reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszków

yuustyna88 ja dokarmiałąm nan pro ha i nic małej nie było jeśli karmisz tylko mieszanką musisz dopajać dziecko . Ja podawałam zwykłą wodę przegotowaną .
Ja jestem na etapie prawie samego cycka tylko w nocy jedno karmienie dostaje mieszankę ,ale mam nadzieję że nie długo .Mam problemy z przystawianiem robię takie pozy jak jakaś świrnięta nie wygląda to jak w reklamie ,ale skutkuje :-)
 
reklama
Wiecie co laski, ja mam takie do Was pytanie - do tych Mam, które karmią piersią:
Olek czasami ma bardzo długie okresy gdy nie śpi, dzisiaj na przykład obudził się o 11 i w zasadzie usnął na dobre dopiero o 15. Miota się, szarpie te cycki, jest dość taki niespokojny, ale to nie ból na kolkę, bo dwa razy już miał i umiem to u niego rozpoznać. Mam wrażenie, że mam za mało mleka. Czy któraś z Was też takie coś odczuwała w którymś momencie? Nie ściągam mleka, bo nie mam takiej potrzeby, a po nocy cycki są wielkie i opuchnięte normalnie że szok. On to rano wydrenuje i potem w ciągu dnia to tak sobie dojada jakby. Dopiero wieczorem jeszcze się poszarpie i idziemy spać, oczywiście śpimy z cyckiem :-)
Może przybliżę jeszcze opis tego co ma miejsce: Olek się zasysa, dwa razy porusza szczęką i krzywi się (tak jakby mu nic nie leciało, albo nie wiem czemu), wypluwa cycka, szuka go ponownie, potem nie może go złapać bo marudzi, tak się wierci non stop. Ja go podnoszę na ramię na chwilę, ale jak uspakaja się i zaczyna ssać rączkę to go znowu przystawiam i sytuacja się powtarza. Tak z nim walczę czasami pół godziny, czasami godzinę. Aż w końcu w pewnym momencie się przysysa dwa ruchy szczęką i śpi.
O co kaman?
Nie wiem czy nie kupić awaryjnie mleka w proszku. Proszę Was o Wasze doświadczenia...
 
My mieliśmy wczoraj tak samo. Dziś rano wypiłam napój na laktacje i jest trochę lepiej ale też się zastanawiam o co chodzi. Myślę że się to unormuje i spróbuję jakoś przetrwać.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
 
Ja jeśli chodzi o karmienie piersią niestety nie pomogę, ale mam pytanie czy któraś z Was podawała dzieciaczkowi kropelki Esputikon? Czy zauważyłyście jakąś zmianę w zachowaniu bobaska czy one w ogóle pomogły? Dzisiaj kupiłam , bo Espumisan nic nie zmienił, a poza tym pielęgniarka je na razie odradziła.
 
Dream pojęcia nie mam, bo nigdy tak nie miałam, ale jeśli chcesz zobaczyć jak u ciebie z pokarmem to może poprostu ściągnij i zobacz. Moja siostra karmiłam miesiąc córeczkę a ona ciągle płakała no i Stwierdziła że ściągnie i zobaczy ile ona zjada, a wyszło, że ona prawie nic nie ściągnęła, a niby jak na cycek naciskala to leciało i dzieciak głodny był okropnie. U nas takie odrywanie siebie cycka to raczej świadczyło o bólach brzuszka, bo dzieci moje przejedzone raczej niż niedojedzone, ale to inaczej trochę wyglądało jak u ciebie

Chybra ja bym na twoim miejscu też spróbowała zmienić mleko np na Bebilon. Jeśli chodzi o krople to tez uważam, że espumisan się do niczego nie nadaje, ale tego drugiego nie znam. Ile ma Twój maluch już? Bo od miesiąca można stosować Bobotic i on moim zdaniem jest super. Nie wiem jak te kropelki San Simplex od kiedy Można bo so_happy ma je na sprzedanie, podobno super są
 
Ostatnia edycja:
Reniam - w końcu mleka nie zmieniałam, zostało Bebiko. Już byłam bliska zmiany, ale rozmawiałam z pielęgniarką i ona stwierdziła, że nie trzeba zmieniać po takim czasie mleka. Więc niech tak zostanie na razie i sprawdzimy te rzeczy, o których mówiła. Jeśli nie pomogą to kolejną rzecz przetestujemy i tak dalej :-p
Dolga - młody ma 2 tygodnie więc właśnie zbyt wielu specyfików jeszcze nie może używać.
 
My mieliśmy wczoraj tak samo. Dziś rano wypiłam napój na laktacje i jest trochę lepiej ale też się zastanawiam o co chodzi. Myślę że się to unormuje i spróbuję jakoś przetrwać.
Ja piję codziennie...

Dream pojęcia nie mam, bo nigdy tak nie miałam, ale jeśli chcesz zobaczyć jak u ciebie z pokarmem to może poprostu ściągnij i zobacz. Moja siostra karmiłam miesiąc córeczkę a ona ciągle płakała no i Stwierdziła że ściągnie i zobaczy ile ona zjada, a wyszło, że ona prawie nic nie ściągnęła, a niby jak na cycek naciskala to leciało i dzieciak głodny był okropnie. U nas takie odrywanie siebie cycka to raczej świadczyło o bólach brzuszka, bo dzieci moje przejedzone raczej niż niedojedzone, ale to inaczej trochę wyglądało jak u ciebie
No ja dzisiaj dokarmiłam, wypił 70ml... więc nie tak mało. I śpi. Także chyba jestem do niczego wrrrrrr.... a tak chciałam się przemęczyć te kilka miesięcy. No cóż, dam mu to co mam, resztę zwłaszcza wieczorami trzeba będzie dokarmiać, bo po co ma się dzieciak męczyć... Bo co prócz herbatek mogę zrobić?
 
Dreamgirl moja czasem ma podobnie. Ale mnie to wygląda tak jakby nagle nie potrafiła złapać dobrze i się wnerwia, jak już wymiękam to zakładam nakładkę i jest od razu ok a czasem pare minut minie zanim ją naprowadze i jakoś łapie a później jak się dossie to ciucka bardzo długo... Ja też po nocy mam nabrzmiale a w ciągu dnia już się tak nie napelniaja. Choć że dzisiaj od popołudnia zaczęły mnie pobolewac i peczniec, ciekawa jestem czy to efekt herbatki bo teraz pije bocianka. Zobaczymy jutro :-) i też mam wrażenie że mam za mało.. Tym bardziej że muszę dokarmiac a waga nam znów licho rośnie...
 
reklama
co do kropelek to sab simplex, esputicon i espumisan maja te sama substancje czynna wiec dzialaja taka samo, my przetestowalismy espumisan i bobotic i lepiej dzialal espumisan
 
Do góry