reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych bąbelków

racja racja- taaak ciesze sie, ze nie odbieracie moich postow jako jakas nagane czy cos - bo nie o to chodzi. Ja lubie czytac opinie innych ludzi - czasem sie cos z tego naucze ;-) a czasem wlasnie nie...

Macie racje, nei mozna wychowywac dziecka tylko na tym co jest mega zdrowe - bo niestety nie jest to dostepne na codzien. Nie mowie o wpadaniu w skrajnosc. Swiat tak wyglada jak wyglada na dzien dzisiejszy.

tylko wiecie co...uslyszalam kiedys cos takiego:

" what you buy shapes the world you live in..." - pisze po angielsku bo orginalnie w tej wersji to uslyszalam.

po polsku " to co kupujesz wplywa na to jakim jest swiat jutro.." - nie jest to doslowne tlumaczenie wiem ale oddaje przeslanie najlepiej.

I ...dalo mi to do myslenia... Bo jezeli bedziemy kupowac od czasu do czasu wlasnie takie czyste eco zarcie ;-) too... jakby damy pieniazki do kieszeni jakiemus dobremu rolnikowi - poczciwemu zapewne - inaczej nie produkowal by takiego jedzenia. (no .. wiecie ;-) A nie jakiemus cwaniakowi, ktory w d... ma zdrowie naszych dzieci. Wiec, jest szansa ze jak dzis kupicie eco proszek, jedzenie itp. jutro bedzie w sklepie wiecej produktow wlasnie takich. Tak sobie to tlumacze:-D
 
reklama
Anni te produkty eco nie są tez tak do końca eco... Np deszcz który pada zbiera wszystkie zanieczyszczenia, itp...

Moja teściówka nasadziła truskawek w ubiegłym roku. I zachwala, ze jakie będą zdrowe, że takie naturalnie wychodowane...
A działka sąsiduje z torami kolejowymi. A nawóz kurzęcy (przywieziony co prawda ze wsi) też nie jest zbyt ekologiczny, bo czym kurki były karmione...
Błędne koło...​
 
hehehe - no taaa ja tu sie produkuje a wy nic:-D:-D:-D

anni przepraszam, ale nie mam dziś siły napisać więcej niż 2 zdania:sorry2:
ale zgadzam się z Tobą Tylko, że w Polsce a). produkty w sklepach ze zdrową żywnością są dość drogie i nie każdego na nie stać, b) w Polsce dopiero od niedawna zwraca się uwagę na zdrowe (ekologiczne) odżywiania i .... bym jeszcze troche na ten temat napisała, ale padam na pysk:sorry2:

Niestety, większość zawiera również mleko pełne...
no tak............
 
Esia przepraszam ze tak długo nie pisalam ale dopiero dzis udalo nam sie odwiedzic pania pediatre. mysle ze u nas sprawa picia mleka jest troche indywidualna poniewaz Filip waży bardzo malo jak na chlopca ktory kilka dni temu skonczyl 8 m-cy (6,950 kg) dlatego tez jak pediatra uslyszala ze Filip nie chce pic mleka ale za to uwielbia kaszki na mleku modyfikowanym to powiedziala ze w naszym przypadku to bardzo dobrze poniewaz samo mleko nie byloby tak syte, powiedziala ze trzy kaszki na mleku dziennie zapewnia mu wystarczajaca ilosc wapnia i skladnikow zawierajacych sie w mleku. swoja droga jak jest bardzo glodny rano i do mleka dodam owockow (za rada Kachaska) to wypije ok 60 ml wiec moze Ty tez tak probuj. zycze powodzenia
 
Filipianka-czy chodzi ci o dodawanie owockow ze sloiczka tzn.deserkow?bo chcialabym sprobowac ale nie jestem pewna o jakie owocki chodzi
 
Filipianka dzięki :happy2: Już od jakiegoś czasu podaję mu kaszki i faktycznie, ładnie je - super że to dla niego korzystne :tak:
I do podwieczorku (kaszka na mm) dodaję owocki ze słoiczków :tak:
 
reklama
Esia-moglabys mi podpowiedziec ile tych owockow do butli dodac?ja zawsze przygotowuje okolo 150 ml.Bo ciemna jestem abardzo mi zalezy zeby dodawac do mleka bo Amelka przestala jesc lyzeczka(mysle ze to przez to zabkowanie)PLEASE napisz
 
Do góry