reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wraca okres po odstawieniu piersi?

pierwszą @ dostałam 6 tyg po porodzie! potem była przerwa , gdy moje dziecko miało 9mc to znów dostałam i teraz po 4 tyg znów:(..nadal karmię piersią
 
reklama
U mnie dwa m-ce po porodzie. Karmię piersią. Wcześniej pisałam, że zastanawiałam się kiedy, teraz się przekonałam.
 
To ja może powiem jak u mnie było. Urodziłam Rafała 26.12.2009 a już 4.04.2010 dostałam pierwszą miesiączkę (pamiętam dokładną datę bo to akurat były świeta wilkanocne ;-) Prezent od zajączka) i od tego czasu mam miesiąc w miesiąc choć czasami zdarzały sie dwie w miesiącu. Rafała karmiłam do stycznia 2011 i dopiero teraz widzę, że reguluje mi się cykl. Trochę to trwało, ale na szczęście jest coraz lepiej :-)
 
ja pierwszy okres po porodzi dostałam po ponad roku, ale cały czas karmiłam piersią, a to ma związek z karmieniem
 
Wiele czynników ma wpływ na to po jakim czasie od porodu dostaje się miesiączkę. Ja dostałam po 6 tygodniach od porodu, a dodam że też karmiłam piersią (trochę było mi głupio, bo akurat byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa i to właściwie on po badaniu powiedział mi że właśnie dostałam). Moja koleżanka z kolei miała wiele problemów osobistych i z powodu stresu dostała miesiączkę po 2 tygodniach i na dodatek straciła pokarm.
 
U mnie 9 mcy i 11 dni od porodu, okresu nadal nie ma. Gdzies czytalam, ze jesli sie karmi dziecko czesciej niz raz na 6h (piersia oczywiscie, miedzy czasie kaszki, obiadki itp) to okres nie wroci.
 
Ja karmilam corcie do pieciu i pol mieisaca,teraz ma 6 i pol.Minal miesiac od kiedy nie karmie z braku pokarmu,a miesiaczki ani widu ani slychu,czy to normalne??
 
Sorki,ze zakladam ten temat jeszcze raz,ale nie moge znalezc tego juz istniejacego.Moze to wina internetu bo jest wolniejszy niz moja babcia:cool:.

Mam takie pytanko:karmie moja corcie od poltora miesiaca mlekiem modyfikowanym,do tej pory ,przez 5 i pol miesiecy byla karmiona piersia.
Miesiaczka jeszcze sie nie pojawila,czy to normalne???Szczerze mowiac troche sie obawiam bo to nigdy nic nie wiadomo mimo ,iz stosowalismy srodki ostroznosci.
 
reklama
Do góry