reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosz

Zaglądam na pod-forum Modowe na BB bo:

  • nudzi mi się

    Głosów: 2 12,5%
  • interesuję się tym tematem

    Głosów: 4 25,0%
  • to bardzo fajny dział i wiele się już ciekawego dowiedziałam!

    Głosów: 5 31,3%
  • lubię Kasię i Meguska ;)

    Głosów: 4 25,0%
  • z innego powodu (napisz z jakiego)

    Głosów: 1 6,3%

  • Wszystkich głosujących
    16
hej Pola 30! jestem tutaj "nowa" na forum :) 26wrzesnia tego roku zostane poraz pierwszy mama. w zwiazku z tym szukam wszelkich informacji, ksiazek, ktore pomoga mi zrozumiec i przygotowac sie na nadejscie dzidziolka! bylabym baaaardzo wdzieczna, gdybys mogla przeslac mi na maila te 2 ksiazeczki, o ktorych piszesz w swoim poscie:)
pozdrawiam cieplutko i wesolutko :o)
speder12@go2.pl
 
reklama
Witam wszystkie Mamy!! Moj pierwszy post na tym forum :-) Blagam niech mi ktos powie czy to normalne ze moj osmiomiesieczny syn nadal nie siedzi???? Gdy staram sie go posadzic wypina sie,chce albo stac albo lezec,nie potrafi nawet paru sekund usiedziec gdy go trzymam bo od razu sie buntuje,o samodzielnym siedzeniu nie wspomne!!! CO ROBIC??!!
 
witaj Bachu:-)Synio wcale nie siedzi- czy sam nie siedzi?....w tym wieku juz posadzony to stabilnie powinien siedziec prawidłowo obciązając guzy kulszowe(czyli to na czym sie siedzi)...i powinien juz sam probowac powoli siadac ze skosu....napisz jak z innymi rzeczami- czy raczkuje- lub przyjmuje pozycje do raczkowania- i najwazniejsze- czy robi obroty??normy wieku rozwojowego sa wytyczone tzw.kamienie milowe- ale kazde dziecko jest specyficzne i rozwija sie inaczej ciut! a miał mały kiedys problemy jakies neurologiczne?a moze jest wczesniaczkiem??
Pozdrawiamy!napisz wiecej o sobie- mama i Sara:-)
 
Kuba urodzil sie 12dni po terminie poprzez wywolywanie porodu,wazyl 4,4kg,mial 10punktow apgar,niesamowicie spokojny i pogodny chlopiec,ciagle sie usmiecha,przesypia cale noce,bardzo dobrze je(nie grymasi),mial juz w piatym miesiacu dwa zabki,teraz "ida" kolejne,nie mam zadnych zmartwien oprocz tego ze nie siedzi,ani sam ani a jak go trzymam to sie wyrywa od razu chce lezec,a gdy wsadzam go do wysokiego krzesla by go nakarmic nie chce zgiac nozek,woli stac(na palcach). Mieszkam w Anglii,tutajsi lekarze nie widza w niczym problemu dlatego lapie za fora internetowe i prosze o pomoc! Nie raczkuje zatem bo podobno zanim dziecko ruszy musi pewnie siedziec,pelza tylko,turla sie. Wybiore sie chyba jutro do lekarza poraz kolejny,ale juz wiem co uslysze. Dziekuje za odpowiedz!! I pozdrawiam!!
 
ha Bachu...cierpliwości...jak pełza i obraca sie bez problemu to nie ma powodów do zmartwień...dlatego lekarze angielscy nie widza problemu....moze mały poprosu sie tak prezy (jest leniwy)i nie chce zgiąc nózek w stawie biodrowym....z Twego opisu sadze ze ok jest- wiec głowa do góry- ja chcesz to mozesz sie z nim bawic zginajac nózki w biodrach- i dawaj go jak najwiecej na podłogę- niech pełza- bo z pełzania pójdzie w raczkowanie....a skrzyznie pełza-tzn na przemian lewa noga z prawa reka??a potem do siadu bocznego...cierpliwosci!:tak:
jeszcze raz pozdrawiamy:-)
 
Dziekuje za szybka odpowiedz!!! Troszke sie uspokoilam, Kuba lezy bardzo duzo w ciagu dnia na podlodze i nie nadazam za nim,przemieszcza sie w ekspresowym tempie ale pelzajac lub turlajac sie,czesto obraca sie jak wskazowka zegara,ma tez swoja hustawke-sprezyne i w niej odbija sie nogami i podskakuje i i zauwazylam ze chcac go posadzic on woli sie odbijac nogami jak na tej hustawce,czy to ona jest przyczyna tego opoznienia w siedzeniu? Jedynie siedzac mi na kolanach nie buntuje sie,ale gdy probuje posadzic go przykladowo na dywanie od razu sie wyrywa i chce lezec lub stac (jak baletnica) DZIEKUJE!! Basia i Kuba
 
Bo Kuba to najpiekniejsze imie na swiecie :-) Ogromnie sie ciesze ze pozytywne odpowiedzi sie pojawily na moj problem,uspokoilam sie i z niecierpliwoscia czekam az Kuba usiedzie a potem ruszy na podboj ;-) Dziekuje za podtrzymanie na duchu i pozdrawiam!!
 
reklama
My od znajomego lekarza ostatnio słyszeliśmy że coraz więcej dzieci nie siedzi. Od razu zaczynają raczkować i stawać. Więc się nie przejmuj, pozdrowionka
Justyna i Tomek
 
Do góry