reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

Asiuk warto zaszczepić dzidzię płatną szczepionką. Oprócz tego, że jest skojarzona i dodatkowo jest w niej szczepienie przeciwko Hib, to jeszcze jest bardzo istotna różnica pomiędzy tą płatną, a tzw. państwową. Płatne szczepionki Błonica-Tężec-Krztusiec zrobione są na martwych szczepach krztuśca. Nazywa się to szczepionką acelularną. Darmowa szczepionka zrobiona jest na żywym szczepie i może dawać więcej odczynów poszczepiennych. Nie można jej na przykład podawać dzieciom u których stwierdzono schorzenia neurologiczne lub ich rodzeństwo dotknęła nagła śmierć łóżeczkowa.

www.rkkmed.pl/index.php?dzial=21]RKKmed
 
reklama
Asiuk warto zaszczepić dzidzię płatną szczepionką. Oprócz tego, że jest skojarzona i dodatkowo jest w niej szczepienie przeciwko Hib, to jeszcze jest bardzo istotna różnica pomiędzy tą płatną, a tzw. państwową. Płatne szczepionki Błonica-Tężec-Krztusiec zrobione są na martwych szczepach krztuśca. Nazywa się to szczepionką acelularną. Darmowa szczepionka zrobiona jest na żywym szczepie i może dawać więcej odczynów poszczepiennych. Nie można jej na przykład podawać dzieciom u których stwierdzono schorzenia neurologiczne lub ich rodzeństwo dotknęła nagła śmierć łóżeczkowa.

www.rkkmed.pl/index.php?dzial=21]RKKmed

no właśnie, wiedziałam, że gdzieś dzwoni, tylko nie wiedziałam w którym kościele ;-) ;-) ;-)
 
Witam! Idzia z tą niemożnością założenia pieluchy małej to nie fajnie :-( altacet powinien pomóc. A tak na marginesie troszkę spóźnione, ale najlepsze życzenia z okazji ukończenia przez Twoją Kamilkę 6 MIESIĘCY!!! Niech się dobrze chowa :-) Zresztą niedługo też Twój syn ma urodzinki, co?:-) Asiuk Twój Kubulek jest śliczny, a na zdjęciu wcale nie wygląda na takiego, co by nadużywał głosu, grzecznie sobie śpi ;-) Z tymi szczepionkami to ja jeszcze się nie połapałam, Wy wszystkie szczepiłyście swoje dzieci tymi skojarzonymi? AniaK ja pracę magisterską napisałam w miesiąc, fakt, że nikt (czyt. dziecko) i nic mi wtedy nie zakłócało spokoju i mogłam śmiało pisać, więc jak już będziesz miała nóż na gardle, to usiądziesz i samo pójdzie, przynajmniej tak było w moim przypadku :-) Odebrałam wczoraj wyniki z morfologii, mam nadspodziewanie dobre :-) Widocznie moje złe samopoczucie wynikało z ogólnego przemęczenia organizmu. Teraz staram się wcześniej chodzić spać, co przynosi efekty. Mała dalej się budzi w nocy co 2-3h, a o 5 rano jest juz zwykle wyspana :/ Dawidowa - hahaha, może Twój Dawidek nie wiedział, że mamusi się gdzieś spieszy? ;-) swoją drogą spacerówę warto mieć, bo dzieci się szybko męczą podczas pieszych wędrówek i potem ogladają kamyczki, znajdują patyczki, nie ruszając się z miejsca ;-) pozdr.
 
komarkowa dziekujemy za zyczenia - jak ten czas szybko leci - zanim sie spostrzezesz tez bedziesz obchodzic z mala 6 miesiac :) a michal ma urodziny za 4 dni ... juz sie nie moze doczekac prezentow :)

z palcem juz lepiej - nie boli tylko jest spuchniety i prawie caly paznokiec fioletowy ... ciekawe czy bedzie schodzic ... brrrr :(

ja mala szczepilam tymi szczepionkami skojarzonymi niestety sa one calkiem drogie ... ale skoro juz zaczelam to musze skonczyc ale juztylko jedna mi zostala za rok - teraz tylko zoltaczka a potem odra swinka rozyczka - ale te chyba panstwowo bede robic :)

dawidowa - trzymaj sie na spacerach - to dopiero pocZtek takich przyjemnosci :)
 
Miałam podobne zdanie, a właściwie domysły co do szczepionek jak Wy. I tak też myślę że zrobimy. Zaszczepimy płatną, rotawirusa sobie darujemy, a o pneumokokach pomyslimy jak będzie się wybierał do przedszkola. Gdzieś wyczytałam też że ta szczepionka na rotawira jest nowa ( w tym roku), a w 90 roku była jakaś ale ją wycofali. Hm a kto wie co ta nowa przyniesie, prawda? ja tam do nowinek podchodzę sceptycznie. Dzięki za wsparcie informacyjne, zawsze warto się posilić radami mam będących na bieżąco:)
 
co do mojej wagi,to tak trzy lata temu wazylam 64kg,przez nastepne 2 lata niezdrowe i bylejakie zarcie dorzucilo mi 20kg.Wyglada na to,ze bede wazyc metr "czyli 100kg),jak worek kartofli :D coz,trudno.Potem sie bede odchudzac.
 
I od nas spóźnione życzonka dla Kamilki. Kurcze w szoku jestem - ja sie zatrzymałam jak miala 4 m-ce :eek: Ale ten czas pędzi...


My się szczepimy od początku na bezpłatne,bo nas nie stać. Właśnie się będę musiała zapisać na to ostatnie szczepienie...
 
powiedzcie czy prasujecie/prasowałyscie ciuszki swoich pociech po kazdym praniu? nie chciałabym oszalec........ a opinie słysze rózne. sorki za bledy i brak polskich liter ale pisze jedna reka-hihihi druga nalezy teraz do kubusia-hihihi
 
reklama
Hejka!

Asiuk ja do tej pory prasuje małemu, tzn. prasowałam, bo teraz pani Zosia mnie wyręcza:cool2: , ale dla mnie prasowanie ciuszków małego, to była istna przyjemnośc. Teraz już mi minęło troszkę.

Edytka dokładnie przytyłam z 28-29 kg. O ciązy dowiedziałam się jak już byłam w 4 tygodniu i już miałam troszkę na + a nie wiedziałam, ze to spowodowane ciążą- apetyt miałam nieznośny. DO porodu jak szłam to ważyłam niecałe 84 kg :tak: A za komplemencik dziękuje.

Co do szczepionek to my też skojarzone, Kubula nigdy nie miał żadnych kłopotów po szczepionkach, więc uważam, ze warto było. O szczepionce na rota wirus w "naszych " czasach jeszcze nic nie wspominali, a na pneumokoki zaszczepimy sie jak pójdziemy do przedszkola. Zastanawiam się jeszcze nad ospą- bo ani ja, ani mały nie chorowaliśmy- i z abardzo nie uśmiech mi się to.

Pozdrawiam
 
Do góry