reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

Mi przy Zuzce lekarka kazała przechodzić z Bebilon 1 na Bebiko 1 i potem dopiero z Bebiko 1 na Bebiko 2. Najlepiej zapytać pediatrę. Bebiko chyba nie jest aż tak bardziej ekonomiczne bo opakowania ma mniejsze niż Bebilon.
 
reklama
frogg- może Fifi ma taką szybką przemianę materii. Mój Łukasz dzisiaj dopiero pierwszy raz zjadł 3/4 małego słoika 125g.. chciałam mu jeszcze tą resztkę wcisnąć ale się nie dało, dopiero później między posiłkami mu dałam parę łyżek.

dawidowe- oj ja się tam z niczym nie śpieszę, my np dopiero teraz gluten wprowadzamy..bo wcześniej nie mogliśmy.

Moje dziecko dziś zjadło nowość a więc jogurcik truskawkowy. Byłam lekko w szoku bo zjadł cały i gdybym dała mu jeszcze jeden to też chyba zjadłby... Lepsze to dla niego niż owoce chyba.
 
Ja mam jeszcze 1,5 puszki bebilonu 1 i mam nadzieję, że to mi wystarczy do zmieszania z bebiko 2. Wstrzymam sie w takim razie jeszcze 1,5 tyg.
A bebiko wychodzi znacznie ekonomiczniej, bo 1kg w biedronce kosztuje 32 zł, a 1 kg bebilonu - 47 zł czy jakoś tak. Poza tym teraz wprowadzili większe opakowania bebiko (500g).
 
Ja mam jeszcze 1,5 puszki bebilonu 1 i mam nadzieję, że to mi wystarczy do zmieszania z bebiko 2. Wstrzymam sie w takim razie jeszcze 1,5 tyg.
A bebiko wychodzi znacznie ekonomiczniej, bo 1kg w biedronce kosztuje 32 zł, a 1 kg bebilonu - 47 zł czy jakoś tak. Poza tym teraz wprowadzili większe opakowania bebiko (500g).
No właśniej ekonomiczniej wychodzi bo za jeden kg Bebilon mam półtorej mleka Bebiko :)
 
Ja mam jeszcze 1,5 puszki bebilonu 1 i mam nadzieję, że to mi wystarczy do zmieszania z bebiko 2. Wstrzymam sie w takim razie jeszcze 1,5 tyg.
A bebiko wychodzi znacznie ekonomiczniej, bo 1kg w biedronce kosztuje 32 zł, a 1 kg bebilonu - 47 zł czy jakoś tak. Poza tym teraz wprowadzili większe opakowania bebiko (500g).

nieprawda bo bebilon w biedronce i rosmanie kosztuje 39 zł a czasem sa promocje i jak sie UDA!!!! mozna kupic 30 zł. Oczywiscie mowie o 2. Nigdy nawet jeden nie kupiłam za 47.

A co do pediatry to ja juz nie pytam bo dochodze do wniosku ze to moje dziecko. Owszem wysłucham jej ale nie zawsze do wszystkiego sie stosuje. np mowie pediatrze ze cos niunie brzuszek 3 dni bolał a pani doktor odrazu odpowiedz to dawac HA. Awet nie zapytała czy cos mała jadła innego. Nie dałam i dobrze bo to był brokuły. Czekałam az pojdzie na całosc i zaleci pepti. HA ma mnie laktozy i po co mam skazywac dziecko na to aby potem miało problem z nabiałem no i dodatkowo niepotrzebne koszty. Gdyby jej cos był to rozumiem mus to mus a i na koszty sie nie patrzy. heh.
Moja pediatra nie była zadowolona jak po 2 miesiacach powiedziałam ze mała nie je HA tylko juz zwykłe (HA miała w szpitalu i tak jej dawałam przez dwa miesiace, potem kolezanka spzentowała normlane i sprobowałam czy małej nic nie bedzie i nic nie było) i była obuzona samowolka.
czasem po szpitalu, połoznej i pediatrze mysle ze to nie moje dziecko a panstwowe - panstwo łozy na nie i wymaga.
 
Ostatnia edycja:
nieprawda bo bebilon w biedronce i rosmanie kosztuje 39 zł a czasem sa promocje i jak sie UDA!!!! mozna kupic 30 zł. Oczywiscie mowie o 2. Nigdy nawet jeden nie kupiłam za 47.

dawidowe E-lona podawała cene za kg ;-) Ale nawet jeśli udałoby Ci sie kupić w promocji bebilon za 30 zł to za bebiko płacisz 12 zł więc i tak to drugie sie bardziej opłaca ;-) teraz 500g wychodzi ok 15 zł za dwójke. generalnie my właśnie ze względu na cene przeszliśmy na bebiko i nie żałujemy ;-) dziś ostatni dzień mieszania 1 z 2, zauważyłam że dwójka jest bardziej sypka i o wiele bardziej smakuje małej, próbowałyście? jest słodsza. Dopiero wczoraj podałam Isi pół żółtka i sie nim zajadała :-) ufff....
 
Ostatnia edycja:
Dawidowe tak jak juz napisala Alicja ja podalam cene za 1 kg i to sa ceny z biedronki. Promocje sie zdarzaja, ale my nie mamy na miejscu hipermarketow, a ostatnio jak maz pojechal w dzien promo po bebilon za 30 zl to byly puste półki.
Co do lekarzy to robie tak samo jak Ty, poslucham, a i tak robie co mi intuicja podpowiada.
 
A ja mam pardzo fajną pediatrę która zwykle ma inne zdanie niż pozostali lekarze, i właśnie jest przeciwna teorii że każdy proble maluszka to na pewno alergia lub skaza białkowa :-) i zawsze najpierw pyta mnie o zdanie :-) miód malina
 
reklama
ja też mam super pediatrę, ale nie zawsze udaje się akurat do niej dostać :-( czuję, że w poniedziałek też będzie jakaś niemiła niespodzianka...
a wiecie, że mam taką koleżankę, która mając roczne dziecko podaje mu takie mleko jakie akurat jest na promocji ;-)
 
Do góry