reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

Sugar, mój Avent Isis właśnie jutro wraca z reklamacji. Był popsuty już od momentu kupna. Czytałam, że w tych laktatorach często coś jest nie tak.
Miałam tak tragiczny nawał pokarmu, że moja rodzinka kupiła mi na szybko NUK elektryczny i jestem z niego super zadowolona - jest tak prosty w budowie, że właściwie nie ma tam się co popsuć. Żadnych tłoczków, gumek, silikonów jak w Avencie, a ciągnie bardzo ładnie. Jedynie trzeba palcem naciskać guzik przerywający ssanie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mi małż kupił laktator Medela Mini Electric ale jeszcze nie próbowałam bo jakoś mały zaczął ściągać. W szpitalu przy nawale jakąś straszną machinerię Medeli używałam :D
A wy ściągacie mleczko na później? Czy stosujecie laktatory tylko jak macie już tak pełne piersi że nie wyrabiacie?
 
Z ciekawości... gdzie kupiłaś swojego Isisa? W Smyku?

Nie, przez internet, na Allegro.

malutka, ja ściągałam tylko kilka razy. Albo na zapas, jak wiedziałam, że będę wychodzić i na wszelki wypadek zamroziłam, albo gdy było za dużo mleczka i pierś mnie bolała (ale wtedy niewiele ściągnęłam, tylko do uczucia ulgi).
 
ja tak jak Efcia, jak już pierś miała zaraz eksplodować a dziecię spało w najlepsze:D na przykład dziś w nocy;) bo co do ściagania "bo wychodzę" to mnie się to nie tyczy, grrrrrrrrrrrrrrr............
 
Mnie teraz czekają studia co drugi weekend i wtedy będę musiała poodciągać mężowi wcześniej moje mleczko i do tego będzie dawał też mieszankę jak do tej pory,ale kurde nie wyobrażam sobie ściągać na uczelni w łazience laktatorem mleka tyle razy ile mąż poda mu moje mleko wcześniej zebrane lub mieszankę. Zależy mi na utrzymaniu laktacji więc będę to musiała robić. Przerwy na uczelni wykorzystam intensywnie :)
Ja mam laktator ręczny z Aentu i ręczny z Medeli. Osobiście bardziej przypadł mi do gustu z Aventu bo łatwiej ściąga mi się pokarm z drugiej piersi podczas karmienia.
 
mój Kubuś zwracał czy Bebilon czy nawet Nan czy moje z piersi, i znalazłam sposób daję połowe jak karmie z butelki albo z jednego cyca - ponosze do odbicia i drugą połowę albo drugiego cyca i już nie wymiotuje i nie ulewa

A maluszek sie nie buntuje jak go od 'stołu' odstawisz? Ja też chciałam tak robic, ale jak mu butle wyjme z buzi zanim sie naje do syta to jest lament i krzyk wnieboglosy, wiec nic z tego... :/

U mni tez koper pogarszał tylko sprawe, wiec go odstawilam Pije za to czasem rumianek, podobno tez dobrze na kolki dziala, no i nie zauwazylam zeby malemu bylo po nim gorzej.

Sugar - poczytaj na forach o tym laktatorze, jak ja czytalam opinie jak sie zastanawiałam jaki kupić, to wiele razy przewijał się temat Avent Isis i pisali ludzie ze to trzeba jakos dobrze zlozyc go, bo jak sie źle to zrobi to nie ciągnie i są problemy, o jakieś nakładki chodziło czy coś. Poczytaj to może rzeczywiście masz ten sam problem co wiele osób, a laktator jest sprawny. Ja ostatecznie kupiłam medela minielectric i jestem baaardzo zadowolona. Dobrze ciągnie, ma automatyczne odpowietrzanie i nie trzeba juz nic naciskac i ma pełną regulację siły ssania :)
 
Ja mam laktator Aventa ręczny i jak na razie jestem zadowolona. Chociaż rzadko odciągam, tylko jak mam przepełnione piersi jak większość z Was :)
 
a ile minut wasze dzieciaczki jedza z piersi, moj maly tak ok 15-20 minut i to mu wystacza, ale jak sie budzi to jest glody jak wilk, to, ze przytyl to widze, ale ile nie wiem, bo dopiero 16 bedziemy u peidatry na szczepeniu to wtedy bedziemy sie wazyc
dziulka super wygladasz, wogole brzuszka nie widac, ze byl

a ile spi po takim karmieniu?

my powoli uczymy sie cycka i odstawiamy butle.
Mala spedza srednio 40-50 min przy cycu-z tym, ze najpierw jest ok 20-30 min jednego, a potem drugi. spi potem ok.2,5 h.
Resztki pokarmu sciagam, bo caly czas pobudzam laktacje- no i na wszelki wypadek, jakby z cyca nie dojadla, albo na moje wyjscie.
A wczoraj wylalam do zlewu 80 ml mojego cennego mleczka:((-bo dwa razy ladowalo w lodowce i z powrotem- na wszelki wypadek, jakby mala nie dojadla, a ona ladnie z cycka sie najadala.

A wy jak przechowujecie sciagniety pokarm. I czy podajecie podgrzany czy w temp. pokojowej?

ja mam elektryczny laktator z Medeli. Moim zdaniem jest b.dobry-tylko strasznie glosny:(
 
reklama
spi 3/4 godziny w nocy, w dzien po 2/3
a ja juz wiem czemu mnie brodawki bolaly jak moim recznym sie meczyalm, bo to trzeba systemem sciagac, 5 razy szybko, potem 2 sekundy trzymamy i tak dalej, sasiadka mnie oswiecila
 
Do góry