reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zakończyć laktację?

Pisałyśmy nie tylko o szałwii, akurat tego w ogóle nie pamiętam. Moje dziecko nie ssało nigdy smoczka a ni nie piło z butelki. Była ssakiem nałogowym i w wieku 1,5 roku udało mi się ją odzwyczaić. Poczytaj jednak dokładniej ten wątek.
 
reklama
przeczytać ten wątek :tak:

Pisałyśmy nie tylko o szałwii, akurat tego w ogóle nie pamiętam. Moje dziecko nie ssało nigdy smoczka a ni nie piło z butelki. Była ssakiem nałogowym i w wieku 1,5 roku udało mi się ją odzwyczaić. Poczytaj jednak dokładniej ten wątek.

Dokładnie.
A w skrócie u nas
1.jak Kuba miał ok.1 rok i miesiąc-ograniczanie piersi w dzień,jakieś jedno na tydzień ,dwa,( w zamian mleczko,albo inny nabiał,albo coś co dzidzia lubi)
2.nauczenie zasypiania bez cycusia(tu u nas nie było problemu)
3.podanie butli w nocy na spiocha
4.odzwyczajanie od mleka w ocy(ale to juz inna bajka)
Z doswiadczenia wiem(nie tylko mojgo,mozna poczytac),że "strach ma wielkie oczy",nie było to takie straszne.Sama bardziej to przeżyłam niz moje dziecko.:tak:
 
ten wątek już należy chyba tylko do mnie :szok:
dzień mamy całkiem bez cycka i drzemka( wielka rozpacz płacz no ale zasypia) i ranek zasypianie w nocy też ale za to noc oj cięzko to idzie.
chyba brak mi motywacji i siły na nocne uspakajanie. mleka wody nie wypije weźmie łyk i wtedy dopiero jest wycie.
kurczę już dochodzę do wniosku że chyba nigdy w nocy nie przestane wyciagać cycka. więc karmienie mamy o 2 i o 6 no i wtedy mogę spospać jeszcze do 8.
 
Karola, to jeszcze moj watek. :rofl2: Milena zasypia juz bez cyca (chociaz ostatnio ostro o niego walczy). W nocy tez 2 karmienia. Damy rade.Powodzenia
 
Dziewczyny,pewnie,ze dacie rade:tak:.Swoja droga takie karmienia sa chyba strasznie słodkie...ja juz tyle czasu nie karmię:confused:
 
Dacie radę Karolinki :tak: 2 karmienia to nie tak wiele w porównianiu z tym, co było choćby 2 miesiące temu. Pamiętacie?
Ja wspominam z rozrzewieniem okres karmienia, ale cieszę się, że należy do wspomnień, oczywiście tych bardzo miłych. My poprostu trafiłyśmy w idealny moment na zakończenie karmienia :tak: Wy też już jesteście blisko końca :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja to pewnie juz niedlugo zupelnie skoncze. Znow mam cos w rodzaju grypy zoladkowej (to juz trzeci raz w ciagu ostatnich 2 i pol m-ca) i mysle,ze tym razem bez antybiotyku sie nie obejdzie. Cos czuje,ze mam jakies bakterie w zoladku, bo inaczej nie wiem skad to chorobsko ciagle. Tak czy siak, to pewnie zakonczy moje karmienie.

Dziewczyny dzieki za wsparcie. Rzeczywiscie 2 karmienia to nie to samo co jeszcze niedawno.
 
Do góry