reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wraca okres po odstawieniu piersi?

hej dziewczyny !
Moja mała ma juz 7 miesiecy, od prawie miesiaca nie karmie jej juz piersia- a miesiaczki nadal nie mam.. Zgadzam sie z kwestia , że "każdy organizm jest inny", takze nie panikuje ze jeszcze mnie nie zalewa :-D
 
reklama
Hej
Moja miesiaczka wrocila dokladnie co do dnia dwa miesiace po tym jak odstawilam corcie od piersi,a miala wtedy 7 i pol miesiaca (dwa tygodnie temu).Tez bardzo czekalam na ten dzien,ale tak naprawde wcale mi tego nie brakowalo.Ciesz sie ze jeszcze miesiaczka nie wrocila,bo wroci na pewno,nie martw sie :)
Pozdawiam
 
karmiłam synka 13 miesięcy z dokładnością do 1 dnia odstawiłam nagle (musiałam wyjechać na kilka dni) po powrocie już nie wracałam do karmienia tylko sobie troche sciągałam raz dziennie przez kilka dni do powolnego zaniku mleka
10 sierpnia miną dwa miesiące jak wyjechałam i odstawiłam szkraba i nadal nie mam miesiączki.... dziś robiłąm test płytkowy wyszedł POZYTYWNY jak myślicie czy jest jakieś prawdopodobieńswo, że w ciąży nie jestem???:szok: są ku temu jakieś przesłanki?obecnie szukam pracy i kolejny dzidziuś mi w tym nie pomoże
Dodam że stosujemy obecnie tylko stosunek przerywany... ale tak żadko się kochamy że nie wiem kiedy miałoby do tego dojść a i poza tym mam "możliwe objawy ciąży" zaparcia lekki ból brzucha i nudności od 29 lipca, ale z mężem zjedliśmy pizze niedopieczoną i akurat w ten dzień oboje mieliśmy problemy żołądkowe tego dnia...
Ale jutro być może wszystko się wyjasni ide do lekarza
 
A co ma odstawienie od piersi do miesiączki?
To chyba nie ma związku... i jest to indywidualną kwestią.
W każdym razie, ja po roku od urodzenia córki, dostałam pierwszą miesiączkę. Miałam cesarkę.
 
A co ma odstawienie od piersi do miesiączki?
To chyba nie ma związku... i jest to indywidualną kwestią.
W każdym razie, ja po roku od urodzenia córki, dostałam pierwszą miesiączkę. Miałam cesarkę.

Wszyscy wiedza ,ze karmienie piersia ma wplyw na plodnosc kobiety.Im czesciej kobieta karmi,tym pozniej wraca miesiaczka.A kiedy po odstawieniu od piersi wraca miesiaczka,to juz jest sprawa indywidualna kazdej kobiety.

MłodaJuzNiekarmiaca ,napisz koniecznie co powiedzial lekarz :-)
 
Hej :)

Dawno mnie tutaj nie było, bo moje Maleństwo już od ponad dwóch miesięcy jest ze mną :)

Im czesciej kobieta karmi,tym pozniej wraca miesiaczka.

Nie zgadzam się z tym! Każdy organizm jest inny.
Osobiście karmie piersią moją Emilię od samego porodu (kleszcze) a miesiączkę dostałam równo po 6tyg od porodu! Nawet lekarz był zdziwiony jak mu powiedziałam, ale po badaniu USG stwierdził, że mam racje i że jest to możliwe (moja matka miała tak samo).

Drogie Mamusie :) niczym się nie przejmujcie każdy jest inny, a gdy macie na prawdę sporo wątpliwość udajcie się o poradę do swojego lekarza i tyle :)

Pozdrawiam Sil :)
 
reklama
Ja karmiłam swoją córeczkę do pół roku tylko i wyłącznie piersią, na żądanie i miesiączkę dostałam w kwietniu, a córa jest z października. Więc chyba nie ma jakiejś konkretnej reguły. Do tej pory karmię piersią, a okres mam już,ale nieregularny.
 
Do góry