reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie czyli barakudy i mimozy

Mailen ja też się boję, że to trochę za dużo, ale on wyje jak nie dostanie 120... odkładam go do łóżeczka i beczy w niebogłosy... Moje dziecko uwielbia po prostu stan, kiedy naciśniesz na brzuszek, a noskiem tryska mleczko... masakra :-D
 
reklama
w szpitalu na oddziale noworotkowym mowili ze jezeli dziecko ma 14 dni to moze wypijac nawet 130ml mleka bo oni to licza w ten sposob ze od ilosci dni odejmuja jeden dzien i mnoza razy 10, czyli jezeli dziecko ma 14dni-1dzien=13dni*10 wychodzi ze 130ml powinno wypic. Ja sama bylam zdziwiona ze dalam 90ml mleka a Ola wołała jeszcze i z 30ml dodatkowo jeszcze wypila i szla spac.
Juz sama nie wiem jak powinno byc bo co szkoła i szpital to inne miary podaja :-)

Czy ktoras z Was ma moze problem z zapaleniem i bolacymi piersiami, zstojem pokarmu? jak sobie radzicie? bo w zeszłym tygodniu w sobote i niedziele lezalam z wysoka temp prawie 39stopni i wczoraj znowu mialam temp i bolace piersi, nawet pokarm nie lecial i probowalam rozmasowac i chociaz kilka kropel sciagnac bo Ola nie chciała cyca bo nic z niego nie lecialo. Dzis jest lepiej ale juz sama nie wiem co mam robic bo co tydzien temperatura
 
Ostatnia edycja:
Olisia - na zastoje najlepszy masaż + gorący prysznic + regularne dostawianie/ewentualnie ściąganie, ale nie za dużo tylko tyle, aby się piersi lekko miękkie zrobiły, wyczujesz o co chodzi;-)
 
no i moja dokarmiona dwa razy butelka i juz jej sie nie chce piersi ciagnac ryk w niebosglosy , a moze malo mleka mam po nocy sciagnelam 40 ml :-( mysle ze moze bede jej sciagac i podawac z butelki ale chyba te 40 ml jednorazowo to za malo ? jest szansa zeby sciagac wiecej
 
Patina nie poddawaj sie:no:ja tez sie boje strasznie jutrzejszego wazenia, maly je strasznie krotko po 3 min nie mozna go namawiac bo konczy sie ulaniem wiec darowalam sobie, pije ile chce. Mam tylko nadzieje ze choc minimalnie przybral - stresa mam strasznego:sorry2:
Powiem ci t:sorry2:lko ze znam przypadek gdzie dziecko przybralo przez 2 tyg 30 g i bylo nadal karmione piersia i bylo ok:tak:wiec moze odstaw butle i po placzu znow zalapie cyca:tak:trzymam kciuki i prosze o to samo przed jutrem;-)
 
Dziewczyny współczuję Wam, moja kluska jest tylko na cycu i waży prawie 5 kg :) właśnie wisi na cycu i już usypia. Nie je długo, bo ok 10 minut, ale dosc intensywnie. Najada sie na pewno. Karolki i inne dziewczyny, nie stresujcie sie, czas jaki dziecko ciągnie nie jest adekwatny do tego czy dziecko sie najada. Zycze powodzenia. My jutro jedziemy do pediatry, pewnie 5000 g juz mamy.
 
Patina ja wczoraj po wieczornym karmieniu wypiłam za radą chyba Elvie pół Karmi. W nocy karmiłam tylko raz, a rano z obu piersi ściągnęłam 110ml. Potrzebowałam lecieć z rana do laboratorium morfologię zrobić, a nie wiedziałam do której Młoda pośpi. Wolałam mieć butlę odciągniętą. A z tym, że dwa razy butla i ssać nie chce to moja w szpitalu była od początku na butli. Dopiero w 3 dobie udało nam się karmić tylko piersią i nie było problemów z Małą i ssaniem. Bądź dobrej myśli. Trzymam kciuki.
 
reklama
Ja dziś pozwoliłam podziamdziać Małemu cyca do snu :( coś czuję że będą z tego jakieś konsekwencje i że mały wyczai o co kaman z tym jego marudzeniem i cycaniem... eh no nic... musiałam to zrobić bo muszę napisać dwa sprawozdania :p

Ja muszę karmić na dwa biegi... za pierwszym razem mały tylko pije i po jakimś czasie dopiero zaczyna jeść. 10 min sobie dudla jak szalony a później tylko czeka aż samo poleci do gardła. Jestem ciekawa ile ml mam pokarmu. boję się sciągać bo mam nie za dobry laktator i mogę sobie zatorów tym zabiegiem narobić. Z resztą nadmiaru też nie sciągam , bo jak tylko zaczynam karmić to mi z drugiej piersi samo wylatuje :p
 
Do góry