reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

reklama
Mleko krowie jest podobno za "ciężkie" dla niemowląt, ma za dużo białka i nerki nie radzą sobie z przetworzeniem tego - pewnie dlatego to rozcieńczanie. Poza tym ma mniej jakichś potrzebnych składników niż mleko ludzkie (albo mm), nie pamiętam jakich ;). Dlatego nie ma co szaleć za wcześnie z tym mlekiem.
 
a moj dzisiaj o dziwo ladnie zjadl obiadek, wyglada na to ze musial byc glodny, a skoro wczesniej nie bardzo chcial jesc tych obiadkow to moze jeszcze jesc mu sie nie chcialo, a dziwne bo wczesniej mial dluzsza przerwe od sniadania niz dzis, no ale moze taki dzien ma :)
 
myszowata a jaką zupkę gotowałaś? Ja zamierzam zacząć coś pichcić małej :p
ugotowałam średniego ziemniaka pokrojonego w kostkę z garścią mrożonej włoszczyzny do zupy (takie paseczki), osobno w kostkę pokrojony burak (z tym, że dodałam ok 5 kosteczek, resztę zamroziłam na zaś), wszystko razem zmiksowałam a raczej zblendowałam;-) i gotowe, pojutrze mam w planie przygotować sobie mięsko do słoików i dodawać do tego typu zupek, tyle, że raz dam buraka, raz groszek czy kalafior itd, baza to ziemniak i ta mieszanka (a w niej marchew,pietruszka,seler,por)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ugotowałam średniego ziemniaka pokrojonego w kostkę z garścią mrożonej włoszczyzny do zupy (takie paseczki), osobno w kostkę pokrojony burak (z tym, że dodałam ok 5 kosteczek, resztę zamroziłam na zaś), wszystko razem zmiksowałam a raczej zblendowałam;-) i gotowe, pojutrze mam w planie przygotować sobie mięsko do słoików i dodawać do tego typu zupek, tyle, że raz dam buraka, raz groszek czy kalafior itd, baza to ziemniak i ta mieszanka (a w niej marchew,pietruszka,seler,por)
Jak do sloików? Takie mini-weki?
 
blu mam zamiar ugotować pierść indyka, a następie zblendować ją z dodatkiem przegotowanej wody, zapakować do małych słoiczków (tych od niemowlęcych obiadków, deserków) i zamrozić, potem tylko rozmrażam i dodaję do świeżo ugotowanych warzyw
 
blu mam zamiar ugotować pierść indyka, a następie zblendować ją z dodatkiem przegotowanej wody, zapakować do małych słoiczków (tych od niemowlęcych obiadków, deserków) i zamrozić, potem tylko rozmrażam i dodaję do świeżo ugotowanych warzyw
Ja z kolei pierś dzielę na maleńkie porcje i mrożę każdą osobno. Codziennie wyjmuję jeden kawałek, gotuję z warzywami i blenderuję. Moja mała bardzo lubi takie dania - w sobotę zjadła 270ml zupki z brokułem:), więc widać, że jej zasmakowało:)
 
reklama
Do góry