reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i dieta naszych maluszków

kasia - a jak picie z flaszki, udało się?
nie za bardzo, mleka nie chce pić, czasami soczek zaciągnie ale też rzadko:(

kasiadz chyba ze jest mała ilosc glutenu w tym deserku???
na opakowaniu jest taki skład:
mieszanka mleczna (mleko* 50%, woda, olej kukurydziany), morele* 5%, jabłka*5%, cukier*, kasza manna* 4.8% (z pszenicy), skrobia ryżowa*, płatki z pełnego ziarna zbóż* 1% (pszenica*, orkisz*, owies*), regulator kwasowości – węglan wapnia, witamina B¹ (tiamina)
* produkt rolnictwa ekologicznego

czyli dużo tu tego glutenu czy nie? :confused:

wysłałam do hippa zapytanie o tą kaszkę
 
Ostatnia edycja:
reklama
Własnie znalazłam to na necie... Hmm tak sobie mysle ze jesli pisze na opakowaniu ze po 4 misiecu zycia to nie do konca musi to oznaczac ze od razu jak dziecko skonczy 4 miesiac zycia to mu mozna to dawac... Po za tym ja bym wolała z glutenem nie ryzkować, ale wiadomo kazdy wychowuje po swojemu ;] Mnie uczono ze musi byc ekspozycja na gluten ok. 2 miechy jak sie cycem karmi
 
przeważnie takie słoiczki od 4 m-ca są dla dzieci karmionych mm mi się wydaję
bo na samej piersi dziecko ma być do 6 m-ca jeśli nie traci na wadze
 
A nasza ekspozycja na gluten ostatecznie wygląda tak: 2-3 gramy kaszki mlecznej manny od Nestle raz dziennie podanej bezpośrednio z łyżeczki. Poza tym wyłącznie cycek :0) Dodam, że w sprawie glutenu kontaktowałam się z doradcami żywieniowymi wszystkich firm i najbardziej konkretną odpowiedź dostałam właśnie z Nestle.
Przytaczam poniżej, może i Wam dziewczyny się przyda:

"W odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że jeżeli karmi Pani swoje Maleństwo piersią to zgodnie z obowiązującym schematem żywienia do ukończenia 6 miesiąca zaleca się wyłączne karmienie mlekiem mamy. Miedzy 5 a 6 miesiącem, jeszcze przed wprowadzeniem do diety dziecka nowych posiłków, zaleca się, aby rozpoczęła Pani ekspozycje na gluten. Pani Maluszek powinien otrzymywać jeden posiłek z glutenem w ciągu doby. Wprowadzamy go za pomocą 2-3 g (pół łyżeczki) produktu glutenowego (np. zwyklej kaszki manny). Kaszkę mannę ugotowana w 50 ml wody wymieszaną z odrobiną mlekiem powinna Pani podać Maluszkowi łyżeczką w trakcie karmienia. Pragnę dodać, że wprowadzanie niewielkich ilości glutenu powinno trwać 2 pełne miesiące. Po tym okresie może Pani podawać dziecku gluten bez ograniczeń.

Na początku 7 miesiąca może Pani wprowadzić pierwsze posiłki uzupełniające – 1 posiłek obiadowy, owoce i 1 porcję kaszki przy jednoczesnym karmieniu piersią na żądanie. Zaleca się, aby do jadłospisu Maluszka, jako pierwsze włączyć przeciery warzywne początkowo jednoskładnikowe, z czasem bardziej złożone wzbogacone o dodatek mięsa lub ryby (1-2 razy w tygodniu) i ½ żółtka (co drugi dzień). Po wprowadzeniu pierwszych posiłków warzywnych może włączyć Pani do diety Maleństwa przeciery owocowe (ok. 150g), a także porcję kaszki lub kleiki. Proponuję, aby każdy nowy pokarm wprowadzała Pani nie częściej niż co 3-4 dni, dokładnie obserwując reakcję dziecka."
 
Ostatnia edycja:
Wiecie co dałam Oli słoiczek marchewki z ziemniakiem zjadła sobie smacznie no i planowalam mleko jej zapodać dopiero tak jak podaje czyli za 3 h a ona po 1 h jakas marudna i wogóle usnać nie moze cos widać dałam wode ta sie rzuciła do picia ale nie to i zjadła po tej zupce jeszcze 150 ml kurde bele chyba taka porcja obiadowa powinna byc zamiast butli moze zwiększyć jej porcje obiadku kurde poradzcie mi cos mamuśki plizzzzzzz:sorry2:
 
ja dzis kupilam kaszke Sinlac. Stosowala ktoras z Was? Drogie to troszke. Ja jeszcze nie probowalam
 
przeważnie takie słoiczki od 4 m-ca są dla dzieci karmionych mm mi się wydaję
bo na samej piersi dziecko ma być do 6 m-ca jeśli nie traci na wadze
nam pani dr kazała już wprowadzać słoiczki bo jak mam wrócić do pracy, a dziecko nie chce butli to musi się przestawić na słoiczki zanim pójdę do pracy.
dostałam odpowiedź hippa odnośnie glutenu w tych kaszkach:
"


Szanowna Pani Katarzyno,

Tak, gluten należy wprowadzać bardzo powolnie. Kaszki w słoiczkach może Pani podać 1/3 słoiczka, aby dostarczyć dzienną zalecaną dawkę glutenu przy początkach jego wprowadzaniu.

Jeśli chciałaby Pani wprowadzać gluten do diety dziecka za pomocą produktów HiPP to polecam produkty w następującej kolejności:

I etap: Pierwsze jabłka BIO
II etap: Jabłka i gruszki BIO
III etap: Gruszki i jabłka z kleikiem orkiszowym BIO (produkt przeznaczony dla dzieci po 5 miesiącu życia). Mniej więcej 1/3 słoiczka odpowiada początkowej, dziennej zalecanej porcji glutenu (a więc 2-3g).

W ofercie HiPP znajdzie Pani również produkty po 5. miesiącu zawierające gluten: Rosołek z kurczaka z kaszką manną BIO. W przypadku tego produktu odpowiednia ilość do stopniowego wprowadzania glutenu to ½ słoiczka.

Wprowadzając gluten do diety dziecka można także wykorzystać Pierwsze ciasteczka BIO (po 7 miesiącu). Jedno ciasteczko to dzienna zalecana dawka zboża glutenowego. Można go rozpuścić w 2-3 łyżkach soku lub mleka i w tej formie podać maluchowi.

Jeśli chodzi o kaszki mleczne (po 5 miesiącu) to proponuję:
- Kaszkę mleczną Na Dobranoc Owsianka z jabłkami BIO
- Kaszkę mleczną mannę Na Dzień Dobry Truskawki
- Kaszkę mleczną wielozbożową Na Dobranoc Banany BIO

W przypadku dwóch pierwszych kaszek najlepsza proporcja to 1 łyżka stołowa kaszki + ok. 30ml wody. Natomiast rekomendowana ilość dla kaszki z dodatkiem bananów to 2 łyżki stołowe kaszki + ok. 60ml wody.

Warto wiedzieć, że powyżej przedstawione dawki glutenu powinny pojawiać się w diecie malucha przez około jeden, dwa miesiące. Dopiero po tym czasie – jeśli wszystko jest w porządku - zwiększa się te ilości.

W przypadku dalszych pytań pozostaję do dyspozycji.







Pozdrawiam serdecznie

Ewa Ceborska-Scheiterbauer
Specjalista dietetyk

image004.gif

Serwis dla Rodziców HiPP Polska"

 
reklama
Do góry