reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

no to troszkę więcej tu mam karmiących tylko piersią :D super :) ja oczywiście zanim zacznę dokarmiać to koniecznie zasięgnę porady pediatry :) i już chciałabym dawać małej np.soczki bo byłoby to wygodniejsze,np.na spacerze :) no ale jakoś trzeba wytrwać :)

 
reklama
Moja Lenka też tylko je mleczko mamusi :D twardo czekamy do końca 6 miesiąca. Już mnie kusi żeby może tak po Świętach coś wprowadzić ale chyba wytrzymamy do wizyty u pediatry przy szczepieniu...

Ostatnio ktoś mi powiedział że mogłabym podawać jej kaszkę zmieszaną z moim mlekiem. Musiałabym to chyba z butelki podawać a moja nie toleruje smoczka (żadnego ani lateks, ani kauczuk - nic, żaden kształt). Myślicie że można jakoś i naczej to podawać? No pomijam łyżeczkę, którą się ubabra i Lenka i ja już nie mówie ile to bedzie trwało :D Te kubki niekapki to od roku chyba są....

 
secasia ja widziałam na butelce taki dziubek jak na tych kubkach.I piła z tej butelki 6miesięczna dziewczynka.Była niestety pod opieką babci więc nie dowiedziałam się gdzie kupili taką butelkę.
 
secasia pisze:
Te kubki niekapki to od roku chyba są....

Avent ma ustniki do niekapków przystosowane dla dzieci powyżej 3 miesiąca. Można je dokręcić do typowych butelek Aventu w miejsce smoczka i przekształcić w ten sposób butelkę w niekapek.
Nuby ma też niekapki z miękkim ustnikeim i regulowanym przepływem - nadają się dla maluszków.

 
Wielkie dzięki Dziewczyny za informacje!! Nie martwie się o przygotowanie jedzonka dla Lenki bo karmie ją piersią ale ostatnio dopadły mnie właśnie czarne wizje butelki i smoczków :( Lenka bierze wszystko do budzi oprócz smoczków....

 
Nasza Małgonia pięknie wsuwa z łyżeczki. Nauczyłam ją jak miała miesiąc, bo musiała przyjmować Lacidofil. Krzywi się i mlaszcze komicznie, ale zjada do czysta :p I nie zostawia na niczym plam - nawet z buzi nie wypuszcza. Trening jedzenia łyżeczką czyni mistrza!
 
kamilek bardzo ładnie je z łyzeczki, ale z butelki nie chce pic. O soczku z butelki mozemy zapomnieć. Z łyżeczki poczłonie wszystko. Chociaż ostatnio przy tej chorobie to tylko by przy piersi . ale dziś pierwszy raz zjadł 'Dynie z ziemniakami ' z hippa.
 
Ja też już dokarmiam Kamila. Prawie 3 tygodnie. Je z łyżeczki. Trochę jest przy tym pomarańczowy, ale fajnie wygląda ;) Mi pediatra kazała dawać marchewkę z ziemniakiem i pietruszką. Ale nie kazała żadnego soczku. Nie wiem dlaczego. Więc trochę dopajam herbatką koperkową. Zupki dostaje już ok. 100 ml i zastępuje mu to 1 posiłek. Nie mogłam się doczekać wprowadzania nowych smaków i jestem zadowolona, bo Kamilowi się spodobało. Lubi nowości. Chociaż nie wiem jak może mu smakować taka zupka bez soli :p
 
reklama
a my byłżyśmy u pediatry i kazała jeszcze miesiąc poczekać z zupkami itp.
poznieważ karmię piersią,aViki ma trochę skłonności do alergii.
Dajemy więc oprócz piersi mleczko-Nutramigen i herbatkę koperkową Hipp.
To mleko modyfikowane to muszę obowiązkowo podawać,bo przyswajalność mojego pokarmu (mimo,że Wiktoria ładnie przybiera)nie jest najlepsza-co objawia się lekko wklęsłym ciemiączkiem.
 
Do góry