieudanym crio bralam 5 mg encortonu. Teraz przy ostatnim podejsciu miałam od 2 dnia cykly dawke 10 mg, jestem w 10 tygodniu ciązy i lekarz jeszcze nie odstawił, w poniedziałek mam wizytę i dopiero będą mi zmniejszać dawke.
 
inka ile wlewow masz przed transferem ,bo czytam,ze co najmniej 3 w 2 tyg.odstepach.ogolnie im wiecej tym lepiej.Widze,ze te wlewy pomagaja,wiec bede miala w pon.znowu temat do dyskusji z lekarzem:evil:
 
1 juz mialam kolejny ale z podwójna dawka, nie wiem jak to jest czy stężenie większe czyli 40% czy ilość większa czyli 400ml, chyba 18 stycznia i potem zaraz przed transferem. To co niecale 4 tyg.
 
reklama
Do góry