reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

niunia miłego spacerku.:)

Agula super widoczek :)

a ja wczoraj po usg i... z małym wszystko jak najlepiej. waży 2117g, tylko że mam mało wód i muszę porobić badanka, jak wyjdą kiepsko to wcześniej będę miała maleństwo przy sobie. zobaczymy jutro powinnam coś więcej wiedzieć :(

nie mam w związku z tym humorku bo nic jeszcze dla maleństwa nie przygotowane więc niech siedzi i czeka. no a jak nie będzie chciał to wszystko spadnie na mojego męża, który w sumie nie ma nic przeciwko tylko że ja chciałam też troszkę się tym pozajmować bo to przyjemne.

ok uciekam bo piękny dzionek a ja psuję wam nastroje

pozdrowionka
odezwę się jak coś będę wiedziała
Buziaki
 
reklama
noooo.. widoczek rekompensuje braki mieszkanka.. Ale i tak chyba zaczniemy rozglądać się czyms innym, bo z dziadami - właścicielami to kota można dostać. Dziad jest emerytowanym wojskowym, co według mnie kwalifikuje go do osobnego gatunku ludzi i jest tak kurewsko upierdliwy :mad: Musimy co miesiąc jeździć do niego i płacić kasę (jakby nie można było przelewu przez internet wysłać), ale to jeszcze ok. Ale jak wpadł kiedyś na kontrolę, to sprawdził nawet czy w łazience mamy czysto! Co za typ. Do tego teraz nalega, aby co miesiąc przywozić mu popłacone rachunki, bo on chce wiedzieć, ile zużyliśmy gazu.. Mistrzostwo zdobył jedank pytaniem, gdzie była kartka z informacją ze spółdzielni: w skrzynce czy pod drzwiami. ::) A co k... za różnica ??!! Także w przyszłym tyogdniu jadę do nich i zamierzam energicznie zaprostestowac przeciwko inwigilacji. A co!
Siunia, z tymi wcześniejszymi narodzinami to juz chyba jest tak, że to sie regułą staje. Statystycznie najwięcej dzieci przychodzi na świat 3 tygodnie przed planem. Także główka do góry. Dzidek jest zdrowy, więc ciesz sie ciesz, a idealna ciąża to jest tylko w książkach 8)

Trzymajcie się ciepło, dziewczynki :-*
 
Martynka u ,mnie w Gdyni to załatwia sie w urzedzie miast, ale wiem, że w Gdańsku możam załatwiac takierzeczy w MOPSie bo GD jest większy. Najlepiej zadzwońdo MOPS i oni ci powiedza dokładnie co i jak, wiem,że bedziesz potrzebowała zaswiadczenia o zarobkach twoich i męża za ostatni rok, tego odemnie wymagali, co do ZUS w Gdańsku to nie stety nie wiem.
zaneta.b
 
Martynko, napewno nie w Zusie bo Zus już nie wypłaca swiadczeń, musisz to zrobić w MOPSie, ja osoabiście składałam wniosek na ul. Grunwaldzkiej (to chyba najbliżej) niedaleko od przystanku kolejowego. Ale jak mi nie chcieli przyznać bo czegoś mi brakowało to jechałam aż do Gdańska Głównego, tam gdzieś koło budynku PKP. Ale najlepiej zadzwonić do MOPSu i sie zapytać. Jak bedziesz chciała wiedzieć szczegóły to napisz do mnie na GG 113642 to vci wytłumaczę co i jak.
 
Witam Marcowo
Wczoraj byliśmy u lekarza z dzidziusiem wszystko w porządku. Zdrowe dziecie mi rośnie :) Bąbelek uciekał strasznie przed USG
a ja dostałam namiar do ortopedy i zobaczymy co on powie na temat moich plecków ::)
 
Zeby dostać becikowe trzeba miec zaświadczenie o dochodach z 2002?? Dziwności... ::)
Ponieważ nic mi się nie chce pozdrawiam tylko wiśniowo 8)
 
jasne - dla 500 zł 9 miesięcy w ciązy :laugh: dobre
a ile trzeba miec dochodu żeby sie należało? I tylko podaje sie jeden dochód czy męża i swój?
 
łeee... to rewelacja.. A jeśli nie pracowałam w 2002, tylko studiowałam, to tez mogę złożyc papiery, nie?? Tylko, kurczę, pewnie w miejscu zameldowania i trzeba osobiście je odebrać.. Poszperamy, zobaczymy ;)

I mam jak zwykle pytanie natury formalnej: gdzie są w 3mieście drogerie "Natura"? Oprócz tej na przeciw dworca głównego w Gdańsku.. Wczoraj nałaziłam sie jak głupia (czyt. zasapałam) i nie znalazłam połowy rzeczy, których szukałam.. W dodatku skm szwankowałao i total paraliż nastąpił ::)
 
Cytuje " KOMU śWIADCZENIA - dochód nie może przekraczać 504 zł na członka rodziny, lub 583zł w rodzinie z dzieckiem niepełnosprawnym....... Postanowiono, że w 2004r., składając wniosek o zasiłek, wykazujemy wyjątkowo dochód za rok 2002. Natomiast w 2005r. będziemy wykazywać dochody netto już za 2004r.......ILE WYNOSI ZASIŁEK: 1 lub 2dzieci - 43zł, trzecie 53 zł, na czwarte i kolejne 66zł, od września 2005 zasiłek bedzie zależał do wieku dziecka  44 zł na dziecko poniżej 5 roku, 56 od 5 lat do 18, 65 na dziecko pełnoletnie i tarsze (do 24 roku życia). co trzy lat a będzie lewaryzowany zasiłek.   DODATKI  :  wychowawcze 400zł, samotne wychowanie - 170zł i niepełnosprawne - 250zł,  Ztytułu urodzenia dziecka - 500zł,  z tytułu samotego wychowania i utraty prawa do zasiłku dla bezrobotnych  -400zł,  pielęgnacyjny - 144zł,  świadczenia pielęgnacyjne - 420zł "    i to juz chyba wszystko na ten temat
pozdrawiam zaneta.b
 
reklama
Martynka ja cytuje Gazete Wyborczą z przed roku jak to sie wszystko zmieniała, więc może sa teraz jakieś zmiany :)
 
Do góry