reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki

kupiłam ten żel (Pharmaceris), musteli na szczęście nie było (ale myślę, że i tak bym się nie skusiła ze wzgl na cenę), chciałam jeszcze krem na rozstępy Pharmaceris, ale się skończył :baffled: (miałam próbkę i wydał mi się bardzo fajny)
 
reklama
Ten krem nazywa się Foliacti (ten na rozstępy). Jak dla mnie jest super - świetnie się wchłania i rewelacyjnie pachnie.
 
dlatego też chciałam go kupić:tak: pani mi powiedziała, że jest po 35 zł, a druga na to, że był do wczoraj...
 
efilo ja mam zel do mycia ciala i wlosow i plyn do kapania bez oliwki Johnsona i Huggies. oliwki do i po kapieli ja juz nie stosuje u Ciri, w sumie trzeba tylko gdy dzidzia ma sucha skore. przez pierwsze kilka miesiecy robilam jej masaz oliwka po kapieli.
 
Dziewczynki ja jak narazie jestem zdecydowana na zakup kosmetykow nivea ale mam pytanie tam jest krem przeciw odparzeniom i czy zamiast niego mam na przyklad stosowac sudocrem czy jak by doszlo do odparzenia to wtedy?
 
Pycia
są dwie szkoły:

1. stosować sudokrem za każdym razem - zapobiegawczo

2. stosować normalny krem a sudokrem tylko w przypadku wystąpienia podrażnień

Tyle samo zwolenników co i przeciwników obu teorii. Pewnie każde dziecko jest inne stąd dwa obozy.

Ja na pewno kupię sudokrem. I zastanawiam się czy nie rozpocząć od opcji drugiej. A jak wystąpią problemy to olać inne kremy i stosować tylko sudokrem.
Życie zweryfikuje - napiszę Ci w czerwcu na naszym forum o dzieciaczkach :-D
 
A ja mam zamiar poczekać do wizyty patronażowej i dostanę receptkę na krem robiony w aptece, który jet rewelacyjny i kosztował 5zł (nie wiem ile teraz bo nie używam ;-) )

Chyba najlepsza rekomendacja to taka, że junior ani razu nie miał odparzonej pupy :tak: jak tylko coś się zaczynało czerwienić, to kremik i po sprawie :-D
 
Klamka zapadła

Zakupiłam dzisiaj komplet kosmetyków z serii Hipp Baby. Ależ one ślicznie pachną! Takim czyściutkim pachnącym dzidziusiem. Jestem zachwycona. Zrobiliśmy na razie test na moim ukochanym kremikiem do buzi. Mam nadzieję że go nie uczuli (ma bardzo wrażliwą skórę - nadaje się do testów :-D )

Kupiłam niemal wszystko jak leci. Wstrzymałam się tylko przy szamponie, bo to już byłaby przesada :cool2:

Mam zatem:
- płyn do kąpieli
- mleczko do ciała
- oliwkę (tak na wszelki wypadek - malusią butelkę kupiłam)
- krem do buzi
- krem na odparzenia

Chyba niczego nie pominęłam...

Chciałabym niniejszym podziękować forumowiczce która napisała że jest z tej serii zadowolona (może Pati?) i przez to zwróciła na nią moją uwagę.
 
krem na odparzenia i sudokrem spelniaja taka sama funkcje.... jakby nie bylo pod reka maczka ziemniaczana jest super!!!!!!!!!!!
efilo gratuluje zakupu, ja niestety nie mam tu szans na te kosmetyki a i przyznam ze w Polsce nie slyszalam o nich nigdy - moze przegapilam w sklepach! szkoda :(
 
reklama
Asylan
kosmetyki Hipp wyglądają tak: :-)

produkty.jpg



Co do sudokremu i kremu przeciw odparzeniom to oczywiście spełniają tą samą funkcję. Chodzi o to że niektóre mamy stosują sudokrem jako 'środek ostateczny' wychodząc z założenia że gdyby stosowały codziennie to dziecku by się pupa do niego przyzwyczaiła i gdyby faktycznie coś się stało to już nie byłoby żadnego ekstra kosmetyku leczniczego.

Jak za bardzo namieszałam to generalnie chodziło mi o to że te 'normalne' kremy są ochronne - przeciw odparzeniom. A sudocrem jest leczniczy - na odparzenia.

Ja tak jak pisałam. Będę mieć i to i to i zobaczymy w praniu. Przy pierwszym lepszym podrażnieniu pociapram pupkę sudokremem :-)
 
Do góry