reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersia/butelka, dieta mam:)

Aniu spokojnie dasz radę, tylko trzeba znależć powod tego placzu, moja Otylka też wczoraj była niespokojna w czasie spaceru, specjalne zabrałam ją na spacer wieczorem na czas kolki i tez spała po 10 minut i płacz. Wtedy przystawałam i ją przytulałam i tak ciagle przez 1,5 h. Ale i tak wydaje mi się to lepsze niz przebywanie w domu w tym czasie.
I jestem bardzo szcześliwa bo mala spała kolejną noc 6h ciagiem:)) od 9.30 do 3.30, a i zauwazyłam, że jak jest chłodek w domu to malej lepiej się spi. I karmienie regularne służy maluszkowi jak nic- ulewa się bardzo rzadko i kolka też słabsza. z tym, że na przykład wczoraj to musiałam karmić co dwie godziny bo mała była tak głodna- ale to chyba przez to, że w nocy mamy już tylko jedno karmienie. Ale na pewno nie pozwalam na siedzenie przy cycu dłużej niż 20 minut- zwłaszcza jezeli mała sama wypluwa cyca to ją odstawiam i staram się zabawiać, martwię się tylko o moj kręgosłup i nogi... bo strasznie mnie już bolą....
 
reklama
Wlasnie nie wiem czemu placze..caly czas chce cyca...domaga sie non stop, szuka caly czas...
po jedzeniu nie chce mu sie odbijac a je bardzo lapczywie i polyka powietrze...
proboealam nosic w chuscie ale tez placze i tak od 6 rano.....
probowalam karmic w wiekszych odstepach czasu ale nie daje rady....

dziewczyny jak ukladacie malenstwa w chustach?
dzisiaj ide do pediatry , zobaczymy co powie...i ile maly wazy
 
tak jak juz kiedys pisalam, położna powiedziała mi, że najgorszy jest 4 tydzień, wtedy malenstwa potrzebują o wiele wiecej czułości niż zazwyczaj- więc zapewne tak jest z Twoim malenstwem i pewnie nic mu nie dolega, a ponadto zobaczysz Aniu jak wlasnie teraz Twoje malenstwo podrośnie- w nastepnym tygodniu nikt go nie pozna:))
 
Aniu u mnie jest tak jak u ciebie od dwuch dni cały czas Kacper by siedział przy cycu nic nie moge zrobic jak usypia to na ok 30 min wczoraj bylismy u babci na urodzinach to praktycznie siedziałam cały czas z małym bo domagał sie jedzenia ja wróciliśmy to postanowiłam ze po kompieli podam mu butelke i tak zrobiłam nakarmiłam go i spał od 22 do 4 pozniej wziełam go do siebie do łóżka nakarmiłam ale już cycem i spał do 7 rano sie tylko nie mógł załatwic ale podałam herbatke koperkową i jakos poszło może wiec mamy zachude mleczko i maluszki nasze sie nie najadaja
mam tylko pytanko jaką herbatke koperkową podajecie bo ja kupiłam Plantex są to saszetki i jest napisane ze saszetke rozpóścić w 50ml wody ale to jest dla mnie zamocne zeby podawac maluszkowi wiec rozpuszczam w 200ml i ma na cały dzien nie wiem czy dobrze robie wiec napiszcie mi co wy podajecie
 
ellll- pamietam, ze tak pisalas i wzielam sobie to do serca:))))w czwartek Mateuszek konczy 4 tydzien,
dzisiaj jest lepiej....
poszlam o 10 na spacer, najpierw placz, 10 minut snu, poniej uspakajalam w chuscie - i dziala 5 minut i spokoj...i zasnal na 1godz 40 min...ale sie cieszylam..pozniej placz wielki, do chusty i do domu...
a teraz wisi na cycu z przerwami i nawet jest w miare spokojny....i kupki byly bez placzu:)))))
mam nadzieje ze bedzie dobrze:)))

agusia24 a zym dokarmiasz...? dzieci po sztucznym pokarmie z reguly spia dluzej..
dzisiaj dowiem sie ile Mateuszek wazy....i zobaczymy czy mam dosc mleka albo moze przekarmiam....

ja pilam herbatki koperkowe hippa...od dzisiaj przerwa, bo jak pisala ola.k moga wzmoc kolki...
 
Witam
Dziewczyny napiszcie co robic żeby mieć dużo pokarmu co jesc co pić ja do taj pory pilam herbatkę HIPP dla karmiacych , ale myśle że mam za lichy pokarm maly cały czas by tylko jadł i jadł na noc go dokarmiam z butelki bo chyba musialabym karmic calą noc
pozdrawiam :) :) :)
 
Aniu, dziewczyny, sluchajcie, bylam dzis u pediatry i okazuje sie ze moje dziecko cierpi nie tyle z powodu kolek ale on morduje sie strasznie bo nie moze sie wysiusiac normlanie ! Ma zwezony przewod moczowy w siusiaczku i bardzo sie prezy przed siusianiem. Dzis dostalam skierowanie do chirurga dzieciecego gdzie 'mechanicznie' trzeba bedzie poradzic sobie ze stulejka- biedny Eliaszek, jak nie jedno to drugie i trzecie...
Ale zmierzam do tego ze trzeba odkryc zrodlo bolu bo nie wiem jak Wy ale ja juz jestem bliska zalamania nerwowego szczegolnie nocami.
 
Aha Ola ma racje co do herbatki koperkowej ! Ja przedobrzylam i mialam piekielko ! Z czopkami Viburcol trzeba uwazac bo w skladzie jest rumianek ktorego nie lubi Eliasz i po podaniu mu czopka mialam dwa razy wiecej darcia niz w standardzie
 
JEszcze jedno - u nas dziala herbatka uspokajajaca Hipp ktora pije ja i w bardzo malych ilosciach synek. Mozna podawac od 1 miesiaca.
 
reklama
I przypomnialam sobie jeszcze ze musze powiedziec o sposobie na karmienie ktory odpukac ale zaczyna zdawac egzamin. Odciagam moje mleko dodaje Bebilon Pepti ( na recepte ) i synek sie tak najada ze mam spokoj na 3- 4 godziny a w nocy to go musze wrecz budzic na jedzenie. Dodam ze wszystkie mleczka ( wyprobowalismy kilka puszek ) odrzucil - tylko Bebilon Pepti dla totalnych alergikow sie sprawdil. Gdy karmilam syna tylko cyckiem to ryczal co godzine i ja juz myslalam ze umre z rozpaczy + brodawki do wymiany. Mam nadzieje ze Bebilon Pepti sie sprawdzi na dluzsza mete.
 
Do góry