reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolka-zmora znana nam wszystkim

reklama
o widzę że tutaj jest temat kupek. moje dzieciątko nie ma kolek ale robi zieloną kupkę, zółtej to raczej u niego jeszcze nie widziałam. ale to chyba niedobrze że taki kolor kupki ma....
 
Dziewczyny pogięło was z tym luminalem???!!!!!! Przeciez to silny przeciwdrgawkowy lek, no i jeszcze starej generacji( czytaj: ma od cholery dzialan niepożądanych) !!! Co za lekarz to przepisuje niemowlakowi!!!!
Z tego co sie orientuje w Sab Simplex substancją czynna jest simetikon, wiec czemu ktos twierdzi, ze to jest lek homeopatyczny???? Przeciez to jest to samo, co espumisan, esputikon, infacol, czy bobotic, tylko ze simetikon jest tam bardziej stężony, a co za tym idzie ta sama ilosc kropli dziala silniej, niz np. w espumisanie. Pewnie dlatego wszyscy twierdzą,ze tak rewelacyjnie dziala.
 
Ostatnia edycja:
rzeczywiście utulanie maleństwa w kocyk u nas też się sprawdzało, ale dzieciaczki szybko z tego wyrastają i moja teraz już tego nie lubi:-:)rofl2:
ja już jestem prawie pewna że mała ma kolki przez alergię na nabiał-i od dziś przez kilka dni odmawiam sobie kilku przysmaków-zobaczymy czy pomoże, dziś moja Jess w ogóle nie spała przez 5 godz z rzędu, na szczęśie ją ululałam w torbie dla niemowląt-mój najlepszy zakup:-) i przeniosłam do łóżeczka na brzuszek-śpi już ponad 2 godz-hura!!!:rofl2:
 
U nas co prawda kolek nie ma - i mam nadzieję, że nie będzie - ale podczytuję Was jak tylko Julka mi na to pozwala ;-)
Kurcze, współczuję Wam tych problemów z maluszkami.
Od czego tak w ogóle może wziąć się kolka u dziecka? Możliwe, że od gazów? Bo moja Julka puszcza bąki jak najęta :-D i czasem boję się, że skoro ma takie gazy to zakończy się to kolkami prędzej czy później
 
a jeśli chodzi o kupki to piszę tylko to co przeczytałam w książkach że jak zielona to dzidzia uczulona na coś co zjadłaś, żółto-zielone są normą u dzieci karmionych piersią( moja teściowa twierdzi że zielona kupka może być jak dziecko za dużo zimnego powietrza się nawdychało)
moja Jess też często ma tyci kupkę koloru zielonego -głównie w nocy, pewnie dlatego że w dzień podaje jej herbatki ziołowe i espumisan lub infacol, a wnocy raczej tego unikam
za to mojej małej kupki wydają się być rzadziutkie i nie wiem czy to normalne
poza tym mała mi wydaje dziwne odgłosy jak śpi i często stęka:no:
tak mi jej szkoda:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
Black Wizzard
wzdęcia i kolka to dwie różne sprawy-choć często idą w parze, ciesz się zatem każdą chwilą szczęścia ze swoim maluszkiem, bo dzieci z kolką rzadko są zadowolone-moja głónie tylko wtedy gdy się wypierdzi-na przewijaku z samego rana, szkoda tyle czekałam na jej 6 tyg bo wtedy dzieci zaczynają się świadomie uśmiechać a moja jak się uśmiechnie to cykam zdjęcie taka u nas to rzadkość, ma już 8 tyg, a wszyscy mnie pocieszają że problemy miną w 3 -4 m-cu-też mi pocieszenie:baffled:bardziej się załamuję:happy:
 
reklama
powiedzcie dziewczyny jeszcze jedno, moj michałek robi kupkę tak naprawdę tylko jeden raz - popołudniu, w nocy 0, i od rana podaję mu ciągle ta herbatkę, wprawdzie wypija tylko parę łyczków, no i dopiero gdzieś o 17 udaje mu sie coś zrobić. i tak do następnego dnia. to chyba za mało.
 
Do góry