reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kremy i maście na odparzone pupcie oraz popękane brodawki

reklama
PURELAN 100 firmy MEDELA - równiez polecam, z powodow tych samych co Xeone. Mała tubka w zupelnosci wystarczy na ten najbardziej newralgiczny czas.
 
my uzywalismy przez pierwsze 3 miesiace sudocremu po kazdym przewijaniu i nawet w najwiekszy upal niebylo podraznienia, teraz uzywam penaten w takim wielkim pollitrowym sloiku (kupiony na allegro niemiecki) i tez jest ok , i jest sporo tanszy od sudocremu:tak:, chociaz sudocrem jest bardzo wydajny:sorry:
obydwa polecam :-)
 
ja polecam BEPANTEN na brodawki a co do pupy to LINOMAG był dobry ale nie idealny. SUDOKREM też fajny i wydajny a jak raz nie pomógł sudokrem to lekarka przepisała świetny na recepte ręcznie robiony i był nie zastąpiony dodam że był na bazie gliceryny.
 
co do piersi to tylko mleko i dostep powietrza - wiem bo walczyłam z ranami przez 3 miesiace uzywajac zarówno purelanu jak i bepanthenu

co do pupy - najpierw uzywalismy hippa ale pupa caly czas jakas taka lekko czerwona byla. sudokrem tez nie bardzo - on ze wzgledu na swoj sklad ma za zadanie wysuszac wiec oslonowo to on nie dziala najlepiej. po wizycie pediatry przerzucilismy sie na bepanthen który zostal mi z piersi (po drodze jeszcze probowalam linomag i alantan = w sumie nie tragiczne ale strasznie brudza) i juz nie zmieniamy - minus - tuba prawie 40 zeta. za to zosia ma 5 miesiecy i wlasnie kupilismy trzecia - jest wydajny.
 
nie mozna przesadzac z sudokremem, zwlaszcza przy delikatnych pupkach. Zawiera cynk i wysusza niepotrzebnie skórę. Ale ja go uzywam - np na noc. Na codzien to Alantan Krem (nie maść - maść jest rewelacyjna na ciemieniuchę). Alantan Krem to polski odpowiednik Bapanthenu.
 
reklama
Do góry