reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy doszło do zapłodnienia?

reklama
Datę porodu wyznacza się na 1 badaniu prenatalnym a nie na połówkowym. W późniejszych tygodniach dzieci moga różnie rosnąć więc najpewniejsza data to ta wyznaczona do 13-14 tc.
No fakt na 1 tez jest termin porodu, z tym, że ja mam np określony na podstawie USG oraz na podstawie OM, więc mam dwie różne daty.
 
Tak miałam. Z Usg wynika data porodu na 25.02. Ale wtedy nie ma ona w ogole połączenia w czasem miesiączki. Ponieważ licząc po tygodniach z Usg wychodzi mi pierwszy tydzień ciąży na 22 maja
Mi mój lekarz mówił, że jeżeli termin porodu wg USG oraz wg miesiączki jest zgodny do 12 tc to wtedy obowiązuje termin porodu z miesiączki, natomiast jeżeli, różnica w 12 tc jest większa niż 7 dni to wtedy liczy się termin z USG.
 
reklama
Do góry