reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża, 3 dziecko

Ja spodziewam się 5 dziecka, mamy 8latkę, 6latka, 4latkę i 2latkę. I jakkolwiek śmiesznie to zabrzmi, skoro my dajemy radę, to tym bardziej Wy. Myślę, że przy wielodzietności czasem jest łatwiej, masz na tyle dużą najstarszą córkę, że też powinno być dobrze.
Strach jest normalną reakcją, wiesz już czym smakuje macierzyństwo i jakie ma plusy i minusy. Pracą się nie przejmuj. Kto ma sobie dziwnie o Tobie pomyśleć to pomyśli, ale czym tu się tak na dobrą sprawę przejmować?
 
reklama
Spójrz na to z innej strony. Zobacz ile to ma plusów :) masz 33 lata, udało się bez większego problemu :) a co jeśli staralibyscie się bezskutecznie? Po 35 roku życia zwiększa się ryzyko różnych chorób, niektóre kobiety gorzej znoszą ciążę / poród. Moim zdaniem jesteś w super sytuacji. Różnica między dziećmi ok. Dwa lata, wiele mam marzy o takiej różnicy wieku :) na pewno masz dużo rzeczy po synku, nie przewróci to tak waszego życia niż jakbyś po XX latach miała wrócić do pieluch. A o plotki się nie martw. A praca jak nie ta to inna. Po porodzie masz przecież jeszcze rok macierzyńskiego. Ja bym się cieszyła, że mogę zostać dłużej w domu z dziećmi. Powodzenia!
 
Naprawdę tak jest. Co prawda jest też dużo chaosu, ale kurczę, mam porównanie jak było z 1, jak z 2 i jest naprawdę inaczej. Inna rzecz, że perfekcyjna pani domu ze mnie żadna i nasz dom do katalogu się nie nadaje :p
 
To moja 5 ciąża, jestem po 2 porodach i 2 poronieniach. Staram się cieszyć, ale jakiś upierdliwy głosik z tyłu głowy mi głupoty podszeptuje.

Na początku są emocje, człowiek ma różne myśli, ale będzie dobrze, ciesz się ciążą, i nie przejmuj się bo maluszek czuje to samo co Ty, a początki ciąży są najważniejsze. Ja na Twoim miejscu skakałabym z radości :-) Może też będzie mi dane zostać mamą i móc przytulić, nakarmić swojego bobasa.
 
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedz/ wiadomości.
Macie rację, to ogromne emocje. Będąc 2 lata z dziećmi w domu, patrzyłam na spokojnie jak rosną, jak się zmieniają - zwłaszcza starsza córka. Teraz po powrocie do pracy czułam, że czegoś mi brakuje. I chyba właśnie tego - tego widoku.
 
Na początku są emocje, człowiek ma różne myśli, ale będzie dobrze, ciesz się ciążą, i nie przejmuj się bo maluszek czuje to samo co Ty, a początki ciąży są najważniejsze. Ja na Twoim miejscu skakałabym z radości :-) Może też będzie mi dane zostać mamą i móc przytulić, nakarmić swojego bobasa.
Dziękuję, Życzę Ci tego z całego serca!
 
Spójrz na to z innej strony. Zobacz ile to ma plusów :) masz 33 lata, udało się bez większego problemu :) a co jeśli staralibyscie się bezskutecznie? Po 35 roku życia zwiększa się ryzyko różnych chorób, niektóre kobiety gorzej znoszą ciążę / poród. Moim zdaniem jesteś w super sytuacji. Różnica między dziećmi ok. Dwa lata, wiele mam marzy o takiej różnicy wieku :) na pewno masz dużo rzeczy po synku, nie przewróci to tak waszego życia niż jakbyś po XX latach miała wrócić do pieluch. A o plotki się nie martw. A praca jak nie ta to inna. Po porodzie masz przecież jeszcze rok macierzyńskiego. Ja bym się cieszyła, że mogę zostać dłużej w domu z dziećmi. Powodzenia!
Dziękuję! :)
 
Ja spodziewam się 5 dziecka, mamy 8latkę, 6latka, 4latkę i 2latkę. I jakkolwiek śmiesznie to zabrzmi, skoro my dajemy radę, to tym bardziej Wy. Myślę, że przy wielodzietności czasem jest łatwiej, masz na tyle dużą najstarszą córkę, że też powinno być dobrze.
Strach jest normalną reakcją, wiesz już czym smakuje macierzyństwo i jakie ma plusy i minusy. Pracą się nie przejmuj. Kto ma sobie dziwnie o Tobie pomyśleć to pomyśli, ale czym tu się tak na dobrą sprawę przejmować?
Dziękuję!!!!!! :)
 
reklama
Teraz to już musi być tylko dobrze. Jeśli masz kochającego męża,wsparcie z zewnątrz i wiem już że wiesz jak to jest być mamą (tak jak koleżanka wyżej pisała znasz plusy i minusy) to musisz się nastawisz że się uda bo już jakby...się stało😁Czasami łatwiej z dużą ilością dzieci czasami trudniej,zależy jak spojrzeć,życzę Ci żebyś spojrzała z tej dobrej strony💛
 
Do góry