reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki

reklama
Izka to faktycznie dobra cena! ja dzis jade po pracy z kumpela do Kohls( uwielbiam ten sklep, maja tam super wyprzedaze a i mnostwo ciuszkow Cartersa a te najbardziej lubie). Bylas tam moze?
 
Esia niestety nie mam pojecia w ktorych kosmetykach sa te moczniki (a poszukaj moze w Google)
Izka sory myslalam ze z Twojej perspektywy zza wody to jest z Polski bo dla Ciebie Stany nie sa za woda hmmm
tutaj nie ma proszkow dla dzieci tylko zwykle z napisem Sensitive i ewentualnie ze mozna stosowac dla niemowlat.
krem Nivea na kazda pogode jest na zime i jesien i wczesna wiosne i jest super a na slonce (wiosna, lato) ten drugi bo ma faktor 30 - Krem ochronny na slonce - tylko rozsmarowuje sie ooooohyyyydnieeeee!!!! ale dobry jest!!!!
 
Potwierdzę opinię o kosmetykach J&J - faktycznie wiele mam skarży się że uczulają, wiele też sobie je chwali, więc pewnie wszystko zależy od rodzaju skóry dziecka i może wieku? Akurat te kosmetyki mam prawie za darmo, ale nie będę ich używać przynajmniej na początku - nie chcę eksperymentować na tak delikatnym ciałku czy akurat jemu posłużą.

Ja kupiłam Nivea Baby - oliwkę w balsamie, (z której sama teraz korzystam i uważam że jest super bo ładnie i szybko się wchłania i nie zauważyłam by brudziła ubrania), mam też roztwór fizjologiczny wody morskiej do noska, krem ochronny na słońce z filtrem 30, żel do mycia ciała i włosów.

A jeśli maluch miałby skórę bardzo wrażliwą to zastosuję sprawdzone przez siostry - mamy alergików - Oilatum.
 
Właśnie obejrzałam "Mamo to ja" i pediatra doradzał ostrożność w stosowaniu oliwki. Ponoć potrafi alergizować i lepsze są produkty zawierające mocznik (tu się zgadzam, od kilku lat testuję kremy z mocznikiem i są super) oraz ogórecznik jakiśtam (pierwszy raz słyszałam i nie zapamiętałam :zawstydzona/y: ).
Znacie jakieś marki zawierające te składniki?


Esia poszperałam w google i to udało mi się znaleść z mocznikiem:

-kermuren krem
-vitamarket
-Hasceral do stóp
-Lirene

MOCZNIK

zawiera silne aminokwasy, które przyciągają i zatrzymują wilgoć w powierzchniowych warstwach skóry.


OGÓRECZNIK

kremy z ogórecznikiem to lekarstwo dla cery suchej, nadmiernie łuszczącej się, wrażliwej, z rozszerzonymi naczyńkami krwionośnymi ( zmniejszają zaczerwienienie skóry i zapobiegają powstawaniu nowych "pajączków"). W sklepach zielarskich można także kupić kapsułki z ogórecznikiem.

Niestety nazw kosmetyków z ogórecznikiem nie znalazłam.
 
Kotek kochana jesteś - Szperaczu Doskonały! :-)
Pooglądam sobie te kremy w drogerii i popatrzę, co by się dla dziecka nadawało :tak:
 
Esia
trzebaby poczytać skład tych wymienionych dziecięcych serii. Może w którejś się znajdzie mocznik :-)

Ja do kąpieli na początek kupuję emulsję Oilatum. Na pewno nie kupię ani oliwki ani mydła ani pudru - nie mam zamiaru stosować. Kremik do buziuni koniecznie. I pooglądam jakiś krem na odparzenia na codzień. Od święta będzie sudokrem. Chyba że się do niego przekonam na sto procent. Są mamy które go dają na pupę non stop.
 
reklama
Esia-a dlaczego? ja na liscie kosmetykow dostalam przede wszystkim mydlo i oliwke. Dlaczego emulsja dla noworodka lepsza? Jakis pediatra Ci tak poradzil? Co do sudokremu slyszalam ze to kolejny podstawowy kosmetyk.
 
Do góry