reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy na zakupy ;)

traschka super zakupy!!Ja także uwielbiam ikeę i całe mieszkanie mamy w ikei.A sama mam w planie zakupy tam w przyszłą niedzielę zaraz po wypłacie :-)A powiedz te ściereczki dla dziecka 10 szt to jak one wyglądają??Coś jak pieluszka tetrowa?
 
reklama
aestima a ja słyszałam, ze problem w tym, ze jak dziecko przyzwyczai się do fotelik to nie chce w ogóle w gondoli leżeć.
Swojego czasu byłam zainteresowana kupnem uzywanego wózka vista uppababy. W każdej ofercie było napisane, ze gondola nie była wcale używana, bo dzieci nie chcą w nich leżeć, z racji tego mniemam, ze ich się wozi samochodem w foteliku, i do tej pozycji są przyzwyczajone. Wiec żadna opcja jesli chodzi o wybór 4 kół nie wydaje się być idealna.

lezenia sie przyzwyczajaja.

Nadzieja- jeszcze nigdy nie słyszałam ani nie widziałam żeby dziecko nie chciało w gondoli jeździc! A znajomych mam mnóstwo i kilka dobrych lat przepracowałam jako niania. Za to wiele razy słyszałam, że dziecko płacze w foteliku- bo się poci, bo mu niewygodnie, bo to katorga dla jego kręgosłupka. Poza tym tu chodzi nie tylko o komfort ale o zdrowie Malucha, a to wydaje mi się priorytetem. Żaden lekarz i fizjoterapeuta niestety nie poparłby tego pomysłu:no: Ja trzymam kciuki żebyś jednak zmieniła zdanie!!

Madziolka- te pościele w krateczkę są ekstra- ja też nie cierpię tych wzorków, falbanek itd- trudno znaleźć bez nich pościel czy rożek... Na jakimś blogu o dzieciach babka polecała te pościele, więc myślę kochana że są ok:)

ja może skuszę się na zieloną- ale to jak Mały podrośnie- na razie tylko śpiworki;)
 
Hej :)

Nadrobiłam bardzo pobieżnie, bo padam na twarz...

Nadzieja, już była o tym mowa, pomysł, z wożeniem dziecka w foteliku nie jest dobry (rzuca mi się na usta, ze beznadziejny), pomijam to co pisały dziewczyny, ze pozycja fotelikowa polecana jest przez ortopedów i pediatrów na max 2h, ale weź pod uwagę, że przed nami lato... Wyobrażasz sobie siedzenie w (najczęściej welurowym) foteliku przez kilka godzin w upale??? Nie rozumiem kompletnie argumentu, że dziecko nie chce leżeć w gondoli.. Jeżeli będziesz je non stop woziła w foteliku to jasne, że nie będzie zachwycone leżeniem, ale czy to znaczy, ze w domu też nie będziesz używac łóżeczka??? Jeszcze jedno, będziemy rodzić koniec wiosny/początek lata, nie wiem jak reszta dziewczyn, ale ja za pewne większość dnia będę spędzała z dzieckiem na dworzu...
Wybacz jeśli Cię uraziłam...

Dzisiaj byłam u szwagierki, ma 3-miesięcznego synka, używają x-landera xa. Szczerze mówiąc nie jest zadowolona, mówi, ze mimo tego, ze mieszkają w domu, mocno daje jej w kość waga wózka (zabiera Sebastiana do domu w samej gondoli). Maluch nie jest duży (urodził się z wagą 3500g więc średniak), teraz ma 6kg w wieku 3 mcy i jeszcze max miesiąc zmieści się w gondoli. Mimo pompowanych kół wózek ma kiepską amortyzację i strasznie rzuca dzieckiem (mają tam spore wertepy). Powiedziała, żebym Wam to przekazała, co niniejszym czynię :)
 
Ostatnia edycja:
nadzieja oczywiście zrobisz jak będziesz uważała ale ja także przyznaję rację dziewczynom w kwestii wózka.Stelaż+fotelik to alternatywa stworzona dla ułatwienia rodzicom życia gdy dziecko zaśnie i trzeba je gdzieś przenieść bez potrzeby np budzenia dziecka.Także myślę na że przyda mi się np na "szybkie zakupy".Nie zdecydowałabym się jednak na zakup zestawu bez opcji gondolki.

Ja Wam pokażę pościel którą kupię dla maluszka(bez wypełnienia bo kołderkę i poduszkę mam)
3 elementowa pościel*BABY-RAJ*PROMOCJA 100x70 (1427804168) - Aukcje internetowe Allegro
Cudny jest zestaw 0012 - turkusowe paseczki
 
Katamisz, kupiłam tę pościel (u tego sprzedawcy) 3-elementowa 120x90 + prześcieradło w tym wzorku + rożek i generalnie nie polecam... Kiedyś zresztą Wam wklejałam. Materiał jest bardzo sztywny i niemiły, mam nadzieję, że zmięknie po praniu, bo jeszcze nie wyprałam. Prześcieradło jakby było z płótna.. sztywne i nieprzyjemne.. Jutro mogę zrobić fotkę w realu jak chcesz...

Wzorek mam ten sam...
 
zebra poważnie?To dobrze ,że napisałaś bo na pierwszy rzut oka wydaje się taki fajny ten zestawik no i kolor piekny...Może zmięknie po praniu faktycznie??Ale chociaż 100% bawełna??czy z dodatkami??Wstaw proszę jutro jakąś real fotkę...
 
Wstawię, tylko po południu, jak wrócę ze szpitala (mam to szkolenie cukrzycowe) :) Jutro jeszcze pomacam, bo widziałam ją ostatnio jakiś miesiąc temu albo nawet dawniej, wsadziłam do szafy i tam leży ;) Tragedii nie ma, gdyby była - odesłałabym, a stwierdziłam, ze zostawię ;) ale komentarza im nie wystawiłam...

Jeszcze się pochwalę :) Wczoraj wylicytowałam nowy, wiosenny kombinezonik early days, za 28,50zł z przesyłką :)

mis1s.jpg


misq.jpg
 
śliczne te wasze zakupy dziewczynki:tak:
zebrra ty to masz dalekosiężne plany-już na wiosnę;-),ja kupiłam tylko body od ironii:-D
 
zebrra super.Wielkie dzięki.A kombinezonik śliczny-renifer prawda??
Ja tak się zastanawiam czy na sam początek nie wystarczy mi kocyk ten żakardowy...
*BOBAS* KOCYK 100% BAWEŁNIANY ŻAKARD - LUX KOC (1435442397) - Aukcje internetowe Allegro
W końcu to i tak będzie lato już.Kołderkę i podusię mam rezerwowo i 2 komplety pościelki po Igorze też mam ale chciałam coś nowego no ale z drugiej strony tak myslę czy w lecie kołdra i poduszka się przyda :nerd:
 
reklama
Katamisz, moze dokup jeden śpiworek, a kołdrę "zainstalujesz" zimą? U nas w mieszkaniu jest tak ciepło latem, że nie wyobrażam sobie kołdry- mam tylko ten kocyk co Ty i dwa śpiworki:)
 
Do góry