reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża po przedwczesnym porodzie

Gannka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Sierpień 2018
Postów
404
Witam,
Ile trzeba poczekać do starań o kolejne dziecko po pierwszym przedwczesnym porodzie ? Ur. W 23 tygodniu. Opisze ktoś jakieś historie? I jak przebiegała i się kończyła kolejna ciąża ?
 
reklama
Ja urodziłam pierwsze dziecko równo miesiąc przed czasem. Po roku stwierdziłam, że czas na kolejne. Przy pierwszym dziecku nie powiedziano niestety co się wydrzyło. Przy drugim zaczęła mi się skracać szyjka od 30 tygodnia pojawiły się skurcze. Miałam założony pessar. Przeleżałam 1,5 miesiąca z nogami do góry (niestety szpital przez 9 dni). Równo po 2 latach od porodu pojawiło się drugie dziecko- szczęśliwie w terminie. Wszystko zależy co się u Ciebie wydarzyło dla czego tak wcześnie? Czy jesteś już gotowa? I czy twój lekarz nie widzi przeciwskazań. Każda ciąża jest inna. Przy porodzie naturalnym wystarczy rok - "żeby wrócić do formy". Choć można zajść nawet miesięc po porodzie :). Przy cesarce lepiej poczekać dwa lata.
 
Witam, urodzilam synka w 23tc, zyl 5 dni.... nie moge poradzic sobie z tym bolem, powodem przedwczesnego porodu byla niewydolnosc cisnieniowa szyjkowa, po jakim czasie moge zaczac starac sie o kolejne dziecko?
Czuje, ze tylko to moze uciszyc moj bol...
 
Witam,
Ile trzeba poczekać do starań o kolejne dziecko po pierwszym przedwczesnym porodzie ? Ur. W 23 tygodniu. Opisze ktoś jakieś historie? I jak przebiegała i się kończyła kolejna ciąża ?

Wlasnie przechodze przez taka sytuavje, moj synek zyl 5 dni...
Ile czasu odczekalas by starav sie o kolejne dziecko?
 
Do góry