reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

Witajcie.:-)
Dziekuję bardzo za rady.Kurcze az mi się humor poprawił bo wiem ze z wasza pomoca jakos poradze sobie z ta radą.Wczoraj własnie dzwoniłam juz do gastrolog u której kiedys bylismy, ale jak mówicie walić od razu do alergologa?Ja jestem z takiego małego miasteczka z okolic Katowic, ze śląskiego.Jakbyscie miały jakies namiary na fajnego alergologa to chętnie skorzystam.

Acha mam jeszcze jedno pytanie czy takie pokasływanie to tez moze byc z alergii bo mała ostatnio pokasływać zaczeła a nie wyglada na przeziębioną(choć musze powiedzieć że pierwsze dwa tygodnie przechorowała, nawet do oskrzeli doszło i wtedy kaszlała).No i wyniki moczu jej nie bardzo wyszły i się teraz leczyłyśmy.
Pewnie nie ma to za wiele wspólnego ale życie mnie nauczyło że nieraz z pozoru błache objawy mają duzo ze sobą wspólnego.


My teraz też drastycznie skrócilysmy dietę zamiast chleba daję małej chlebek wazę, szynke też już swojską jak cos podaję.Ale czuję że nie dostaję wszystkich składników tak jak powinna wydaje mi sie że jest bardzo blada i zeszczuplała(nigdy nie była gruba i w centylach tez sie mieści.Waży 14 kilo tylko jeszcze ją zmierzyć muszę.I porównam z centylami.


Ciesze sie że was znalazłam.

ps.Ja miałam jedynie kiedys z moją mała epizod z bakteriami pseudomas aerugolis, ale w moczu.Teraz tez nas czeka posiew moczu.




 
Ostatnia edycja:
reklama
Mamo! jak jestes ze slaska to poluj na mike! na bank da Ci namiary na alergologa ;-)

PS. chlebek wasa raczej nie dla dzieci jest... Jesli chcesz wyeliminowac gluten to sprobuj kupic jakis chlebek bezglutenowo bezmleczny choc szczerze mowiac sa niezbyt smaczne ;-( mozna je podrasowac mrozac a potem odgrzewajac na parze lub w mikrofalowce, ale ostatnio kupilam mlodemu pieczywo chrupkie bezglutenowe --> tu jest adres sklepu --> Sklep internetowy Bezgluten

pozdrawiam ;-)
 
Witajcie!!! Jakoś ostatnio nie miałam czasu na pisanie:zawstydzona/y:, ale za to czytam i jak to się mówi "zbieram mądrości" od doświadczonych mam alergików.
mamo małego alergika ja mieszkam w Sosnowcu, ale do alergologa jeżdżę do Imielina (prywatnie-wizyta 70 zł) zresztą Asia 81 też. Ja jestem zadowolona:-). Jak co to daj znać podam ci namiary.
rubi super adres strony sklepu bezglutenowego;-) ( na razie jeszcze nie jest mi potrzebny, ale już niedługo)
 
Witam:-)

rubi mi przede wszytskim chodzi o bezmleczny chlebek bo na gluten nie zauważyłam żeby moja mała żle reagowała.Ale jak mówisz że wasa to nie za bardzo dobra dla dzieci to musze w piekarni popytać.Ale sklep na prawde super:).

Aga 33 bardzo chetnie chciałabym kontakt do waszego alergologa:) Ja jestem z Siewierza.A powiedz mi jeszcze cczy jak wizyty są prywatne to testy też trzeba sobie opłacac bo podobno to dość kosztuje:-(



 
Niestety za testy trzeba zapłacić:-(.Moja Niuśka miała robione testy z krwi i kosztowało to 180 zł.:szok: Ale w naszym przypadku warto było.
 
O kurka rzeczwiście licza jak za zborze:szok:, ale jak warto to nie szkoda.Ja właśnie dzwoniłam i mogę już w poniedziałek przyjechać:).A z krwi to z żyły pobieraja czy z palca.Musze sie przygotowac bo moja mała to nie za bardzo chętna do współpracy z doktorem:errr:


Macie może jakiś fajny przepis na tort bezmleczny(albo z użyciem mleka koziego), bo mają mała ma 2 latka w sobotę i chciałabym jej sprawić przyjemność, bo zoś nie ma humorku ostatnio :(

 
Ostatnia edycja:
mamo, o ile się nie mylę chlebek wasa zawiera mleko w proszku :baffled:
nie wiem czy moniqa nie ma jakieś dobrego lekarza
co do tortu ja dla mojego synka za tydzień na urodziny robię: biszkopt przełożony powidłami śliwowymi własnej roboty, i tak dwie warstwy, zobaczymy co wyjdzie :-Dna to kupiłam masę z cukru do ozdobienia i na środku tortu postawię misia (też specjalnie kupiony na tę okazję), do ozdobienia tortu mam też gwiazdki cukrowe.
Tylko oby wyzdrowiał bo dzisiaj go katar dopadł :angry:
 
Witam!

Mamo małego alergika testy z krwi są niestety pobierane z żyły.Mój synek miał robione te testy u tej lekarki co ty się wybierasz.Muszę powiedziec,że nawet nie jęknął jak mu krew pobierałaMyślę,że dużo zależy od pielęgniarki.


Aga33 mogłabym wiedziec,czy twojemu dziecku te testy wykazały na co ma alergię.Nam nic nie powychodziło,tylko troszkę na orzeszki ziemne.IGE wyszło niezależne.Lekarka powiedziała,że to dobrze,że ma 90% szans na całkowite wyleczenie,ale na razie dalej dieta.Kazała mu tylko wprowadzic jogurty naturalne,ale troszkę krostek ma i chyba mu je odstawie.Chociasz ona mówi,że tyle to jest nic.Powiedziała,że jak skończy roczek to spróbuje go przestawic na mleko sojowe.A jak tam u ciebie z alergią,jest poprawa?Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
U Julki na testach wyszło:białko jajka kurzego, białko mleka krowiego,orzech ziemny,pszenica,mąka i pies.:crazy:
Odnośnie orzecha to lekarka wspominała,że mała uczuliła się po Wit.D (Vigantol-na orzeszkach ziemnych).
Do lekarki jedziemy w marcu, ale na razie (ODPUKAĆ) wszystko w porządku:-).
 
reklama
Fredzik, właśnie specjalnie sprawdzałam skład (i z tego co pisze na opakowaniu) to nie ma (wybralismy rodzaj 7 zbóż).Ale nie raz moga nie napisać.Ale z piekarni tez sparwdzałam ulotke i nie ma nic o mleku i mlekopochodnych, wiec chyba wrócę do normalnego chleba.Też własnie musze cos pomysleć z tym tortem, moze skorzytam też z twojego pomysłu.Dzieki:-).A ty tez masz problemy z alergią na białko mleka krowiego?

Asia 81, oj na pewno zalezy bardzo dużo od pielęgniarki.Moja mała właśnie przez taka jedną rudą krowę pielęgniarke:wściekła/y: jest taka niechętna do współpracy z lekarzami i wszystkimi w białych fartuchach.Kiedys podczas rutynowego ważenia po prostu dziecko na siłe na wadze chciała utrzymać i mała tak sie tego wystraszyła że teraz żeby ją zwazyc to muszę z nia na wage wchodzic.
Powiem Ci ja własnie jak moja mała miała jakieś 5 miesiecy byłam u takiej fajnej pani gastrolog z nią bo alergia sie tak nasiliła że juz mała robiła kupkim ze sluzem i tak nam dała takie fajne menu(chyba takie z nutramigenu). I normalnie małą tak fajnie wyprowadziła że wszystko mineło, ale po roku czasu karteczka sie skończyła (bo to menu n apierwszys rok) moja czujność sie uspiła dietę troche zlekceważyłam i małej wszystko teraz wraca.Więc na prawde jak Ci moge doradzic to trzymaj sie diety skrupulatnie i nie dawaj nikomu babciom ciociom zmieniać przyzwyczajeń jakimiś czekoladowymi albo wogóle "zakazanymi" rzeczami.:no:...A co do naszej alergi to nie widze za dużej poprawy mała mi kataru teraz jeszcze dostała, ale takiego dziwnego więc pewnie z alergii.normalnie od 1 lutego mi choruje i ledwo jej przejdzie to znowu kaszle i katar wraca.Nigdy tak nie miałam i juz nie wiem od czego to.Cieszę sie że już w przyszłym tygodniu jade do tej lekarki.

A jeszcze chciałam się zapytac to te badania z krwi to sa na te najmocniejsze alergeny robione czy na wszystko tzn chodzi mi czy sprawdzają tylko te główne i najczęściej powtarzające się czy wszystkie jakie tylko istnieją?

Pozdrawiam.:-)




 
Ostatnia edycja:
Do góry