reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

My dzisiaj idziemy do lekarza i zobaczymy czy te dokarmianie mieszanką sprawiło że moje dzieciątko w końcu zaczęło przybierać na wadze. I zamiast 50g przyrostu wagi zobaczymy coś lepszego. Ostatnio przyuważyłam że po karmieniu piersią nie zawsze muszę podać mieszankę, bo maluch nie krzyczy że nie jest najedzony.
Jedynie niepokoi mnie fakt,że po Bebilon 1 Łukasz mleczko zwraca ( dzisiaj mąż podał mu te mleczko i była fontanna- nasza pościel, mąż i Łukasz brudni). Pani w aptece poleciła nam Bebilon 1 AR i go stosowaliśmy ale mój mąż pomysłowy dzisiaj dał mu to poprzednie mleczko i oczywiście skończyło się jak się skończyło. A po tym AR nic nie zwraca. Muszę porozmawiać o tym z pediatrą. Tak się zastanawiam czy jak podalibyśmy małemu mleko HR to czy działoby się coś? Bo te mleko jest pewnie w jakiś sposób bardziej delikatniejsze, przyswajalne.... eh. Ciągle jakieś problemy.

.

mój Kubuś zwracał czy Bebilon czy nawet Nan czy moje z piersi, i znalazłam sposób daję połowe jak karmie z butelki albo z jednego cyca - ponosze do odbicia i drugą połowę albo drugiego cyca i już nie wymiotuje i nie ulewa - i daje jak dokarmiam zwykłym Bebilonem bo nie było róznicy czy dawałam Nan zwykłe czy to Bebilon1 czy Bebilon AR.:-)
 
reklama
a ile minut wasze dzieciaczki jedza z piersi, moj maly tak ok 15-20 minut i to mu wystacza, ale jak sie budzi to jest glody jak wilk, to, ze przytyl to widze, ale ile nie wiem, bo dopiero 16 bedziemy u peidatry na szczepeniu to wtedy bedziemy sie wazyc
dziulka super wygladasz, wogole brzuszka nie widac, ze byl
 
a ile minut wasze dzieciaczki jedza z piersi, moj maly tak ok 15-20 minut i to mu wystacza, ale jak sie budzi to jest glody jak wilk, to, ze przytyl to widze, ale ile nie wiem, bo dopiero 16 bedziemy u peidatry na szczepeniu to wtedy bedziemy sie wazyc
dziulka super wygladasz, wogole brzuszka nie widac, ze byl

Moja też ok 15-20 min jedzenia a karmienie razem z przysypianiem trwa ok 30-35 minut.
 
o tak drzemki na cycu, w nocy to ja tez przysypiam i wisza sobie takie dwa spiochy, jeden na cycu a drugiemu glowa :D i wteyd karimy sie 40 minut, ale tak 15-20 aktywniego przelykania slychac
a ja herbatek juz zadnych nie pije i malego brzuszek mniej boli i mleko mam jak mialam, wiec to moze tylko autosugestia z tymi herbatkami jakos takos
 
z tym chudnięciem po porodzie przy karmieniu to wiedziałam od kilku znajomych, że tak jest, niestety niektóre z nich wracały później do normalnej wagi, a nawet z nawiązką... ;/ więc ja się na razie nie cieszę aż tak bardzo, a w zasadzie najbardziej się cieszę, że nie chce mi się teraz aż tak bardzo jeść, może uda się skórczyć żołądek i jakoś przećwiczyć silną wolę.
 
Chciałabym żeby mój 15-20 min na cycu siedział. U nas to trwa duuużo dłużej :/ I często jak skończy to zaraz znowu się domaga. Niestety nie jest to ciągle aktywne ssanie. Ciągle muszę go budzić bo jak tylko dostaje cyca to praktycznie zawsze od razu zasypia.
 
Chciałabym żeby mój 15-20 min na cycu siedział. U nas to trwa duuużo dłużej :/ I często jak skończy to zaraz znowu się domaga. Niestety nie jest to ciągle aktywne ssanie. Ciągle muszę go budzić bo jak tylko dostaje cyca to praktycznie zawsze od razu zasypia.

malutka, Olek na początku spędzał przy cycu 1g40min. Teraz jest duzo krócej: 20-40 minut z przewijaniem. Niestety usypianie nie idzie tak łatwo, jak wcześniej, hehe. Z czasem czas karmienia się skraca, jak widać.

Dziulka, super wyglądasz.

Ja też ładnie schudłam przy karmieniu piersią, mam już jakieś 13kg mniej niż przy porodzie 3 tyg 6 dni temu.
 
Dzisiaj zwazylam mala tak na normalnej wadze w nosidelku i wychodzi na to ze przybrala jakies 1,5kg to chyba dobrze?
Pijecie koper? pomaga to na brzuszki waszych maluszkow?Janarazie odstawilam Bobotic bo mam wrazenie ze po nim jest gorzej:/
 
malutka u nas przez pierwsze dwa tygodnie maly spal na piersi, musialm go wybudzac, karmienie trwalo dlugo i ciagle sie martwilam, ze sie nie najada i z czasem maly zaczal ladnie jesc i teraz doszlismy do aktywnego 15-20 minut jedzenia no i tak jak napsiala efa wydluzylo sie zasypianie, cos za cos
joanna jak wypilam koper aby dziecku z brzuskiem pomoc, to mielsimy kolke jak na malego najwieksza do tej pory, nie pije herbatek na laktacje i kopru i jak reka odjal, kazde dziecko reaguje inaczej, ja zapisuje co jem, dlaetego od razu podejrzenie padlo na koper
 
reklama
Ja ważę się jutro, dwa tygodnie po porodzie :-) Tydzień temu było 12 kg na minusie.
Zakupiłam Bocianka na Allegro. Dziś wychodziłam na zakupy i chciałam coś zostawić na "czarną godzinę" udało mi się odciągnąć 50 ml :-( Kumpela twierdzi, że na tym etapie odciągała 300-400 ml? Czy to możliwe?
W ogóle to mam jakiś zrąbany laktator (Avent Isis). Ściągam i zostaje w górnej części, nie spływa do butli, trzeba tłoczek podnosić... mąż składał i twierdzi, że jest dobrze, ale mi się wydaje, że coś popsute...
Mój Artek na cycu wisi w dzień po 20-30 min + drugi, czasami cykl "jedzenia" trwa godzinę, bo On zasypia... albo potrzebuje się przytulic.
W nocy go budzę, albo odkładam do łóżeczka, bo n początku siedzieliśmy po... 2 godziny...
 
Do góry