reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ksiega imion

Jest wiele imion ktore brzmia pieknie w rozwinietej formie.Maxymilian,Antoni,Tadeusz,Anastazja,Marcelina,Eleonora.W polskiej mentalnosci lezy zdrabnianie imion i tak mamy Maxika,Tadzia,Nastke,Marcusie i Nore.Mieszkam od lat w Niemczech i narazie tak zostanie i nasze dziecie bedzie tez tu wychowane i urodzone,dlatego mam ogromny problem poniewaz imie musi byc internacjonalne i zdrobnienie pasowne.Mam juz kilka faworytow ale maz robi miny,a sam proponuje typowo polskie imiona,ktore dla obcokrajowca sa trudne do wymowy juz sprawdzalismy
 
reklama
my mamy już imiona ;)
będzie Jaś albo Zosia lub Wiktoria - ale ja myślę, że to chłopak ;)

libelle - moje międzynarodowe koleżanki dają imiona w stylu Nicolas albo Olivier ;)
 
imiona hmmmm kiedyś mieliśmy wybrane . Na wszelki wypadek 4 (gdyby były blizniaki.
I było tak :
  • 2 chłopców: Adrian Oskar, oraz Jarosław Tristan
  • 2 dziewczynki: Alicja Karolina, oraz Julia Dagmara
Z mężem uznaliśmy, że chcemy by dzieciaczki miały 2 imiona, 3-cie z bierzmowania samo już wybierać będzie.

Z naszych wyborów z przed 10 lat został tylko Adrian. Po prostu pozmieniały nam sie wybory, gusta czy jak to nazwać można. Poza tym odpadły nam 2 imiona bo już nas uprzedzili w rodzinie kuzyni .

Teraz myślimy że dla chłopców na pierwsze imię do wyboru, Adrian, Artur, a dla dziewczynek Oliwia, Justyna, Amelia

Ale.... jeszcze dużo czasu wszystko nam się może pozmieniać , poza tym uzgodniliśmy, że nie decydujemy się na konkretne imię dopóki nie zobaczymy dzidzi, bo może się okazać , że nam to imię w ogóle nie pasuje .

Imiona dla nas to tak jak kupno łóżeczka i wózka - ostatnia rzecz o której myślimy. Na razie modlimy się by ciąża się utrzymała a dzidzia była zdrowa
 
U nas na pewno wybrane imię dla chłopca: Julian (oboje lubimy króla Juliana z Madagaskaru :-D:-D). A dla dziewczynki ja dalej upieram się przy Ninie i łatwo nie odpuszczę :-p I tak w sumie czuję, że będzie dziewczynka...
 
my juz wstęne typy mamy ale do decyzji jeszcze daleko wiec na razie nie bede zaśmiecac tematu. podzielilismy sie naszymi kilkoma propozycjami z dziadkami i chyba mamy inny gust :-D
 
reklama
Ja bym chciała Zuzannę, od zawsze jakoś tak mi pasowało imię do córeczki, Zuza, Zuzia, Zuzka, ale mężowi się w ogóle nie podoba i co teraz:)? On by chciał Julię, a mi znowu Julia się źle kojarzy, no ale może się przekonam.
Z chłopczykiem mam problem, żadne mnie jakoś nie zachwyca, może tutaj się do jakiegoś przekonam:)
Tak jak asinka85 oboje z mężem tez uwielbiamy króla Juliana :D może to jest pomysł. Ale potem sobie wyobrażam sytuację jak mój przystojny syn podbija do jakiejś dziewczyny i mówi "cześć jestem Julian" ? to jakoś dziwnie...
 
Do góry