reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie, pytania i porady :)

Wiem, że moja dolegliwość jest nietypowa,świadczy o tym chociażby to, że żadna pani nie odpowiedziała mi, że miała coś podobnego lub że wie jak temu zaradzić. Nie kontaktowałam się z poradnią laktacyjną, nie bardzo orientuję się gdzie w moim mieście jest. Może macie jakiś aktualny nr pogotowia laktacyjnego? Będę wdzięczna za każdą radę lub pomoc.
 
reklama
Chciałabym rozszerzyć dietę swojej sześciomiesięcznej córeczki. Nadal karmię ją piersią i chciałabym wiedzieć ile razy w ciągu doby powinna pić moje mleko i ile bezmlecznych posiłków powinnam jej dawać.
Muszę dodać, że, niestety, nie jest chętna do jedzenia niczego poza moim mlekiem.
Podzielcie się swoimi doświadczeniami.
 
mój synek tez nie był chetny do rozszerzania diety:) cyca była na pierwszym miejscu ! ale jakoś nam sie udało! powolutku zaczynalismy! najpierw kaszka na wodzie potem zupki ! moje dziecko bardzo chętnie jadło kaszke NESTLE SINLAC ! i do tej pory sie nia zajada! ale na poczatku dawałam mu kaszke i zupke a reszta pierś! teraz zrobił sie taki że w dzień wogóle nie potzrebuje piersi! teraz je juz dużo dużo więcej! a z tego wzgledu że nie jada mego mleka w dzien to dodałam mu do jadłospisu kaszke ryzową smakowa na mleku bebilon pepti ( synek jest alergikiem) !

a wiec proponuje na poczatek zastapić jedno karmienie kaszką na wodzie lub na twoim mleku albo alternatywnie od NESTLE SINLAC (napewno przypadnie dziecku do gustu) ! :)
 
Lulka, dziękuję za informacje. Cały czas próbuję, ale, niestety, ostatnio cała nasza rodzina przeszła wirusa z wymiotami i biegunką. Moje maleństwo też. Więc boję się przesadzić. Interesuje mnie też ile mleka powinno takie dziecko wypijać, żeby nie było za mało. Mój czteroletni synek też był niejadkiem, ale jak skończył pół roku zaczęłam mu dawać mleko sojowe (nie tolerował laktozy), więc przynjamniej wiedziałam, że mleko pije. Z tego co pamiętam to tego było dosyć dużo.
 
ja tez sie boje czy mój synek nie pije za mało mleka!

naszym problemem jest to że Igor nie toleruje ani smoczków ani butelek! dlatego nie mam jak podac mu mleka zastepczego! jedyne z czego pije to kubek niekapek ale tylko troszeczke:( dlatego nie mam kontroli nad wypijanym mlekiem a z piersi to az tak duzo nie wyciągnie! jedynie mleko do kaszki 1x dziennie 150 ml! wiec chyba tez za mało:(
 
reklama
no właśnie, ja tez muszę poczytać o tym rozszerzaniu diety, mój Michaś skończył 4 miesiące, więc niedługo bedziemy próbować

Pozdrawiam Mamusie i ich Pociechy
 
Do góry