reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

ccholera, coś mi nie idzie wstawienie linka, wejdźcie na gł. strone onetu onet.pl i tam jest artykul o facecie w ciąży, tzn transwescyta, kobieta zamieniona w faceta, w lipcu urodzi dziewczynkę... jak ja współczuję temu dziecku!! :baffled::baffled: patologia :szok:
 
reklama
Dziuba - a możesz mi w wolnej chwili napisać jak tam wyglądają już nocki z Martynką? Bo te 8 lat zrobiło swoje i ja już prawie nic nie pamiętam jak wygląda rozwój niemowlaka... Np nie pamiętam kiedy DD zaczął trzymać główkę i sam ją podnosić, kiedy zaczął przesypiać noce... skleroza i starość nie radość hehe. Wszystkiego będę musiała się od nowa uczyć. Tym bardziej, że to inne dziecko, inna będzie osobowość, w dodatku dziewczyńskie ciałko :) Przyznaję - mam lekką tremę.

Pozwolę więc sobie korzystać z Waszych doświadczeń - mamusie :)
 
Iza, już Ci wszystko tłumaczę
ja już teraz wstaję dwa razy w nocy do malej, na początku budzila się 3 razy na karmienie, teraz wstaje o 1 i 4 a tak ok. 6.30 robi pobudkę, zmieniamy pieluszkę, jemy i przytulamyy się, trochę pogadamy wtedy mala dosypia jeszcze z godzinkę nie całą, a wtedy jest już totalnie wyspana, ubieramy sie, myjemy i dzidzia gotowa do życia :)
potem idzie spać tak ok. 10 i budzi się po półtorej godzinki, karmienie, zmiana pieluszki i spacer, na spacerku przeważnie śpi, o 16 znowu karmienie, bawimy się, ok. 18 drzemka pół godziny po jedzeniu i idziemy się kąpać o 19, karmienie, przytulanie i kladę małą spać tak o 20-21, zależy ile wytrzyma wieczorem ;)
tak wygląda nasz dzień
a teraz ciuszki, jeśli mogę Ci doradzić, chociaż pewnie już masz większość kupione, ja polecam body z długim rękawkiem, ja stosuję i na noc i na dzień, bo lepiej trzyma pieluszkę i mimo że mala majta nóżkami rączkami to nie ma mokrych ciuchów od siusiu i kupki :) i patrz żeby były szeroko rozpinane bo zęsto są problemy z przejściem główki, nie tyle że za ciasno ale niewygodnie i dziecko szybko się denerwuje i płacze
a same pieluszki, to zwracaj uwagę żeby miały gumkę z tyłu, ja używam Huggiesów tych co mają postacie Kubusia Puchatka narysowane, bo nie przepuszczają siusiów i kupki :laugh2:
spokojnie, nauczysz się wszystkiego to w końcu Twoje drugie dziecko, ja uczę się od podstaw i na razie tylko mogę Ci powiedzieć jak wyglądają pierwsze dwa miesiace życia dziecka :laugh2:

aaaa, jeszcze główka, to moja Martyna jeszcze sama całkowicie nie trzyma, tzn trzyma ale ją asekuruję bo czasem tak się zamachnie że leci gdzieś na boki... ale już sie śmieje, gaworzy, rozpoznaje głosy i ma łysy placek z tyłu główki :laugh2:

jak będziesz miala jeszcze jakies pytania to śmiało mów!!
 
dzieńdoberek babeczki:tak::-)
Ja walczę z Kubusiem+ ze sprzataniem-to razem raczej trudno pogodzić :baffled:a Krzysiek co?zamiast mi pomóc wyniósł się do garażu i nawt łóżka nie pościelił:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Dziuba dobrze,że wszystko ok:tak:
gosiaczek udanych zakupków:tak: i sadzenia kwiatków:tak::-)
Iza Kubula zaczął przesypiać noce jak miał 9 miesięcy dopiero :-);-)a główkę podnosił od urodzenia:tak:
Miłego dnia wszystkim:tak::-)
zaraz mykamy na spacerek i zakupki za jednym razem:tak:
 
Ja już po zakupach...chciałam iść z Kubusiem a on co?woli z tatą w garażu siedzieć:-D czuję się odtrącona:evil::cool2::-D
wydawało mi się,ze jest ciepło, ale wieje zimny wiatr :-(a chciałam na półwysep wyskoczyć po południu i nici:-(
idę obiadek szykować tym moim chłopom marnotrawnym:cool2: dzisiaj schabowe:-)
 
Jakby sie kto pytał to ja zyję [jeszcze]!.Marta ,szkoda gadac ale ci sie to życieposypało i tak wnioskuje ze ten twój Darek to jakiś taki mało konkretny facet ,według mnie to ma zachowanie iście jak w podstawóce i nie wiem co na jego temat myślec ,bo tak jakoś 'niemęsko 'sie zachowuje ,niech postawi sprawe jasno i jak jest z tamtą kobitką to cześć i czapka -czołem ,pies go drapał ,a ty przynajmniej poukładasz sobie zycie na nowo ,powinien sie określić w tej sprawie bo tak to gra w kotka i myszke.:rofl2:A ja znowu sama ,misio wyjechał z powrotem az na 3 miechy,ale był na święta i było wspaniale ,PRAWIE zero kłótni i życie jak tuz po ślubie ,wspólne spacery ,szaleństwa z dziećmi i upojne noce ,jakby chcoał nadrobic te 3 miesiące jak go nie było .:-)Polecam taki odpoczynek od siebie ,wzmacnia jeszcze bardziej związek a u nas tez przed wyjazdem było nie bardzo .:-(Dzieci mam zdrowe i czego chciec wiecej ,aaa na święta przefarbowałam sobie włosy na czerwień ,[normalnie jak Wisniewska ],teraz juz kolor sie troche sprał i sie przyzwyczaiłam ale pasuje mi ,[tak mówią mi ludzie ] bo jestem zjarana na gebie :laugh2:dobra ,spadam bo czekam na przywózke drzewa a faceta jakos nie widac .Pozdrawiam nowe kolezanki [eee juz nie pamietam jakie :zawstydzona/y:],alesuper ze jest wiecej nassssss.
 
no dziewczyny wpadam sie przywitać, ale zaraz spadam na zaaaakupki zostawiamy ritke sasidce i tylko z malym smigamy do fashion house, mezzussiawi butki kupic..a ja moze sobie tez jakies przy okazji sprawie:tak:
anulka: fajnie, ze sie zjawialaś:-Dostatnio własnie sie zastanawiałam gdzie Cie wcieło:-)
dziuba: no widzisz nie ma sie co stresowac:-):happy:iesze sie ze ci sie przydadza materialy:-D
gosiaczek : milych zakupów:laugh2:

no i witam nowa kolezanke:laugh2:
 
reklama
witam Mamuski:-)
jak pogoda w Trójmieście? u nas wiosennie
1011206230478dcd93ef07c.gif

trzeba ogarnąc mieszkanko i na spacerek:tak:



Martka mam nadzieję , że wszystko sie ułoży po Twojej myśli , tylko bądź rozważna no i romantyczna:-D. bardzo dobrze , że wziełaś sie za siebie, niech wie , że nie siedzisz w domku i nie płaczesz za nim, nie może byc Ciebie pewny.pozdrawiam
 
Do góry