reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie imię dla Waszego maleństwa? :)

reklama
Doris no to macie problem :) kombinuj z tym Borysem, ja chyba tez zaczne :D

Colly dziewczyny maja racje, nie wiem jacy sa Twoi rodzice, ale podejrzewam czy tak czy tak to kupia ten wozek i beda szalec za wnukiem, a jak nie kupia to huk z nimi, dasz radę hehe moja mama tak w poprzedniej ciazy strasznie nie chciala zebym miala dziewczynke, bo chcialam ją nazwać Blanka a jej to sie kojarzyło z pania do towarzystwa haha i teraz bała sie ze tez tak nazwiemy choc mi sie juz zmieniły troche typy, ale jakbym tak nazwała to tez byłaby wnuczką zachwycona, to jest naz wybor i tyle :)

dream ano wlasnie nawet sąsiadka skomentowała do mojego dziecka, "ale cię nazwali" a ja w szoku,sobie mysle a co jej do tego :p mi sie podoba, a mi dziadowie tez jakos nie moga pojąc tego imienia i ciągle mówili na niego Dionizy haha

so_happy no wlasnie wiem ze Twoj syn ma tak na imie i ma 20 lat i sie bardzo dziwie, ze tyle lat temu wymysliłas to imie, super :)
 
Moja przyjaciółka ma termin za pare dni a nadal nie maja konkretnego imienia. Powiedziała ze jak sie synuś urodzi to odrazu bedą wiedzieli które imię do niego pasuje:-)
Z kolejki mój kuzyn nazwal swoje dzieci Błażej i Roksana. Wszyscy mu odradzali bo twierdzili ze to ciężkie imiona do wymówienia przez małe dzieci, moze to i racja ale nie wyobrażam sobie gdyby mieli sie nazywać inaczej :-) to kochane dzieciaki, moja siostra ma córkę Aniele, powiem ze z aniołka to ma jednak tylko to imię :-) reszta to mały diabełek ale jest przeurocza :-) imie to jest każdego rodzica indywidualna sprawa i jeśli ktoś chce nazwać swoje dziecko tak czy siak to nikomu nic do tego :-) jednym sie podoba inny nie, No niestety wszystkim na raz sie nie dogodzi [emoji12]
 
M powiedział rodzicom o tym że młodsza młoda będzie Nelka a oni najpierw trzy razy się pytali jak, a potem stwierdzili że jak damy tak będzie miała :D przynajmniej nie truja. Drugi brat M dał córce na imię Ola Anna. Nie dlatego że np na cześć babci czy jakoś to imię im się podoba ale dlatego że jest takie popularne i nie odstaje od reszty. Nuuuuuuuudy. Ja tam nudna nie jestem I nie dam na imię dziecku 67 Julka we wsi żeby się nie czuła inna... sorki nie ten adres ;)
 
haha no i odpowiednia reakcja teściów ;) ja nie uwazam dawania imion, bo sa popularne tylko musi mi sie podobac, a reczzej bardzo popularnych nie lubie, choc jakies wyobcowane tez nie moze byc

Ela mi sie Błażej tez podoba, ale chyba tylko mi :p no i akt faktem troche twarde imie
 
Każdy ma jakiś gust, dla jednych to co dla mnie wiocha I tandeta jest piękne I szykowane... tak samo z imionami: dla mnie imiona np Franciszka czy Zbigniew dla dziecka są brrr a dla kogoś piękne, dla mnie imiona antyczne greckie są kjut kool I fabjules a dla kogoś WTF ;) dlatego właśnie wyluzowalabym ze zbytnim patrzeniem na opinie innych bo można siebie uczynić nieszczęśliwym robiąc coś wbrew własnemu gustowi ;)))
 
jeszcze mi sie przypomniało, ostatnio rozmawiałam z taka dziewczyną, ma 9 miesięcznego syna i ma na imię
Kazimierz i za 4 miesiace będzie miec kolejnego n imię da mu Witold

dolga ja chciałam Nikodema , ale jak sie urodził tak mnie przerobili, ze to brzydkie, wymyślone i ze powinnam dac normalne imię,
zapisałam Adrian ale w ogóle mi do niego to imię nie pasowało, ja młody miał niecałe 2 miesiace pojechałam do Urzędu stanu i zmieniłam na Nikodem, tak jak chciałam, bo stwierdziłam, ze to moje dziecko i to ma byc moja decyzja, ani raz tego nie żałowałam
 
Akat,

Śliczne imiona!! Brawa dla męża za decyzje :)

U nas już też postanowione - nie wiem czy wam pisałam czy nie ale Ł po polowkowym obdzwonil rodzinę i chwalił się jakie ma śliczne córki Zuzię i Hanię. Może i oklepane i dużo ich jest - chciałam tego uniknąć ;) ale to imiona od serca jak to mój powiedział wiec zostają i juz nie ma mowy o zmianach. Uff na szczęście! Tak więc mamy babiniec nazwany pierworodna Jagoda Anna, bliźniaczki Zuzanna Ewa i Hanna Wioletta :)
Jestem szczęśliwa bo mimo wymyślanie mojego i ogólnie dziwnych imion rzucanych w propozycjach wersja ostateczna jest może mało oryginalna, ale piękna.

Kto przeczytał mój prywatny dlugi elaborat tak naprawdę o d.upie marynie to brawo ;);)

Wybaczcie, ale jestem Wykończona :D

Wysłane z mojego D2005 przy użyciu Tapatalka
 
Ja też uważam, że imiona wybierają rodzice i nikomu nic do tego. Uważam też, że jednak warto sprawdzić reakcje ludzi na to wybrane imię bo przecież z podobnymi reakcjami będą się mogły spotkać dzieci. Co nie zmienia faktu że rodzina i najblizsi napewno szybko się przyzwyczają i imię zacznie im się miło (oby ;p) kojarzyć i też je polubią.
Może teraz mojej rodzinie Ariel kojarzy się z proszkiem ale jestem prawie pewna, że szybko im się odmieni i będzie im się kojarzyło z moim synem. W sumie jak nie znają nikogo o tym imieniu to też nie ma się im co dziwić.

Ale i tak najbardziej denerwuje mnie to głupie gadanie, że tylko nie to, a jak się zapytam 'jak nie to to jakie?' i słyszę odpowiedź, że 'każde lepsze'. Oczywiście jak już dopytam jakie konkretnie to cisza a przecież jak każde lepsze to nie problem wymienić chociaż jeden przykład, prawda? Także dla mnie takie wypowiedzi są tylko potwierdzeniem, że lepszego imienia nie ma.
 
reklama
Chciałam pokomentować, ale nie mam siły.

Zapomniałam, że bardzo podoba mi się imię Zoja [emoji7][emoji7][emoji7], ale zgody nie ma... [emoji3]
 
Do góry