reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie, pytania i porady :)

reklama
Też mam sterylizator Aventu, ale nie wiem po co. Jak Nelka zostaje z tatą, to wystarczy przelać butelkę i smoczek wrzątkiem i tyle. Jeszcze nie zdarzyło nam się żeby z tego powodu dostała pleśniawek.
 
Witam!ja to mogę powiedzieć o szoku,moja córka w październiku skończyła 4latka,ja nie karmię już ponad trzy lata,a tu dzisiaj po kąpieli odkryłam że znowu mam mleko i niewiem o co chodzi-to jest szok!:szok:
 
Witam. Pomóżcie mi bo nie wiem co się dzieje. Maleńka ma 2 miesiące, robi kupki co drugi albo co 2 dni. Przez dwa ostatnie dni coś nie może się najeść. Jadła przez 3h właściwie śpiąc po czym obudziła się po 1,5h i znowu głodna. Mleka mam dużo bo samo wypływa a czasem nawet sika. Czy może być to zła wartość mleka??? Co robić????
 
Napewno nie martw się na zapas. Maluchy przechodzą etapy przyspieszonego wzrostu i wtedy dużo więcej jedzą. Po 2-3 dniach wszytsko wraca do normy. Przez ten czas przystawiaj corcie tyle ile chce, jest głodna a poza tym poprzez częstsze karmienie pobudza produkcję mleka i powoduje że Twój organizm będzie wytwarzał go więcej. Po tym czasie wszystko się unormuje i mała powinna jeść tak jak wcześniej. Ale przez to że Twoje piersi będą już produkować więcej mleka na jeden posiłek nie będzie musiała tak często jeść.
Oczywiście mogą byc inne powody to że budzi się z płaczem nie znaczy że jest głodna;-) Dziecko na śpiocha ssie dużo mniej efektywnie i dlatego też może być głodna. Pamiętam jak to wyglądało u nas. Marcin potrafił jesc przez 40 min na spiąco i widziałam różnicę kiedy był rozbudzony jedząc. Ssał dużo bardziej skutecznie i szybciej się najadał. A po skonczeniu 3 miesięcy praktycznie nie jadał na spiąco (poza nocą) i nauczył się ssać naprawdę efektywnie bo czas karmienia skracał się od 20 do 3-5 min i był najedzony.
Nie martw się, każda z nas miała i ma mnóstwo wątpliwośći podczas karmienia piersią. Pozdrawiam
 
reklama
A dlaczego chcesz miec bardziej tresciwy. Jest taki, jaki byc powinien. Nie ma czegos takiego jak bardziej lub mniej tresciwy pokarm. Dziecko ma sie i napic i najesc. Najpierw leci mu kompocik, potem zupka, potem drugie danie. Nie ogladaj mleka, nie sprawdzaj go, bo tylko niepotrzebnie bedziesz sie stresowac. Jesli dzidzia prawidlowo przybiera na wadze, to wszystko jest ok.I pamietaj. Jak nacisniesz piers, te pierwsze krople (czasami wiecej) rzeczywiscie wygladaja malo "tresciwie". Ale juz Ci wyzej pisalam, dlaczego. Ciotka mojego meza kazala mi odciagac codziennie troche mleka, zostawiac do ustania i sprawdzac, czy duzo tlustego kozuszka jest potem. Ale sie usmialam. Przeiez nie tak sie sprawdza, czy wszystko gra. Corcia rosla jak na drozdzach, mimo, ze czasami wygladalo, jakbym wode tylko lekko zabarwiona produkowala.Nie lam sie i nie kombinuj. Pozdrawiam i zycze dlugiego, milego i niczym niezakloconego karmienia.
 
Do góry