reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa, dziwny wynik

Dołączył(a)
2 Luty 2024
Postów
4
Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników krzywej.
Przed badaniem została pobrana krew z palca - 88.
Glukoza na czczo - 140 mg/dl, 7,8 mmol/l
Glukoza po 1 h - 176 mg/dl, 9,8 mmol/l
Glukoza po 2 h - 142 mg/dl, 7,9 mmol/l

Proszę o pomoc, wydaje mi się, że wynik jest zafałszowany na badaniu na czczo.
 
reklama
Strasznie wysoki ten wynik ale może być tak, że to błąd laboratorium skoro z palca wyszło 88.
 
Mi z palca wyszło 93,na czczo 78 po godzinie 191 po 2 godzinach 142.poprzednią krzywą kilka miesięcy wcześniej miałam idealną
Ale zazwyczaj krew z palca pokazuje zawyżony wynik. A w tym przypadku jest odwrotnie. Poza tym nie ma znaczenia, że kilka miesięcy wcześniej miałaś wynik idealny. Cukrzyca może uderzyć później.
 
W poniedziałek mam wizytę u ginekologa, zobaczymy co powie. Ta na czczo jest dość dziwna, natomiast wynik po 2h mam o 2 jednostki podwyższony. Mam nadzieję, że uda się to wyprowadzić dietą bo od początku mam zdiagnozowane nadciśnienie, cukrzyca mnie już trochę dobije :(
 
W poniedziałek mam wizytę u ginekologa, zobaczymy co powie. Ta na czczo jest dość dziwna, natomiast wynik po 2h mam o 2 jednostki podwyższony. Mam nadzieję, że uda się to wyprowadzić dietą bo od początku mam zdiagnozowane nadciśnienie, cukrzyca mnie już trochę dobije :(
Norma w ciąży po 2h jest do 153.

Masz glukometr w domu żeby badać sobie na czczo sama?
 
Norma w ciąży po 2h jest do 153.

Masz glukometr w domu żeby badać sobie na czczo sama?

W załącznikach dokładnie jak wyglądał wynik i normy podane przez laboratorium.

Niestety, nie mam glukometru.
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2024-02-02 215453.png
    Zrzut ekranu 2024-02-02 215453.png
    16,6 KB · Wyświetleń: 76
  • Zrzut ekranu 2024-02-02 215513.png
    Zrzut ekranu 2024-02-02 215513.png
    6,9 KB · Wyświetleń: 73
reklama
Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników krzywej.
Przed badaniem została pobrana krew z palca - 88.
Glukoza na czczo - 140 mg/dl, 7,8 mmol/l
Glukoza po 1 h - 176 mg/dl, 9,8 mmol/l
Glukoza po 2 h - 142 mg/dl, 7,9 mmol/l

Proszę o pomoc, wydaje mi się, że wynik jest zafałszowany na badaniu na czczo.
Glukometry w labach są często stare i dają duże przekłamania. Mogłaś mieć tez brudne palce.
Niestety bardziej wiarygodny jest wynik z krwi.
Możesz zrobić powtórkę glukozy na czczo w labie.
 
Do góry