reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakim mlekiem karmicie waze skarby?

Ja dawalam Kubusiowi Humane 2 bananowa z prebiotykiem, potem Humane 3, pod koniec karmienia mlekiem modyfikowanym przerzucilismy sie na Bebiko 4, ale jesli mam wybrac sposrod tych dwoch produktow, to zdecydowanie Humana.
 
reklama
Ja karmię Hippem 1 i wszystko ok tylko kupki twarde były i przeszłam po chorobie małego na hipp z prebiotykami i kupki luzniejsze :)
Żadnych kolek nie było więc z czystym sumieniem polecam to mleczko
 
Ja karmiłam Filipa od początku MM i zaczynaliśmy od Cow&Gate, potem okazało się ze ma po nim kolki i przeszliśmy na Aptamil. Po ukończeniu 3 miesięcy wróciliśmy na Cow& Gate i do tej pory był spokój, ale ponieważ wyskoczyły mu drobne krostki na brzuszku, to rozważam powrót do Aptamilu. Najpierw poobserwuję go jeszcze tydzień.

okazało się na szczęście, że to alergia kontaktowa tylko, więc pozostaliśmy przy Cow&Gate.

APTAMIL (polski BEBILON) - jest po nim super, dodajemy jeszcze troszkę kleiku i mały wcina że się uszy trzęsą POLECAM.

Iwonko...za jakiś czas spróbuj przejść na Cow&Gate stopniowo dodając Cow&Gate do Aptamilu. U nas się sprawdziło i jest ok. Nie oszukujmy się-Aptamil jest sporo droższy i w skali roku wychodzi masakryczna kwota.

Jedna mała uwaga nam się wszystkie te mleczka pieniły więc to chyba normalne, a jak się wstrząśnie butelką to najlepiej się rozmiesza wszystko i nie ma gródek.

To pienienie się mleczka to w 100% normalne. Dla experymentu można nalać samej wody do butli i też porządnie wstrząsnac-piana murowana ;-)
 
Nasz synek też pije HIPPa PLUS (z probiotykami) i od tego czasu skończyły się problemy brzuszkowe i łaknieniowe...Zaczynalismy od bebiko (coś mu nie pasowało bo marudny byl-chyba to kolki były...), potem bebilon comfort (ciagle głodny...), potem NAN HA (zielone kupy) wiec nasza lekarka pleciła nam HIPPa 1 z probiotykami i synuś zupełnie inny (3 godz.do jedzenia bez problemu wytrzymywł, kupki normalne, spokojny itp.). Teraz pije HIPPa PLUS 2 i u niego wszystko oki, tylko niestety trudnosię to mleko miesza (powstają grudki, które zatykają dziurkę od smoczka...)wiec trzeba naprawdę umiejetnie wymieszać żeby w końcu udało sie uzyskać bezgrudkową mieszankę...Ale i tak nie zamienilibysmy tego mleczka na inne:)
 
Pierwsze mleko ktore kupilismy bylo HIPP..I malutki mial wysypke. Po konsultacje z pediatra kupowalismy juz tylko Bebilon HA.
Teraz jak ma juz 7 miesiecy to przeszlismy na zwykle mleko Bebilon 2
ale uwazam ze zawsze trzeba poradzic sie na ten temat z lekarzem
 
hej, a ja mojej małej podaję enfamil ar na ulewanie, odkąd zjadamy to mleczko to nie mamy problemu z refluksem a miałyśmy okropny. Mała ile zjadła tyle zwróciła. Polecam jeśli ktoś ma taki problem, jedyny minus tego mleko to : kupujemy je tylko w aptece i cena 36 zł za puszkę, która nam starcza na ok 4-5 dni
 
My używamy Babydream z Rossmann'a i jak na razie jest ok, używamy już 3 tygodnie (pierwsze 5 tygodni był tylko na cycu).
 
Ja w związku z częstym wstawaniem na cycy w nocy (po 9 razy) zaczęłam dawać małej butlę na noc. Był u nas Hipp Plus, Hipp Bio, Nan, Nan Active, ale Neli najbardziej podpasowało Bebiko. Bez problemu je butlę przed snem, z innymi mlekami cyrki były. Po Bebiku żadnych problemów z brzuszkiem czy skórą nie było.
 
reklama
Jak tylko wróciłam ze szpitala zaczęłam karmić małego Bebikiem. Nie ma żadnych problemów z wypróżnianiem się i bez problemu wypija 120 ml co 3 godziny. A jak skończył miesiąc do dosypuje mu miarkę kleiku ryżowego z Bobovity. I też nie ma żadnego problemu z brzuszkiem, a mleczko jest bardziej syte.
 
Do góry