reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie podjąć kroki po usunięciu jajowodu z powody ciąży pozamacicznej?

Paula2510

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
119
Cześć :)

Napiszę tak krótko jak to możliwe, żeby jak największej części z Was udało się zatrzymać nad problemem, z którym się obecnie borykam.

Z powodu wykrytej ciąży pozamacicznej w lewym jajowodzie, przeprowadzono laparoskopię, podczas której usunięto jajowód.

Dotarłam już chyba do końca internetu, nie znajdując niestety jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: co dalej w kontekście starania się o kolejną ciążę (daj Boże zdrową)?

Są dwa jajniki, jest jeden jajowód - nie wiem tylko w jakiej kondycji, czy drożny, sprawny itp..

Czy w takim przypadku najlepszą praktyką jest sprawdzenie drożności pozostawionego jajowodu przed kolejnymi staraniami o ciążę?

Niestety nie wiem co powinnam zrobić a chciałabym znaleźć jedyne, najlepsze rozwiązanie przy moim jedynym już jajowodzie.

Proszę Was o pomoc :) być może konsultowałyście już podobną sytuację ze specjalistami?
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć!
Historia Pauli podnosi na duchu, reszta z nas nadal walczy. Bardzo mi przykro że Cię to spotkało, ale pozytywnie że drugi jajowód sprawny 💪 miałaś wcześniej problemy z pęcherzykiem?
U mnie od czasu usunięcia jajowodu w lipcu działa tylko jajnik bez jajowodu. Teraz też jestem po pierwszym cyklu z aromkiem, drugi jajnik się obudził ale wytworzył tylko mały pęcherzyk.
Trzymam kciuki za Ciebie :)
Mam nadzieje ze nam tez sie uda :) Wczesniej nie monitorowalam cykli ale mielismy dwie ciaze biochemiczne wiec pecherzyki byly bezproblemowe. Wyszla mi tez ureaplasma i ma nadzieje ze to ona byla winna tych niepowodzen a teraz juz bedzie z gorki :) Trzymam kciuki zeby drugi jajnik sie obudzil na dobre- daj znac w nastepnym cyklu jak...
Dziewczyny,
Jajowod miałam usunięty 10 września br., później 16 i 17 października miałam krwawienie (zazwyczaj mam 4-5 dni trwające miesiączki), a od jakiego tygodnia mdli mnie i dziwnie sie czuje..
Pewnie za wczesnie na test, ale spróbuje jutro zrobić, bo wydaje mi się to nietypowe.
Po usunięciu jajowodu i cp tez miałyście takie krótkiej krwawienie-miesiączkę??
 
reklama
Dziewczyny,
Jajowod miałam usunięty 10 września br., później 16 i 17 października miałam krwawienie (zazwyczaj mam 4-5 dni trwające miesiączki), a od jakiego tygodnia mdli mnie i dziwnie sie czuje..
Pewnie za wczesnie na test, ale spróbuje jutro zrobić, bo wydaje mi się to nietypowe.
Po usunięciu jajowodu i cp tez miałyście takie krótkiej krwawienie-miesiączkę??

Ja już nie pamietam ale chyba krótko było bo bym pamietała jak długo.
 
Dziewczyny,
Jajowod miałam usunięty 10 września br., później 16 i 17 października miałam krwawienie (zazwyczaj mam 4-5 dni trwające miesiączki), a od jakiego tygodnia mdli mnie i dziwnie sie czuje..
Pewnie za wczesnie na test, ale spróbuje jutro zrobić, bo wydaje mi się to nietypowe.
Po usunięciu jajowodu i cp tez miałyście takie krótkiej krwawienie-miesiączkę??
Ja miałam okres dokładnie miesiąc po zabiegu. I trwał tyle co przed cp. Przed okresem brałam leki na wyrównanie hormonow. Co do jakichś objawów nie pamiętam nic nadzwyczajnego więc pewnie było tak jak zawsze. Wynikami testu bym się zbytnio nie sugerowała. Może takie objawy daje owulacja???
 
Ja miałam okres dokładnie miesiąc po zabiegu. I trwał tyle co przed cp. Przed okresem brałam leki na wyrównanie hormonow. Co do jakichś objawów nie pamiętam nic nadzwyczajnego więc pewnie było tak jak zawsze. Wynikami testu bym się zbytnio nie sugerowała. Może takie objawy daje owulacja???
Tez pomyślałam o owulacji. W sumie to możliwe, jednak nigdy wcześniej nie miałam mdłości i bólu żołądka przy owulacji. Najgorsze jest to, ze gdy coś mnie kuje w brzuchu po jednej stronie to od razu mam w głowie czarne myśli, ze może to być znowu cp.
 
Tez pomyślałam o owulacji. W sumie to możliwe, jednak nigdy wcześniej nie miałam mdłości i bólu żołądka przy owulacji. Najgorsze jest to, ze gdy coś mnie kuje w brzuchu po jednej stronie to od razu mam w głowie czarne myśli, ze może to być znowu cp.

Przejdzie Ci to , tez przez pare miesięcy przechodziłam traumę i co cykl była robiona beta . Panicznie się bałam ze zajdę w kolejna taka ciąże . Po pół roku od zabiegu wykonałam sono hsg drugiego jajowodu zeby przestać się bac. Strach wrócił jak test ciążowy był pozytywny i dopóki w macicy nie zobaczyłam pęcherzyka to byłam taka znerwicowana ze szkoda gadać
 
Tez pomyślałam o owulacji. W sumie to możliwe, jednak nigdy wcześniej nie miałam mdłości i bólu żołądka przy owulacji. Najgorsze jest to, ze gdy coś mnie kuje w brzuchu po jednej stronie to od razu mam w głowie czarne myśli, ze może to być znowu cp.
Poczekaj jeszcze kilka dni. Głowa robi mnóstwo psikusow. Test zrób za kilka dni, teraz chyba za wcześnie. Po takich przeżyciach stres i strach to normalna sprawa. A twój okres poza tym ze był krótki wyglądał tak jak zawsze? Chodzi mi np o kolor krwi,
 
Poczekaj jeszcze kilka dni. Głowa robi mnóstwo psikusow. Test zrób za kilka dni, teraz chyba za wcześnie. Po takich przeżyciach stres i strach to normalna sprawa. A twój okres poza tym ze był krótki wyglądał tak jak zawsze? Chodzi mi np o kolor krwi,
Tak, był jak zwykle, czyli ze skrzepami, o tym samym kolorze ciemnej czerwieni.. z tą różnicą, ze trwał niecałe 2 dni.
Ale chyba rzeczywiście moja głowa i ciało płatają mi figle.
 
Pamiętajcie ze cp to jakby nie było ciąża i organizm dostaje sygnał
Przygotowania soe do zagnieżdżenia zarodka w macicy tak wiec robi wyściółkę. Po usunięciu cp i spadku bety organizm zaczyna dostawać sygnały ze jest mu ona nie potrzebna wiec ja usuwanwtefy jest okres i oczyszcza soe macica. Ja miałam mega skrzepy po usunięciu cp. Nie pamietam ile po operacji ale byłam już w domu woec chyba był yo 3 czy 4 dzień.
 
reklama
Pamiętajcie ze cp to jakby nie było ciąża i organizm dostaje sygnał
Przygotowania soe do zagnieżdżenia zarodka w macicy tak wiec robi wyściółkę. Po usunięciu cp i spadku bety organizm zaczyna dostawać sygnały ze jest mu ona nie potrzebna wiec ja usuwanwtefy jest okres i oczyszcza soe macica. Ja miałam mega skrzepy po usunięciu cp. Nie pamietam ile po operacji ale byłam już w domu woec chyba był yo 3 czy 4 dzień.
Ja również 3 dni po operacji miałam krwawienie, właśnie ze skrzepami w roli głównej. Trwało to jakieś 2 czy 3 dni.
 
Do góry