reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i dieta naszych maluszków

tak piszecie o tym tryskaniu ,ze dzieci sie denerwuja ... kurcze moj to wlasnie lubi jak mu samo leci i tryska i sie nie wkurza .. wkurzac sie zaczyna jak juz nic nie leci i tak ciagnie wtedy suta i charczy jak wsciekly hehe
dziwne to moje dziecie ...

moja ma dokładnie tak samo jak Ty piszesz :-D
i też zawsze jadła 5-10 min a teraz zaczęły się przerwy na gadanie i rozglądanie się dookoła
i siedzi przy cycku nieraz i pół godziny ...
 
reklama
Czy ktoras z was karmi z 2 piersi przy jednym karmieniu?
Bo moja cos ostatnio tak zaczela jesc. Ciumka przez pol godziny z jednej, potem puszcza i juz tej nie chce, po 5-10 min ryk i ssie druga przez kolejne pol godziny.
 
Ja tak karmie zwłaszcza wieczorem ale to raz za razem idzie z przerwą na beknięcie ...
nieraz i to jej mało ale nie daje nic innego ...
 
ja daje jedną, ale jak mała ciągle głodna to daje i drugą. Też teraz coraz częściej doi dwie, ale to pewnie przez kryzys laktacyjny. Mleka mniej w piersiach zwykle jest w 3 tygodniu 3 m-cu i 6 m-cu, przez kilka dni jest taki kryzys, a potem wszystko wraca do normy.
Wtedy dzidziuch może częściej wołać jeść i opróżniać 2 cyce, ale ważne aby wtedy nie skapitulować i nie podać MM bo własnie o to chodzi by te cycki pobudzać do większej produkcji jesli dzidź tego potrzebuje.
 
mój mały też nieraz doi najpierw z jednej piersi , robi sobie przerwę parę minut i z drugiej ciągnie , a czasami nawet jak dalej krzyczy do dostaje jeszcze bebilon pepti
 
Moj to dla "pieszczoty" jednego cyca masakruje (bawi sie), ale jak glodny po poludniu dwa wciagnie, a wieczorem i to mu malo, za to w nocy jak mamy dluzsza przerwe i cyce naciagna, to i jeden wystarcza na najedzenie sie, ale wlasnie najczesciej w nocy ladnie ssie, zeby sie szybko najesc...
Zasadniczo kolejny cycoholik mi sie trafil:/ A nie pamietam kiedy starsza przestala tak na mnie wisiec...
 
pryzybela jak sobie przypomnisz to daj znac :)
Bo moja zamiast coraz rzadziej jesc je coraz czesciej - co godzine, czasem nawet co pol. Mam problem z zablokowanym kanalikiem... co sie odblokuje to znowu sie "guzek" pojawia. W poradni laktacyjnej kazali mi z 1 piersi karmic do godziny zeby ja oproznila, czyli jak chce jesc po pol godzinie to przystawiac na ta sama. Robie tak juz 3 dzien a zgrubienie dalaj sie pojawia :( plus oczywiscie masaze i cieple oklady...
 
reklama
A u mnie coś się porobiło i mam strasznie mało pokarmu już drugi dzień, specjalnie sobie ściągnęłam żeby zobaczyć ile tego jest i jest niewiele...niby mała z głodu nie płacze, ale się martwie czy przypadkiem nie robi się to co przy Oliwce...że mi pokarm zanika z przyczyn niewiadomych...
 
Do góry