reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imię dla Waszego maleństwa? :)

Nie tylko trzeba być odważnym żeby nadać takie imię. To dziecko musi być odważne żeby je później całe życie nosić. Szkoda, że razem z porodem nie dostajemy wydruku na temat charakteru dziecka. ;) Wtedy można by było się pokusić o odważniejsze imiona.
 
reklama
a co ja mam powiedzieć? Jako dziecko wstydzilam sie mojego imienia bo Polska początku lat 90tych nie była miejscem otwartym kulturowo. Teraz mieszkam w Anglii i bardzo się cieszę że nie mam na imię Grażyna np
 
Akatsuki, a planujecie imię, które w obu językach jest ładne? Czy tylko polskie? Może Łucja, w Anglii by to była Lucy :)
Mnie się Antonina bardzo podoba mam przyjaciółkę Antosię/Tosię/Tonię :)
Lucyna to Lucy. Łucja nie ma odpowiednika :)

Ariel to piękne imię, mam takiego znajomego i naprawdę jest rozpoznawalny wszędzie, super człowiek. Piękne anielskie imię.
 
Akatsuki mialam tak samo, na poczatku nie umialam wymowic swojego imienia, bo mi przez gardlo nie chcialo przejsc ale pozniej z wiekiem od niedawna dopiero jakos do niego przywyklam :)
 
Mój L by chciał Ariel gdyby nie proszek do prania ;)
No i dlatego ja bym chciała jakieś ładne, krótkie imię, niezbyt popularne ale nie jakieś wydziwione. Stosunkowo łatwe w wymowie. Dla dziewczynki zaczyna mi się podobać Maja ale nie wiem jak z popularnością.


I dziewczyny tylko nie Alan. Miałam kolege za którym do końca szkoły średniej ciągnęło się "anal". Strasznie mu współczułam.
 
Mój L by chciał Ariel gdyby nie proszek do prania ;)
No i dlatego ja bym chciała jakieś ładne, krótkie imię, niezbyt popularne ale nie jakieś wydziwione. Stosunkowo łatwe w wymowie. Dla dziewczynki zaczyna mi się podobać Maja ale nie wiem jak z popularnością.


I dziewczyny tylko nie Alan. Miałam kolege za którym do końca szkoły średniej ciągnęło się "anal". Strasznie mu współczułam.
Colly, Maja dałam mojej córce. Zawsze mi się podobało. Sama mam tak na drugie imię. Mąż zaakceptował pomysł. Jak rodzice dawali mi tak na drugie w połowie lat 80. to wogóle nie było powszechne. Teraz Maja jest bardzo popularne. Ale ja się na to nie oglądam. Moda przemija. [emoji5]
 
Annie pewnie nie mieli jak przetłumaczyć ;)

Maja jest bardzo popularne, szczególnie tu u nas, a do tego Lena

Kalina jeszcze niezle jest
 
reklama
Do góry