reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie podjąć kroki po usunięciu jajowodu z powody ciąży pozamacicznej?

Paula2510

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
119
Cześć :)

Napiszę tak krótko jak to możliwe, żeby jak największej części z Was udało się zatrzymać nad problemem, z którym się obecnie borykam.

Z powodu wykrytej ciąży pozamacicznej w lewym jajowodzie, przeprowadzono laparoskopię, podczas której usunięto jajowód.

Dotarłam już chyba do końca internetu, nie znajdując niestety jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: co dalej w kontekście starania się o kolejną ciążę (daj Boże zdrową)?

Są dwa jajniki, jest jeden jajowód - nie wiem tylko w jakiej kondycji, czy drożny, sprawny itp..

Czy w takim przypadku najlepszą praktyką jest sprawdzenie drożności pozostawionego jajowodu przed kolejnymi staraniami o ciążę?

Niestety nie wiem co powinnam zrobić a chciałabym znaleźć jedyne, najlepsze rozwiązanie przy moim jedynym już jajowodzie.

Proszę Was o pomoc :) być może konsultowałyście już podobną sytuację ze specjalistami?
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć!
Historia Pauli podnosi na duchu, reszta z nas nadal walczy. Bardzo mi przykro że Cię to spotkało, ale pozytywnie że drugi jajowód sprawny 💪 miałaś wcześniej problemy z pęcherzykiem?
U mnie od czasu usunięcia jajowodu w lipcu działa tylko jajnik bez jajowodu. Teraz też jestem po pierwszym cyklu z aromkiem, drugi jajnik się obudził ale wytworzył tylko mały pęcherzyk.
Trzymam kciuki za Ciebie :)
Mam nadzieje ze nam tez sie uda :) Wczesniej nie monitorowalam cykli ale mielismy dwie ciaze biochemiczne wiec pecherzyki byly bezproblemowe. Wyszla mi tez ureaplasma i ma nadzieje ze to ona byla winna tych niepowodzen a teraz juz bedzie z gorki :) Trzymam kciuki zeby drugi jajnik sie obudzil na dobre- daj znac w nastepnym cyklu jak...
reklama
Ja po usunieciu jajowodu miałam sprawdzana drożność pozostawionego. Podczas sprawdzania wyszedl że jajowod jest drozny niestety do tej pory nie zaszłam w ciaze. Jajowod został usuniety w lutym, a drożność została sprawdzona w marc.
 
Witam, ja rowniez mialam ciaze pozamaciczna na lewym jajowodzie. Niestety u mnie doszlo do pekniecia - w skutek ten odbyla sie laparotomia we wrzesniu zeszlego roku.
2tygodnie temu odwiedzilam ginekologa i dowiedzialam sie,ze mam torbiel na prawym jajniku 5cm ( dostalam antybiotyk, oraz lek na nadzerke).
Dodam,ze 2lata temu w lipcu mialam juz operacyjnie usuwany torbiel na lewym jajniku laparoskopowo.
O dziecko staramy sie od ponad pok roku.
Miesiac temu wynalazlam w internecie PROfertil female. Co sadzicie o tym produkcie? Moze ktoras z was stosowala?
Albo macie kontakt do dobrego gin w Poznaniu? Pozdrawiam.
 
W moim przypadku jeden lekarz mimo że beta był skaczaca kazał czekać bo może jeszcze się okaże że będzie zdrowa ciaza....
Poza tematem powiedzcie mi czy też tak macie że bardzo przeżywacie kolejne ciaze wśród znajomych/ rodziny? Ostatnio widziałam na spacerze dwie koleżanki z którymi chodziłam do klasy - z wózkami. I przyszłam do domu z płaczem...
Mam tak samo, dodatkowo moj facet ma dwojke dzieci z inna kobieta i zawsze w gorsze dni wkrecam sobie,ze ma juz rodzine i pewno do nich wroci.
 
Witam, ja rowniez mialam ciaze pozamaciczna na lewym jajowodzie. Niestety u mnie doszlo do pekniecia - w skutek ten odbyla sie laparotomia we wrzesniu zeszlego roku.
2tygodnie temu odwiedzilam ginekologa i dowiedzialam sie,ze mam torbiel na prawym jajniku 5cm ( dostalam antybiotyk, oraz lek na nadzerke).
Dodam,ze 2lata temu w lipcu mialam juz operacyjnie usuwany torbiel na lewym jajniku laparoskopowo.
O dziecko staramy sie od ponad pok roku.
Miesiac temu wynalazlam w internecie PROfertil female. Co sadzicie o tym produkcie? Moze ktoras z was stosowala?
Albo macie kontakt do dobrego gin w Poznaniu? Pozdrawiam.
Ja jestem z okolic Katowic więc niestety nie polecę ginekologa. Miałaś robiona drożność ? Ja podczas laparoskopi miałam też usuwana torbiel i amh spadło mi z 5 do 1,7. Jak u Ciebie z amh?
 
Mam tak samo, dodatkowo moj facet ma dwojke dzieci z inna kobieta i zawsze w gorsze dni wkrecam sobie,ze ma juz rodzine i pewno do nich wroci.
Też sobie różne rzeczy wmawiam. Nawet trochę odsunelam się od znajomych którzy mają dzieci :/ ciężko mi z tym ale też ciężko że za bardzo nikt nie rozumie mojego postępowania i że przecież już minęło 8 miesięcy po cp to powinno być ze mna ok.
 
Dziewczyny,
Jajowod miałam usunięty 10 września br., później 16 i 17 października miałam krwawienie (zazwyczaj mam 4-5 dni trwające miesiączki), a od jakiego tygodnia mdli mnie i dziwnie sie czuje..
Pewnie za wczesnie na test, ale spróbuje jutro zrobić, bo wydaje mi się to nietypowe.
Po usunięciu jajowodu i cp tez miałyście takie krótkiej krwawienie-miesiączkę??
Ale śmiesznie ja również miałam operację we wrześniu i też dostałam miesiączki 17 października .
Powiedz mi nie powiedzieli ci żeby zaczekać z ciążą?
 
reklama
Do góry