reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie maluszków

Ja zamowilam dzisiaj sobie nakladki na brodawki i te muszle, no i i tego samego sprzedawcy była jeszcze masc ziajak na obolale brodawki za 6zl wiec tez wzięłam od razu. Tesciowie przylatuja do nas w sobotę wiec przywioza odrazu mam nadzieje ze dojdą a ja przeżyje do soboty :)

No i byłam na kontroli mały ma 53 cm, wazy 4075, obwód glowki 33 wiec do przodu. No i faktycznie trochę zle mu pierś przystawialam. Jak wspominałem mam duży biust i lekarz powiedziała żebym pod pierś zdołała sobie malutki ręcznik w rurke i podkladala, i faktycznie pierś jest wyżej i mały nie ciagnie i ma ja na poziomie buzki :) mam nadzieje ze juz będzie tylko lepiej, aby to co boli w tej chwili przeszło.
 
reklama
ja też muszę pomrozić, ale nie ma nigdzie koło domu tych woreczków, muszę na allegro zakupić::)
fajne sa tufi :)W kazdym razie ja je lubię. No imam jeszcze pojemniki aventa na pokarm, przydatne jak sie ma tez laktator z aventa bo sie mleko nie marnuje tylko od razu do pojemnika sie odciąga :)
 
bliznak - w poradniku o karmieniu piersia ktory dostalam na szkole rodzenia jest napisane ze ta nadwrazliwosc brodawek przechodzi z czasem - mi troszkę pomagają te okłady z herbaty - najważniejsze ze brodawka nie boli w czasie karmienia i nie jest poraniona - a na ta nadwrazliwosc pomagają te muszle, nie ma ucisku, nic nie uwiera :)

Medela to chyba firma szwedzka, takze w razie potrzeby podejrzewam ze u siebie na miejscu bez problemu znajdziesz akcesoria tej firmy, nie musisz specjalnie zamawiac w Polsce, moze nawet u Ciebie bedziesz miala wiekszy wybor roznych pomocy - bo u nas nie wszystko jest tez dostepne
 
u mnie jedna brodawka juz nic nie boli, ale za to ta druga co jest poraniona to straszliwie ciągle boli, bo w sumie to mam ją większą i może dlatego ją poranił i nie może się zagoić:/ wietrzę i wietrzę ale po karmieniu znowu boli, bo przy karmieniu jest wilgotna.. nie wiem już jak ją podleczyć, ciągle się urażam:(
 
Munie tak to szwedzka firma i wszystko jest tylko cena jest trzy razy wyższa jak w Polsce, a ze tesciowie przylatuja w sobotę to sobie zamowilam w Polsce.
Np. Laktator ręczny w zestawie z butelka i smocxkiem calma zapłaciłam 1200 koron
 
bliznak - a jaki masz laktator? ja mam Harmony - używałam go w szpitalu i byłam bardzo zadowolona, szybko bardzo odciąga pokarm - 100 ml w czasie nawału sciągnęłam w 5-10 min

myślałam że jak firma szwedzka to powinno być taniej :(
 
My juz po kontroli i Mala juz przybiera na wadze, wazy  4650 a piatek bylo 4530 wiesz wszystko w normie. Zostajemy na MM. troche mi szkoda ale skoro Anielce lepiej po MM nich i tak bedzie.:)
 
Blair, a nie chcesz jej karmić trybem mieszanym? odciągnąć trochę i chociaż trochę córeczce podać, a jak będzie głodna to dokarmić. mi się wydaje że chociaż dla tych przeciwciał co są w mleku warto przez pierwsze miesiące się pomęczyć
 
Munie ja mam dokładnie taki Ręczny Laktator Harmony z Calmą w zestawie! | Karmienie | Karmienie piersią | Laktator | MamaBebe.pl chyba taki sam. Jestem zadowolona jak na razie. Ja ściągam max. 50-60 ml jednorazowo, ale to i tak duzo bo jeszcze 2 tyg temu było to 20ml :)

A w szpitalu miałam taki Medela laktator Pump In Style – wersja do podróży | Karmienie | Karmienie piersią | Laktator | MamaBebe.pl i tez był spoko, zwłaszcza ze pompowalo sie odrazu na 2 piersi, trwało to 15 min., ale cena przerażająca. Taki mniejszy na jedna pierś to koszt 2000koron. Ceny maja sie do zarobków. Zarabia sie wiecej, standard życia wyższy, al życie jednocześnie jest droższe. A i tak o niebo lepiej niz ( przykro mi to stwierdzić) w polsce .

Blair Munie ma racje pomysl o tym mieszaniu mleczka ja tak robie do dzisiaj. Fakt ze u mnie mały ma problem z serduszkiem i spowodowane jest to ze moze wisieć Max 30min co 3 godz. A ze nie mam za duzo pokarmu dokarmiamy go MM przez sąde lub butelka. Ale zostań mego dostaje wiec chociaż na taka ilośc sie ciesze :)
Pomysl nad tym kochana :*
 
reklama
Dzisiaj rozmawiałam z położną, zapalenia piersi nie mam, mały ładnie łapie cycka (dobrze go przystawiam) po prostu tak mnie gryzie mam aż strupki na brodawkach. No i czasem robi mi się zastój pokarmu - co mnie boli. Powiedziała abym robiła sobie okłady z kapusty i smarowała maścią sutki.
Kubusia ważyłam 10.02 i ważył 3225, a dzisiaj ważył 3455 :D i jest tylko na moim mleku ;)

Blair
- to najważniejsze, że przybiera ;) niech zdrowo Wam rośnie
 
Do góry