reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie czyli barakudy i mimozy

Czy to możliwe że tygodniowemu dziecku nie wystarcza już jedna pierś na pojedynczym posiedzeniu...
Bo nie wiem czy młody wymusza czy po prostu jest głodny...
On też w sumie nie wisi długo na piersi bo w ciągu 10 min ją wypluwa i idzie spać ale za godzine już szuka jedzenia a często już po kilkunastu minutach...
Mój od urodzenia za każdym razem dwa cyce obala i do tego często jeszcze 30ml mm, z jednej piersi to może raz dziennie się najada.
 
reklama
ja niestety karmie butelka :-( pokarmu mammało mała wkórzona ja tez cyca chciała co 15 minut najlepiej gdyby z nim spała. karmie ja na zmiane mlekiem odciagnietym ( tylte ile sie uda a mało tego jak po godzinie z laktatorem pozyczonym ze szpitala odciagne 90 ml jest dobrze ) i mieszanka dopajam herbatka ja mam hippa rumiankowa ona jest od 1 tygodnia ale pytałam farmaceutki wykły rumianek tez mozna parzyc ale słaby i tez mozna w takim wieku podawac podobno
 
Kingutek u Ciebie i tak nie jest źle z tym mlekiem, ja nawet 30ml nie mogę odciągnąć:no::no::no:.I chyba tez muszę małego zacząć dopajać bo taka ilością mleka z piersi to nawet sobie nie popije:no:.
 
ja mam herbatke rumiankowa ale jeszcze nie dawalam, pije tylko mleko i nie ma problemow z brzuszkiem ani z kupa czy z gazami. myslicie ze tak profilaktycznie powinnam raz dziennie dac mu rumianku do popicia?
 
Ja mam w zaleceniach ze szpitala zeby nie dopajac jak sie karmi piersia i narazie nic nie dawalam. Patina wiec Ty tez chyba nie musisz. Karmiac butla trzeba podawac picie. Najlepiej wode.
 
Ja karmie tylko piersią i zgodnie z zaleceniami położnych nie dopajam już niczym.
Karmimy róznie,raz się naje jedną piersią a czasem musi mieć 2 bo po opróżnieniu jednej jeszcze "szuka". Najczęsciej wtedy pomiędzy piersiami przewijam a te drugą pierś już krócej ssie-czasami jest to tylko 5 min.
 
Kingutek - 90 ml:szok: ja z dwóch odciągałam 20 ml...:zawstydzona/y::zawstydzona/y: ja mojego dopajam zwykłą herbatką - robię tak słabą, że praktycznie tylko kolorek. Ile taki Maluch może wypić tej herbatki? Ja mojego karmię tylko mm i tak się zastanawiam, ile mu podawać pićka....
 
mam pytanie bebilon jest lepszy niz nan pro 1?
Pieszczoszko moja mała tez niespokojna,krzyczała,prezyła sie przy jedzeniu:(( w nocy coraz gorzej-dodam iz wody podajemy-bo dziecko sie dopaja-oczywiscie jesli pije modyfikowane mleczko, woda moze byc lekko dosładzana glukoza lub czysta przegotowana. Nie podajemy rumianku- ani herbatki koperkowej-rzadko-jesli zajdzie potrzeba lub zaleci lekarz. Infacol stosowałam nie pomagał za bardzo. Esputicon-nic nie daje-malutka ma gazy ale kupa przychodzi z wielkim krzykiem i trudem. Dzisiaj postanowiłam po kolejnej ciezkiej nocy i trudnym dniu-mała nie sypia dobrze-pada ze zmeczenia po południu dopiero-ze zmieniamy mleko-oczywiscie rozmawiałam z pediatra o tym. Kupiłam Bebiko. Dzisiaj dajemy pierwszy raz i stopniowo przejdziemy na nie z Bebilona 1. Jesli nie poskutkuje probujemy dalej- lekarka polecała tez HIpp -mleczko. Na razie przechodzimy na Bebiko-dzisiaj pierwsza butla. Jutro dwie,pojutrze trzy itd. az stopniowo wyeliminujemy Bebilon 1. zobaczymy jak Mała zareaguje.Zawsze mozemy stopniowo do niego wrócic. Skład podobny,ale na wiele dzieci,które maja problem z kupkami i sa niespokojne przy jedzeniu działa.
 
reklama
Do góry