reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

jak zasypiają Wasze Maluszki?

Ja jak widze ze Bratosz jest spiacy odkładam go do łożeczka daje mu pieluszke do rączki i on zasypia czasem szybko czasem protsetuje z minutke, ale zasypia sam. W nocy jest tak samo.
 
reklama
a ja myslalam ze ja mam dobrze ale po przeczytaniu Waszych postow troche sie zalamalam:-). Moja Zuzia co prawda przesypia cale noce ale ze mna w lozku no i cycusiem w buzi. Musze przyznac ze lubie to:-) bo po pierwsze nie musze wstawac zeby ja nakarmic no i ta bliskosc... Gorzej jest w dzien, niunia nie chce sama spac, zasypia tylko noszona w chuscie albo to samo co w nocy - klade sie obok niej, cycus w buzi i wtedy spi, lecz co kilkanascie minut otwiera oczka i patrzy czy jestem:-) Martwie sie troche co bedzie jak juz podrosnie i bede chciala ja przeniesc do swojego lozeczka. No i bardzo mi zalezy zeby coreczka zasypiala sama w dzien bo nic nie moge zrobic
Nie moge wyjsc z podziwu jak Wasze maluszki slicznie zasypiaja - istne anioleczki!!!:-)
 
U nas z zasypianiem jest dosc komfortowo :tak:Oliwia po kapieli ok 18:30 ma jeszcze czas na dobranocke i chwile zabawy. Pozniej klade ja do lozeczka i daje Jej butle z mlekiem, na niej zasypia. Butle oczywiscie trzymam ja bo w innym przypadku moje Dziecie w zyciu by nie zasnelo tylko skupiloby sie na zabawie butelka i wylewaniu mleka na siebie :-p Zazwyczaj zasypia na tej butelce a potem dostaje tylko smoczusia do buzi. Oczywiscie w czasie karmienia caly czas tuli sie, ugniata taka podusie z HIPPa ktora dostala w prezencie za kody :tak:Jesli nie zasnie to dostaje dwa lub trzy smoczki (bo jeden to za malo :szok::-D) a ja wychodze z pokoju. Czasami zasypia od razu, czasami pospiewa sobie, a czasami placze i musze przyjsc, utulic ja, podac Jej smoczka i znow wychodze. Dzieki temu zawsze zasypia sama. Jak ktos jest w pokoju to Oliwka nie zasnie bo rozprasza Ja to i caly czas placze ze chce na rece. Ale nie zawsze bylo tak kolorowo :no: Do 6 miesiaca zasypiala na rekach moich lub tatusia a my musielismy chodzic bo inaczej pobudka:szok::no::-(, ale ktoregos dnia poprostu stwierdzilismy ze to chora sytuacja i zaczelismy nauke zasypiania w lozeczku. Teraz nie zalujemy, bo zarowno nam jak i Oliwce jest wygodniej ;-)Kazdemu zycze takiego zasypiania przez jego dziecko :-)
 
Ja mojego Piotrka najpierw kąpię.... zazwyczaj po myciu daje butelke w godz tak ok. 19.00 lub 20.00 i kłade do łózeczka... postęka, pogada do karuzeli i idzie spać:tak:a potem wstaje na jedzonko tak po 1 i o 6...:tak:
 
U nas od kiedy Amelusia skończyła 1 miesiąc życia był spokój z zasypianiem :-D zasypiała sama i spała całą noc :szok: początkowo od 24-6.00 apotem stopniowo doszliśmy do 20-6.00 potem butla i dżemka do 7.30 :-) super :tak:
ale ostatnio...coś się zmieniło...Amelka nauczyła się wstawać w łóżeczku i głośno protestuje że nie chce leżeć i muszę przyznać że jest to uciążliwe...:wściekła/y: na razie jestem na etapie rozszyfrowywania metody jaka poskutkuje na pomoc w zaśnięciu ;-)

myślę że Amelka nauczyła sie tak dobrze spać dlatego że konsekwentnie, od samego urodzenia, uczyliśmy ją spać w łóżeczku-nawet jak była karmiona piersią i co pół godzinki trzeba było wstawać :eek:
 
Witam moja aniolek tez zasypia przy piersi a jak juz usnie i go chce odlozyc do lóżeczka odrazu sie budzi i za nic nie chce usnąc musze z nim spac i go usypiac taka przylepa kochana
 
Ostatniej nocy Krzysio poszedł spać ok 19tej potem pobudka i karmienie o 22:30 no i następne karmienie o 6 rano :szok: ale się wyspałam.
Co prawda budził się w między czasie ale na jakieś 30 sekund albo minutke, popłakał i sam zasypiał a ja nie interweniowałam i nie podchodziłam do łóżeczka. Właściwie to do końca nie jestem pewna czy faktycznie się budził czy marudził chwilkę przez sen. Ciekawe jak będzie dziś.
 
agusia1 - ja ostatnio chyba mam ten sam problem , bo zauwazylam ze jak zbliza sie czas usypiania Natalki tez zaczynam sie denerwowac, tez chce byc mama idealna:sorry:, ona chyba czuje moj niepokoj:zawstydzona/y:, a czy smoczki o ktorych piszesz to zwykle czy polecasz jakis szczegolnie, bo ja juz wyprobowalam wiele smoczkow, mala czasami sie zassie ale czesto wypluwa:baffled:

co do tych smoczków to nie mogę polecić jakichś szczególnych, może przejrzyj artykuły dla dzieci na ale nie mam jakiegoś ulubionego modelu smoczków
 
moja 15miesięczna córeczka zasypia tylko przy cycku. Nie mam już sposobów na to jak ją od niego odzwyczaić. No chyba, że jedziemy akurat samochodem, czy wózkiem, i przypada akurat pora jej spania to wtedy trochę po marudzi, po płaczę, aż w końcu się znudzi i zaśnie. A w domu tylko i wyłącznie przy cycu;/
 
reklama
u nas kąpiel, butla, odkładanie do łóżeczka i sen bez protestów; w nocy to samo tyle, że bez kąpieli

a na dzienne drzemki trzeba usypiać przez bujanie, kołysanie, albo spacerek
 
Do góry