reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie naszych maluszkow-zaczynamy od nowa ;-)

Oh to macie sie dziewczyny.podobno jednak najlepiej pozostac spokojna,nie wmuszac i nie denerwowac sie ze dziecko nie jada tego co dajemy bo to sytuacji nie polepsza.podobno...no ale jak wiadomo teoria czasem latwiejsza od praktyki.

Rusalla-à probowalas jakos przeorganizowac godziny pokarmow?np obiad dac pozniej?moja rano za bardzo chleba nie chciala à po poludniu juz tak.kolezanki corka wolala owoce o innej porze.sprobuj.
 
reklama
No to mnie przestraszylysciee troche ta anemią... Od dzisiaj wlasnie troche zmieniłam plan działania. Poki co poszło lepiej ale to może przypadek. Zjadł pol duzego sloiczka to naprawde sukces. Niania mowila, ze nie obeszło sie bez oszukiwania go i zabawiania ale tak zawsze było. Poza tym tylko mleko... a no i wieczorem wlaczyłam mu po raz pierwszy bajke z ciekawosci - i był nią zachwycony i zjadl srodek z polowy kromki chleba z maslem to tez sukces. Pierwszy raz! Na razie nie ciesze sie na zapas. Poza tym to i tak malo w porownaniu z tym jak u Was to wyglada...
 
Tweenie, a co skłoniło Cie w takim razie zeby zrobic badanie krwi?? Mnie pediatra nigdy nie wysyłała na badania wiec nie myslałam o tym...
 
a który lekarz sam z siebie daje skierowania państwowo?

moja mała miała juz kilka razy badania krwi, bo cos nas niepokoilo

z taką dieta jaką macie popros koniecznie o badania
 
Rusalla Jeżeli lubi tylko mleko mm, to może spróbuj coś w tym mleku przemycić. Choćby po to, żeby poznał inne smaki. Może odrobina kakao, jakąś kaszkę na mleku (żeby dało radę z butelki pić), albo rozgnieść truskawkę do mleka.
Możesz też spróbować dać mu piętkę chleba do zabawy, może coś possa i odgryzie i zje?

Popróbuj też z miękkimi, słodkimi owocami - może zje banana, truskawkę, morelę? Na początek rozmemłane z mlekiem.
 
Powiem wam ze ja kiepsko jako gospodyni sie sprawdzam.
LEcimy tylko na gotowcach. Kaszki z mlekiem mod. słoiczki...
Je bardzo mało ale wydaje mi sie ze to przez upały.
Powiedzcie mi bo widze ze dajecie groszek, kukurydze.... Czy to takie z puszki czy skads indziej ? :)
 
Supcio-u mnie odwrotnie.gotowe daje sporadycznie,jak mi czasu zabraknie itd.warzywa najczesciej swieze choc groszek mam akurat mrozony.z puszki jakos nigdy nie mialam okazji dawac.podobno warzywa/owoce mrozone nie traca swojej wartosci z tym ze oczywiscie nie sa tak smaczne jak swieze
 
reklama
kurcze, a moje dziecie zaczęło kiepsko jeść zupki (te domowe), kaszki na mleku też be. Nie wiem czy to przez upały, czy znudziły jej się wszelkie papki zwłaszcza, że to ciepłe posiłki. No bo zupki nie zje, ale chlebka już bardzo chętnie. Pociesza mnie to, że wcina dużo świeżych owoców.
 
Do góry