reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłopociki i radości listopadowych Mam

Wy mnie jeszcze tak nie wypychajcie na porodowke ja przed terminem ale sa takie co tam powinny juz trafic pare dni temu... a z tym cycem to fajne odruchy maja dzieci.. szkoda ze Maja nie udziela sie u nas juz pewnie zapedzona w pracy przy dziecku....:-)
 
reklama
Niesamowite, czytam i nie mogę się nadziwić, toż to zupełnie inny wymiar, jakby ktoś odskoczył o parę lat świetlnych, ja nadal tkwię w starym świecie, ze starymi problemami i radościami. Najlepsze jest to, że lada moment dołączę do was i wtedy pewnie znowu nie będę mogła wyjść ze zdumienia.
 
Hej Kubusiowi odpadl kikut pepuszka wczoraj :-D
ale za to mielismy wieczorek kolke galopke. Jazda byla na calego, pomogl masaz i kilka lyzeczek herbatki koperkowej. Bidulki te dzieciaczki
 
Cynamonka kolka galopka to chyab bardzo zlosliwa choroba dobrze ze jest na nia lekarstwo!! hihihihihihi:tak: ;-) ja dzis stwierdzilam ze Maluszek to jednak najwiekszy cud jaki moze przydazyc sie czlowiekowi!!!:happy2:
 
Cynamonka mojemu Stasiowi też odpadł dziś kikut pępka dzisiaj wcześnie rano :-) szybko córka ponad 3 tyg. miała.
Troszkę mnie martwi jego sucha łuszcząca się skórka :-( w szpitalu mowili żeby kąpać z Oilatum lub Balneum a polożna jak przyszła dodatkowo na pol godz. przed kąpielą kazała smarować parafiną. Teraz już ma troche ladniejsza niż po wyjsciu ze szpitala.Odradzała też chusteczki do pupci, mowiła zeby uzywac ich tylko jak nie ma dostępu do wody na wyjazdach.
Brodawki też miałam na początku popękane. Byłam w szkoku :szok: bo córka tak ładnie jadła żadnych problemow nie bylo a synus tak lubi sobie czasem płytko chwycic brodawkę. Mąz kuupił mi oslonki na bropdawki silikonowe Aventu rozmiar normalny ale byly takie ogromniaste (ciekawe kto ma takie wielkie bradawy ??? ) że musiał iśc następnego dnia i kupić małe ale Mały też nie chciał przez nie jeść. Więc na początku musiałam pocierpieć a teraz jużbrodawki się zachartowały :tak: .
Mój Malutki też się od tygodnia uśmiecha a dzis jak zasnął sobie przy didusiu to najpierw się pouśmiechał a potem wręcz uslyszalam słodki rechot :-D .
My też wybieramy się niebawem do pediatry a w grudniu na USG stawów.
 
własnie napisałam długiego posta i mi go wcieło:wściekła/y:

no to jeszcze raz

wrociłam do zywych i juz bede sie z radoscia udzielac

co do pepuszka odpadl wczoraj nie przemywalam niczym a teraz mm tylko przedmywac woda i wycierac do sucha wiec NATURA GORA

co do piersi mialam podrazniona tez prawa ale nie bardzo mocno najlepsze na wyleczenie ranek wlasne mleko tzn pokarmieniu umyc piers wytrzec i wycisnoc troszke mleka i rozsmarowac na sutek naprawde dziala, jeszcze oklady z rumianku albo krem z rymianku do sutkow ja stosuje to wszystko i narazie wiekszych problemow nie mialam

dwa pierwsze dni byly straszne z karmieniem ale juz jest ok tzn nie umialysmy sie zgrac, mimo opanowanej techniki nie dawalysmy rady uratowal nas wlasnie silikonowy kapturek jest super i nie zatrzymuje laktacji bo az musze odciagac pokarm i go sobie magazynuje na czarna godzine:tak: wiec napewno nie wplywa na laktacje:tak: , hmmm co jeszcze acha odciagacz z Aventu rewelacja mi sie przydał:tak:

pozatym malenka wazy jyz 3005 i rosnie w siłe jest boska i tez sie prezy przy kupce ale to chyba normalne bo przeciez to wysilek, duzo spi je co 3 godzinki

jesli kobitki macie jakiekoliek pytania pytajcie:tak:

buziaczki
 
to super maju dobrze ze nie masz malego wrzeszczacza ja jeszcze troszke pamietam jak to sie zajac maluchem ale niektore rzeczy pewnie bede sobie przypominac na bierzaca jak moj maly ksiaze zdecyduje sie opuscic mamusiny brzuchol
 
Ja tez odkrylam, ze brodawki sa wyleczalne :-D . Tez smarowalam wlasnym mlekiem, duzo "wietrzylam" i nawilzalam lanolina. Pomoglo.

Co do chusteczek mi tez polozna odradzila uzywac. Tylko na wyjazdach bez dostepu do wody. Co smieszniejsze nie kazala tez kąpac zanim nie odpadnie kikut pepuszka. A sam pepuszek zagoil sie sam, dwa razy przemyty spirytusem i tyle.
 
reklama
Jak milo czytac te bez problemowe posty dziewczyny podnosicie na duchu!! :tak: Goralka tak powinni zrobic rutynowo usg st. biodrowych zwlaszcza u dziewczynek trzeba tego pilowac!!!!:dry:
 
Do góry