reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

ja tą łyżeczkę dostałam od koleżanki, ale właśnie słyszałam że ją z kaszką przysyłają...

Aga, nie da się ukryć że synek mój trochę ciężki jest... ::) ale możemy pójść zobaczyć...
no i mnóstwo czasu mi pochłania, sam siedzi, wstaje na nóżki, woła MAMA ;D ;D ;D, obraca się w każdą stronę, nie mogę go z oka spuścić...

merka, mój też często nosem je ;D
 
reklama
Ja też dostałam jakiś czas temu tą silikonową łyżeczkę z BoboVity, fajna sprawa, bo przynajmniej strachu nie ma, że dziecko w podniebienie dziabniesz...chociaż ja ostatnio zmieniłam łyżeczkę na mniejszą, plastikową, którą dostałam z Nestle, łyżeczka jest węższa i mniej jedzonka z buzi ucieka. Dalej walczę z Julią o zupki i musze przyznać, że ciągle przegrywam...Julia jak nie chciała jeść gotowanych warzywek, tak dalej nie chce jeść, tylko owoce i owoce, zwłaszcza banan (aż się trzęsie i mało mi łyżeczki z ręki nie wyrwie)...jedynie soczek z marchewki wypija ze smakiem. Cóż, powoli przychodzi czas na wprowadzanie mięska więc może w końcu zupki polubi.
 
Nie było mnie parę dni i strasznie się za wami stęskniłam.Myślałam,że trochę więcej będzie do czytania,ale widzę że dzieci pochłaniają nasz czas.My nie mieliśmy neta parę dni...

Ewa u mnie to samo z butlą :( Nic tylko jedna wielka histeria!!!Ostatnio ściągnęłam mleczko jak byłam na grobach,ale nie zostało wykorzystane,więc chciałam mu dać później,bo żal wylewać,bosche co za rozpacz była...Co ja mu wciskam do buzi ??? Dziś też np. wybrałam się na spacer do parku Oliwskiego i Dawid zgłodniał.Dobrze by było jak bym mu mogła dać chociaż herbatkę z butli,a tak musiałam wracać szybko tramwajem. Ciężka sprawa,sama nie wiem co zrobić,ale chyba też się wezmę,za naukę picia,ale tak mi go żal jak tak płacze.Nie mówiąc już o usypianiu.Kurde wszystkie dzieci grzecznie zasypiają po kąpieli,a ten zawsze późno.Czasem mam tego tak dosyć,że mam ochotę zostawić go tak w łóżeczku niech się wypłacze i zaśnie.Ale oczywiście za miękka jestem,zawsze go biorę i musi zasnąć przy cycu,bo nic innego nie pomaga.Do tego te zęby...Tak nerwowo te ręce gryzie i to właśnie szczególnie wieczorem.Kupiłam już czopki homeopatyczne,jutro wytestujemy przed kąpielą.

Edytka jak ja ci zazdroszczę tego Zakopca!!!!!!Też już tak sobie marzyłam,żeby zimą pojechać,ale to 1000pln. lekko trzeba mieć...Pisz jak tam Julcia się sprawuje w nowym klimacie,jak się jeździ wózkiem i czekamy na zdjęcia :)

Magda czytałam,że polecasz pieluchy z Lidla.Ile kosztują ??? Może też spróbujemy. Z Ciebie to atletka będzie,jak takiego słodkiego klopsa masz ;)
 
Hejka!
Dawidowa powodzenia Ci życzę, ja już 3 tydzień walczę z butlą i nic. Rozmawiałam z położna i ona mi powiedziała, że dziecko już się nie nauczy. Najlepiej to teraz uczyć pić z kubka niekapka, ale mój też nie chce. Madziu mamy taki kubek od 3 miesięcy i chyba to jest twardy ustnik. U nas jedynie mały napije się z butli, gdzie zamiast smoka jest taki ustnik silikonowy i z niego nie trzeba ciągnąć tylko leci swobodnie. Mały jest cały pochlapany, ale ważne że coś wypije.
My z kUba jestesmy lekko zakatarzeni i jak mu nie przejdzie to w poniedziałek trzeba do lekarza się wybrać. Nienawidzę listopada, zawsze co roku obiecuję sobie, że ten będzie inny, bez chorób, smutku i zmęczenia, ale to się nie da. Chyba jedynie wycieczka do ciepłych krajów mogłaby to zmienić- ale to tylko marzenie.....

Ja kubpiłam Kubusiowi łyżeczkę z silikonu i wcina aż miło. Z każdej wcinał, ale ta jest o wiele bezpieczniejsza. Zauważyłam, że mojemu nie smakują produkty Hippa, jedynie Gerbera. Wczoraj dostał ziemniaczka z masełkiem i też mu się podobało.
Kochane jest to moje dziecko- uwielbiam na niego patrzeć. Jest to moje słoneczko w te pochmurne listopadowe dni.
Pozdrawiam serdecznie!!!!
 
Dziewczyny może to was zaineresuje...wypatrzyłam taką reklamę w "Twój Maluszek"....jest linia butelek NUK FIRST CHOICE. Smoczki są szerokie, mają anatomiczny kształt bardzo zbliżony do kształtu brodawki....wygląda to tak:
popup_image_watermark.php
3184_rn.jpg


Podobno są to butelki z szczególnym przeznaczeniem dla mam karmiących jednocześnie piersią i butelką.
 
Jakoś średnio mi się wydaje,żeby udało się mojego brzdąca oszukać nawet takim smoczkiem...Ale tak sobie pomyślałam,że może jakby mu spróbować zapodać soczku jabłkowego z butli to może...Zawsze to nowy smak,a on kwaśne lubi (Cebion).

Właśnie leży na macie i piszczy w niebogłosy- nowa zabawa!!!Ciągnie zabawki,jakby miał je zaraz powyrywać z pałąków.Wczoraj znów nie chciał zasnąć wieczorem,chociaż dałam mu pierwszy raz Vibrurcol,nie dał nic niestety...Najgorzej go te dziąsła swędzą na wieczór i ciężko go wtedy uśpić.Co mi zaśnie przy cycu i chce go odłożyć,to zaraz się budzi.Poza tym "gryzie" mi brodawki,co mnie boli strasznie i już się zaczynam bać tych zębów!!!Jak to jest drogie mamy z zębnymi dziećmi,gryzą was mocno ???

Liriel a ile jest w paczce tych pieluch?Używach ich też?Służa wam?Ja na razie używam DADA i jestem zadowolona,tylko gdyby robili duże paczki to byłoby ekonomiczniej.

Ewa nie smuć się!!Listopad zleci raz dwa i zaraz będzie grudzień,biało wszędzie,świątecznie i pięknie!!!
 
Ja już próbowałam takiego kształtu smoczka i też nie pomogło. Kombinowałam też z różną zawartościa tzn mleko, woda, sok, herbatka  - wszystko z jednakowym skutkiem czyli bez skutku.

Mi lekarka powiedziała, że teraz to juz lepiej zacząć uczyć z kubka niekapka, lub dawać łyżeczką   :(, ale nie ma tego złego co by nadobre nie wyszło. Prawdopodobnie nasze antybutelkowe dzieci szybciej będą piły z kubeczka :).

Czy ktoś wie ile wynosi "co łaska" za chrzest??
 
Ja za chrzest dalam 100zl i mysle ze to tak akurat!!!. Ile pija wasze maluszki mleka z butli? Wiki wypila dzis jakies 190 mi.
 
reklama
Ja też dałam 100 pln,ale to chyba jeszcze zależy od kościoła.

Isska jak widzisz u nas problem z butelkami,więc nie odpowiem ci na twoje pytanie.Kurcze,czemu to moje dziecko tak ciężko zasypia,normalnie wymiękam!!!
 
Do góry