reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krok po kroczku... czyli postępy

My jeszcze w gondoli, bo na spacerówkę musimy poczekać, aż będzie dostawa w sklepie (wózio zamówiony :-)).Czyli jeszcze ok.2 tygodnie musimy się przemęczyć.
A Oliwka ostatnio z uporem maniaka powtarza 'ta ta ta ta' lub 'da da da'.A ile ma pzy tym radochy - ho ho :laugh2:.
 
reklama
My też już dawno spacerówkę używamy ale ostatnio Paula nie lubi spacerków może za gorąco??
nie może zasnąc a w domku po spacerze pada jak długa:confused:

Co do chodzików to nasluchałam się tego że bardzo szkodzą dzieciom i że nie mają jak się uczyć tego chodzenia...tak więc z chodzika na pewno zrezygnuję bo każde dziecko ma swój czas i wiadomo że w końcu nauczy się chodzenia...

Z nowych osiągnięć Pauli to:
Od kilku dni już nie lubi siadać woli stać,jak daje jej swoje palce to podnosi się i zamiast siadać to prostuję nóżki do stania:eek: a stać jeszcze dobrze nie umie:eek:

I od kilku dni także leżąc na brzuszku podnosi dupcie i utrzymuje się na kolankach przez sekundę dwie:-) czyżby chciala już gdzieś pójść:szok:

Wali wszystkimi zabawkami o fotelik,czy o siebie no o byle co żeby się tylko tłukło...

No i to nieszczęsne wychodzenie jej z fotelika:confused: już pare osób dostałoby zawału jak zobaczyło jak ona wychodzi:baffled: no kurcze nie mogę jej spuścić z oka ani na chwilkę...:baffled:
 
Makio od kilku dni śpi calutkie noce na brzuszku:szok:. tak jak kiedyś na brzuchu potrafił wyleżeć kilka chwil tak teraz jego zabawy i sen odbywają się w tej pozycji.
ponadto pochwalę się- młody jest strasznie opalony:-D. od paru dni panują u mnie okropne upały i na spacerki tylko w body go ubieram, potem kremik na nóżki, rączki i buzię i sruuuu na podwórko. i mamy efekt- latino jak się patrzy. dzięki Bogu chwyta go od razu na brązowo:-D.
 
Dziewczyny czy to jest już pozycja czworacza przygotowująca do raczkowania??bo ostatnio nie daje mi to spokoju a Paula wciąż podnosi to dupsko kilka sekund klęczy na kolankach i kiwa się do przodu i do tyłu tak smiesznie to wygląda:-D
 
wymiekam...Paula zaraz bedzie beigac! :-)

Nasz Kuba czasem mowi "bla-bla-bla";-) Cwiczymy obroty na plecy z brzuszka. No i tez lubi jak sie go trzymaw pionie i odbija sie nogami od podloza ;-)

Kasia uwazajcie z tym sloncem bo dla takich maluchow mimo kremow jest bardzo szkodliwe
 
kaira silne to twoje malenstwo faktycznie najwyrazniej mala juz sie przygotowuje:-)
moj na razie tylko nozki podkurzcza i unosi zadek :-Dsiedzenie cwiczy z lepszymi lub gorszymi skotkami glowke umie utrzymac ale nie ma jeszcze rownowagi :-)przewraca sie z boku na bok i brzuszka na plecki:-)zacza nawet wymachiwac grzechtka i przekladac z raczki do raczki:-)ale jakos nie iteresuja go jego zabawki raczej wili inne rzeczy jak komorka mamy wszelkie podelka itp:-Dno i obserwacja starszej siostry :tak:nauczyl sie od niej pieknie krzyczec:-D
 
nie wiem czy to można podpiąć pod "postępy...", ale obniżyłąm mojej córci materacyk.niby Lila się nie podnosi ale jak wczoraj zobaczyłąm jak zawisnęła na ramie to aż się przestraszyłam. już kilka razy przyuważyłam ją jak leżała z nogą i ręką zwisającą po drugiej stronie i mocowaniem się żeby się podnieść. teraz to wygląda mniej więcej tak...teraz widać jak przydaje się ochraniacz na łóżeczko...wczoraj uprałam go Lili więc co chwila był pisk mojego dziecka które nie mogło się wyplątać ze szczebelków. do tego dochodzi jeszcze glonojad na te szczebelki...
 

Załączniki

  • a.jpg
    a.jpg
    147,8 KB · Wyświetleń: 19
reklama
Do góry