reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

Ja się trochę obawiam tego Nutramigenu - podobno jest koszmarny w smaku i zapachu. Rozważam na początek mieszanie kaszek z własnym mleczkiem. Ale to za jakiś miesiąc, na razie poza piersią jemy tylko kilka łyżeczek soczku...
 
reklama
Mam pytanie do mam karmiących głównie piersią. Kamil nadal jest przede wszystkim na cycowym. Raz dziennie dostaje zupkę + herbatkę koperkową do popicia - wtedy kiedy jestem w pracy. Ale niedługo zacznie coraz więcej dostawać jedzonka niecycowego i nie wiem co z tym dopajaniem. Co mu dawać. Soczki? Jakieś inne herbatki ziołowe? Pewnie najlepsza czysta woda, ale sama nie bardzo lubię, więc jakoś nie mam przekonania. No i nie wiem :-[ A lekarki zapomniałam dzisiaj zapytać, więc pytam Was ;D
 
Mój Kamilek jeszcze cycowy, ale juz dostaje zupke i kaszki, które mu nie bardzo podchodza:)
Raz dziennie dostaje jakiś soczek, a w miarę potrzeb dopajam herbatką, jak chce mu sie pić to pije a jak nie to pluje...
 
Mój Mateuszek też bardziej cycowy niż niecycowy.Dostaje kaszki i soczek.Jak chce to pije a jak nie to nie pijew więc Empolan wydaja mi się ze soczki i herbatki mogą być a Kamilek da ci znać że chce lub nie chce.
 
Emopolan sama zauważysz że dziecku chce się pić...mój synek popiskuje, stęka i popłakuje jak mu się chce pić. Wcześniej poiłam go tak bardziej intuicyjne ale teraz już nie mam z tym problemu. Im robi się cieplej tym częściej pije a na dodatek stał się bardzo mobilny więc to też wzmaga pragnienie. Ja poję młdego soczkiem przecierowym (szczególnie między rannym mleczkiem a obiadkiem bo tu jest dość długa wg mnie przerwa między posiłkami i soczek też zaspokaja głód) a potem to już herbatka i woda.
 
Julka je codziennie kaszkę deserek i obiadek ( zmałymi wyjątkami..) . Jeśli chodzi o picie to z tym jest gorzej  bo ona nie lubi smoka.. ale pijemy herbatkę malinową i rózne soczki  (na zaparcia polecam śliwkowy) Jednak cycuś jest najwazniejszy...

oto nasz plan dnia
(czasami stałe posiłki wypadają bo mała nie ma na nie ochoty i w tedy po paru łzeczkach jest cycus)

cycus
kaszka
cycus
deserek
cycus
obiadek
cycus przed i po kąpieli oraz w nocy
soczki lub herbatka na spaceku allle w małych ilościach (między11 a 16)
 
Dzięki za odpowiedzi :-* Ja raczej wiem, kiedy Kamil chce pić. Zastanawiałam się co mu podawać. Herbatkę lubi, ale zacznę też mu dawać soczki - zawsze to więcej witamin. Dzięki :)
 
a my jesteśmy cycowi coraz mniej odkąd wprowadziłąm słoiczkui. musze Bartoszkowi wyliczczac ilości bo je uwielbia i nie bardzo juz mu do cyca wdzień ale w nocy jak najbardziej. A jeżeli chodzi o picie to też nie chętnie ale pediatra kazała wprowadzić, wię na pół śpiąco podaje soczki rozrobione wodą. a najlepszą dla nas kaszką jest SINLAK od nestle. Zrobiona jest z chlebka świetojańskiego, jest droga ale jast smaczna i nie powoduje alergi i zaparć tak jak inne kleiki naprawdę polecam.
 
A u nas jest tak:
rano kaszka mleczno ryżowa -ok100-120
potem zupka ok12.. pół słoiczka i 1/2 żółtko co drugi dzień
potem cyc
póżniej deserekod kilku łyżeczek do pół słoiczka
znowu cyc
potem kaszka 200ml
i w nocy ze dwa trzy razy cyc
no i dwie chrupki bym zapomniała:) ale wciągu dnia nie w nocy:)
 
reklama
olimpia1 pisze:
najlepszą dla nas kaszką jest SINLAK od nestle. Zrobiona jest z chlebka świetojańskiego, jest droga ale jast smaczna i nie powoduje alergi i zaparć tak jak inne kleiki naprawdę polecam.
W tesco kosztuje 19zł więc właściwie wychodzi na to samo wziąć pod uwagę że kaszkę trzeba rozrobić na mleku modyfikowanym. A faktycznie jak Kasia ją je to aż mruczy z zachwytu :)

Cammi a dlaczego dajesz zółtko? Ktoś ci polecił? Pytam, bo pierwszy raz czytam o żółtku...

Kasia też ciągle na piersi i zaczęła po nią sięgać gdy chce pić, tj wkłada rączkę mi pod koszulkę ::) a w nocy to tylko i wyłącznie pierś co zresztą- nie powiem 8) jest wygodne ;D Zupek nie chce nadal a deserki (jabłko) przemycam jej kilka łyżeczek codziennie do kaszki (jabłko jej pomaga na zaparcia, a samego- nie chce jeść- pluje i w jabłku jest wszystko >:D
 
Do góry