reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

Karolinna zgadzam się że mleczko mamy jest najlepsze (ja też karmię piersią), ale czy dzieci karmione sztucznym mleczkiem są z góry skazane na dolegliwości żołądkowe?

Ja nie raz myślałam o tym żeby kupić jakieś sztuczne mleczko, kiedy Ala marudziła przy piersi przez np. godzinę, ale jakoś obyło się bez tego. Karmię ją w dzień co około 3 godziny, czasami co dwie, wieczorem karmię około 22, potem około 4 i potem około 7. Poza mleczkiem daję jej raz dziennie herbatkę Hipp, a od początku piątego miesiąca też raz dziennie soczek.

Ostatnio koleżanka powiedziała mi (dostała taką radę od swojej położnej), że jeżeli dziecko mało przybiera na wadze lub często jest głodne, należy dawać przy każdym karmieniu obydwie piersi.

Elusia sumując Twoje karmienia wychodzi że Kamilek je 12 razy na dobę, to rzeczywiście bardzo często jak na ten wiek. Moim znajomym pediatra pozwoliła podawać zupki ze słoiczków po ukończeniu 4 miesiąca, ich synek przedtem bardzo dużo przybierał na wadze teraz też. Najlepiej zapytaj jeśli masz jakiegoś zaufanego lekarza.
 
reklama
Małgorzatka uregulowała się jak w podręczniku, tzn. w dzień je co 3 godziny: 8.00-11.00-14.00-17.00-20.00, a w nocy różnie, to już zupełnie inny rozdział... Zawsze wyciąga z obu piersi. Przekładając na butelkę zjada 100-140ml za jednym posiedzeniem. Nie dostaje innego pokarmu, niż moje mleczko, tylko w formie piersi lub butli. A do picia czasem wodę. Bardzo czasem, bo wody szczerze nie znosi.
 
AsiaM pisze:
Karolinna zgadzam się że mleczko mamy jest najlepsze (ja też karmię piersią), ale czy dzieci karmione sztucznym mleczkiem są z góry skazane na dolegliwości żołądkowe?
nie ,nie o to mi chodziło :) tylko że np.jak karmi się sztucznie to wprowadzać dodatkowe jedzonko można od 4 miesiąca,i jak ktoś wprowadzi wcześniej np.w 3 miesiącu to mogą być takie różne dolegliwości,no i adekwatnie do karmienia piersią-wprowadzać jedzonko od 6 miesiąca,chyba że pediatra zaleci inaczej :)

Ciapaczek pisze:
. Zawsze wyciąga z obu piersi. Przekładając na butelkę zjada 100-140ml za jednym posiedzeniem.
wow,moja Lenka to z jednej na dwa razy ;) gratuluję :)
 
Mateuszek czasami zjada z obu piersi ale najczęściej z jednej i czasami wystarcza mu to na 2godziny brojenia i pół godziny spania a czasami domaga się piersi co pół godziny i oczywiście dokstaje. A w nocy różnie czasem prześpi 5-6godzin a czasami 3.
 
u nas jest po karmieniu piersia :( trzy dni temu filip zjadl wszystko co mialam i pokarmu juz nie mam :(,tylko takie male grutki.tak po prostu zniknal...smutno mi bardzo,tym bardziej,ze pani w aptece zrobila sie nieprzyjemna kiedy zapytalam o jakies ziolka na zatrzymanie laktacji. brakuje mi tych tylko naszych chwil :(
 
Estenskar nie martw się, cztery miesiące to i tak dosyć dużo
Myślę, że fajnie jest być kobietą, żeby móc doświadczyć czegoś takiego
 
AsiaM dziekuje,ale mi jest na prawde ciezko. maluszek nawet nie zauwazyl zminy,juz od jakiegos czasu pokarm mi zanikal. pilam herbatki,bralam tabletki i nic nie pomoglo. czuje sie winna,ze nie moge dac mu tego co najlepsze. tak bardzo brakuje mi chwil,kiedy taki malutki przytulal sie do piersi. chodze i rycze jak glupia :( balam sie,ze zle zareaguje emocjonalnie na odstawienie,a tymczasem ja nie moge sie pozbierac :( ehhh...
 
Pamiętaj że Twoje emocje wpływają na samopoczucie malucha, więc nie powinnaś się stresować. Jeśli będziesz do niego podchodzić z uśmiechem i miłością, to będzie dla niego najlepsze, a nie to czy te kilka tygodni jeszcze byłby karmiony piersią. Wiem że łatwo tak powiedzieć, a trudniej wykonać... A poza tym możesz przytulać go do piersi nawet gdy karmisz mleczkiem modyfikowanym, on i tak czuje wtedy ciepło mamy i jest zadowolony.
 
estenskar trzymaj sie cieplutko,wiem że musi być Ci ciężko ale aż 4 miesiące karmiłaś! i tak jak pisze asiam jak karmisz teraz butlą i trzymasz szkrabika na rękach to on wyczuwa Twoje ciepło i Twój zapach i jest ok. Jak tylko potrzebujesz to wyżalaj się tutaj! A mam też pytanko : dopóki karmiłaś piersią to czy np.odciągałaś swój pokarm i dawałaś maluszkowi z butelki?
buziaki.
 
reklama
estenskar, a ja osobiścia znam przypadek, w którym pokarm "wrócił". Warto czasem dać pierś do pociamkania niezależnie od karmienia butlą, albo popróbować laktatorem po karmieniu butlą...
 
Do góry