reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie czyli barakudy i mimozy

ALE MAM W DOMU lenuszka , nawet z butelki jej sie nie chce pic , wczoraj wieczorem 90 ml piła 2 godziny, mysle moze butelka nie pasuje , mam TT:eek:juz sama niewiem co robic ,cycka przystawiam to jest jeden wielki nerw , nie chce jej sie , z butelki jej leci a nie chce a co dopiero popracowac przy cycu ...

ponawiam pytanie ile jednorazowo podawac jej mojego mleka odciagnietego???
 
reklama
Patina a to chyba zalezy jaki ma apetyt twoja mała bo moj jak odciagnelam 125 ml z cyca i dalam mu wypic to jeszcze musialam na chwile podac cyca bo bylo mu za mało ...:sorry: wiesz ja widze po moim ze czasami chce mu sie poprostu tylko pic i jest na cycu doslownie 5 min a jak ma zamiar sie najesc to potrafi posiedziec... i wtedy musial chyba byc naprawde glodny :-D no jak raz sciagelam 50 ml czy 70 to tez musialam dawac jeszcze cyca bo mu byla za malo . Kazde dziecko ma inne potrzeby moj to glodomor .
 
Patina a z zoltaczka nie masz problemow? Przy niej dzieci robia sie leniwe. Jakos musisz z nia pokombinowac, zeby sie najadala. Trzymam kciuki zebys to szybko i sprawnie opanowala :-)
 
Jejku, ja mam odwrotnie. moje dziecko 5 h po porodzie wciągnęło 50 ml sztucznego pokarmu ( z piersi ciągnęła, ale było jej za mało) i tak zostało - wprawdzie teraz tylko na piersi, ale ciągle głodnia
 
no wlasnie połozna chodzi co 2 dzien i gadala ze zzoltaczka ok..a tak to mała nie spi caly czas , lezy patrzy ..
tylko jak ma jesc to jej sie nie chce ..o 12 zjadla 100ml bez zajakciecia ...chyba głod ja przycisł
 
U nas od wczoraj problemy. Zarówno wczoraj jak i dzisiaj mała po dwa razy zwróciła wszystko co zjadła. Po cichu mam nadzieję, że to dlatego że się przejada. Tzn. od wczoraj mleko ze mnie leci ale mam wrażenie, że głównie to początkowe- wodniste. No i Młoda oporu nie czuje to je ile wlezie a potem zwraca. Wieczorem W. zadzwoni do pediatry (to jego ciotka) i zobaczymy co nam powie. na razie obserwuję.
Najgorsze jest to,że jak już zwróci to się drze, że znowu jest głodna. A ja nie wiem czy ją karmić czy jakoś przetrzymać trochę i dopiero po jakimś czasie. Jakieś rady?
 
Katasza - jak mój uleje więcej albo zwróci, co mu się kilka razy zdarzyło to też zaraz płacze, bo głodny - ja dawałam cyca ponownie i pilnowałam by dobrze odbił, ponosiłam go trochę i zasypiał.
 
nasza narazie przeszła na mm mamy taką dla alergików bo ma ostatnio problemy z brzuszkiem po moim strasznie sie pręzyął nie mogła zrobic kupy po mieszance było 2 dni spokoju i znowu to samo często ulewa mimo odbijania nieraz ją nosze po pół godziny w dzien cała napręzona nie chce spac a co do ilości na moim mleku napisane jest że powinno być 7 karmień po 90 ml do pierwszego miesiąca i tyle zjada i jak w zegarku co 2,5-3 godzinki budzi się na jedzonko wieczorem jak zje o 20-21 to o 22 zasypia i pobudke mamy dopiero o 4-5 rano :-) jak jej odciągałam to po 90 ml mojego mleka wstawał co 2 godziny więc to zalerzy wszystko chyba od dziecka. Ja smoczkiem oszukuje ale tylko na chwile czyli na czas zrobienia butelki
 
reklama
co dzien cos nowego ....mala cyca nie chce co dwie godziny odciagam jej i na nastepne karmienie przewaznie ma ok 50-80 ml wypija to i czasem sie domaga jeszcze robi jej 30 ml ktore wypija albo i nie roznie ...czasem potem ulewa dosc duzo chyba nadmiar ktory jej zrobilam ...ale tak jak mowie po tym moim 50 ml domag sie wiec jej dorabiam i tu pytanie
czy moze po tym moim podawac jej herbatki troche bo moze jej sie chce pic ??? wiadomo z piersi leci najpierw woda a jak jest z odciaganiem przeciez mam w butelce wymieszany juz pokarm z ta woda ...

jak herbatke jej podam to jaka polecacie ??? i ile jej tego robic???
 
Do góry