reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłopociki i radości listopadowych Mam

Oj, Góralka, aż się boję:szok:
U nas waga w porzo (nareszcie)-poszła w górę a i Maja zaczęła dłużej jeść, z tym, że wciąż rzadko.
Czy po szczepionkach Wasze dzieci miałay delegliwości w postaci powiększonych węzłów chłonnych?? Moja ma spuchnięty karczek i wymacuję u niej guzek-wg mnie węzeł chłonny....W poniedziałek idę do lekarza, ale to Holandia...więc pewnie każą dać paracetamol:-( Do dupy!
 
reklama
Dziewczynki czy waszym dzieciaczkom tez sie poca stopki. Moj Kuba ma wilgotne nogi nawet w nocy a spi z golymi stopkami.
 
mojej Pauli też się pocą stupki i nie ważne czy jest zimno czy gorąco...a powiedzcie mi czy też waszym dzieciątkom tak brudzą ręce??i nieładnie pachną??

wiecie załamałam sie dzisiaj troszke...robimy te ćwiczenia Vojty i do tej pory nie było z nimi problemu Paula troszke popłakiwała ale ćwiczyłyśmy dzielnie...ale dzisiaj trzecia seria była okropna:-( Paula wpadła w taką panike,tak strasznie płakała,ledwo oddech łapała nie wiedziałam co mam zrobić ale ćwiczenie skończyłam...jeszcze przez długi czas po była bardzo roztrzęsiona normalnie się trzęsła:-:)-:)-( czy to jej nie zaszkodzi martwi mnie to bo jak to zobaczyłam to ryczeć mi się chciało i mam ochote przerwać te ćwiczenia:-(serce mi sie kraja jak ona tak płacze przeze mnie:-:)-:)-( po tym wszystkim już od 18 śpi i czy myslicie że moge sobie odopuścić ostatnią czwartą serie na dzisiaj??bo nie chce jej budzić tak smacznie śpi....
 
Goralak juz czekam na wnuki
Pola ja tez slyszlam od moich rodzicow zebym miala takie dzieci jakim ja samam bylam zobaczymy ale teror w domu jest niezly ale tez mam coraz bardziej wybiorczy sluch wiem kiedy juz wyje dla wycia....i ja tez wyje zaczynam spiewac w glos jakies kawalki co mi sie przypomni a biedne dziecko nie wie co amrobic ostatnio zostalam na tym przylapana i sie opamietalam jak uslyszalam Ptyska rechoczacego w przedpokoju taki jazgot w domu!!! ale mam te spiewy w du... bo chomik znow kaszle czy on zawsze musi mi robic alarmy w weeken zbankrutuje na prywatnych lekarzy...:wściekła/y:
 
Cynamonka - Martyna też ma spocone i stópki i rączki (bo jeszcze piąstki ma zaciśnięte) i pełno farfocli między paluszkami :baffled: Ostatnio pociła się też głowka. Oczywiście po tym jak przeczytałam artykuł o krzywicy :dry: Na szczęście to było krótko przed szczepieniem więc dopytałam pediatry. Uspokoiła mnie i kazała pilnować żeby dziecko się nie przegrzewało - to akurat jej nie grozi. Martyna ma dużo włosów może od tego. Ale jak za kilka dni zalała się potem aż musiałam jej powłoczkę zmienić spod głowy to się zdziwiłam. Sytucja powtórzyła sie jeszcze przez 2 dni i wtedy mi się przypmniało, że ostatnio zmarzłam i żeby się rozgrzać piłam herbatę z lipy :-):-):-) - wyeliminowałam i poty przeszły :zawstydzona/y:
Kaira - ja nie wiem czy można sobie odpuścić czy nie. Z zajęć na uczelni pamiętam, że te ćwiczenia sprawiają wrażenie brutalnych, ale Paula nie będzie nic z tego pamiętać, a przyszłe korzyści są chyba tego warte. Wydaje mi się, że Cię rozumiem, bo mam podobnie z biodrami Martynki - jak robi mi się jej żal to myślę o tym, że kiedyś mi podziękuje za zgrabne nogi ;-) Poza tym przeżywam ogromną frustrację związaną z wypróżnianiem się mojego dziecka. Ona robi kupę praktycznie raz na tydzień i też jak jej kawałek czopka włożę - wystarczy nawet czubeczek. Pediatra twierdzi, że w obecnych czasach dzieci karmione piersią tak miewają i jak wejdą soczki to się unormuje. Uczulenie na laktozę wyelimnowałam. Jednak mimo wszystko presja jest dla mnie bardzo duża i poprosiłam o skierowanie do gastrologa. W środę się okaże o co chodzi.
 
Nie uwierzycie, ale dziasiaj o 6:30 Martyna postanowiła sama "pozbyć się" zbędnego balastu (od wtorku :baffled:). Bez płaczu, czopków i masażu brzuszka :-D:-D:-D Mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale ...
 
Brawo dla Martynki.
moj synek przespal do poludnia 2,5 godziny. To sukces bo zazwyczaj drzemie po pol godzinki i to po walce z usypianiem.
Lucyann dobrym kawalkiem na placzace dziecko sa czetrej pancerni:-)

Mamusie szczepionych bobasow, czy krem znieczulajacy Emla dziala?
 
Kaira wspolcuje Twojemu robaczkowi. Istnieje jeszcze inna metoda rehabilitacji. Nazywa sie NDT-Bobath. Vojta przynosi szybciej efekt ale jest bardziej drastyczna. Ta druga metoda jest przyjemniejsza ale przynosi efekty wolniej. Sprobuj podpytac lekarza, moze bedzie dla Twojej niuni odpowiedniejsza.
 
Kaira cwicz z Paula- nawet jak płacze- a płacze Paula dlatego ze Vojta stymuluje inne połączenia- hamujac jednoczesnie wzorce patologiczne- wiec widocznie Pauli sie to nie podoba- ale własnie o to chodzi- popłacze- nic jej nie bedzie- nie odpuszczaj ani 1 powtórzenia...chodzi o systematycznosc- wiem ze serce Ci sie kroi- ale robisz to dla niej- dla Pauli dobra....zycze wytrwałosci- a lepiej tak wczesnie stymulowac- niz potem jak sie wzorce złe utrwala- bedzie duuuzo trudniej...Buziaki dla Pauli -gimnastyczki i Ciebie:-) ...Cynamonka pisze o Bobathach- hm- ale to bardziej dla starszych dzieci- tak powyzej 1 roku- bo tam sa strefy kluczowe- jak np- głowa- barki- biodra i nimi operujesz- np do siadu...a Paula jeszcze nie siada...wiec rób Kaira Vojte- suuuper ze tak szybciutko wcielili ci te cwiczenia...im wczesniej tym lepiej- gratuluje lekarza- ze nie kazał czekac..Całujemy Sara z mama:)))
Sarence tez poca sie stópki- smieje sie- stópki smierdziuszki- mimo ze myjemy....chacha...ale i tak je uwielbiam całowac:-)
 
reklama
Cybnamonka ja Emle stosuje jako znieczulenie pod tatulaz i wiem ze dziala ale trzeba wczesniej jakies 1.5h posmarowac ja nie probowalam na Malym bo samo uklucie to chyab nie jest tak zle szybko zapomina za to potem to marudzenia to juz dostaje viburcon i znow za miesiac bedziemy bobasa kluc a Ty Kube szczepisz w polsce ?:happy:
Kaira bez nerwow bedzie ok Paula za troche sie przyzwyczaji... a ndt to typowo metoda do wycofywania odruchow patologicznych a Paula to jeszcze szkrabik ma czas...
 
Do góry